Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67466.37
-3.23%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3697.47
-3.52%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.58
-5.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $596.3
-2.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Meksikalı Senatör: Yasal Olarak Bitcoin’e İhtiyacımız Var!

Senatör, ülkesinin de El Salvador’un Bitcoin örneğini izlemesi gerektiğini söyledi.

Clock
Paylaş
Meksikalı Senatör: Yasal Olarak Bitcoin’e İhtiyacımız Var!

Meksika’daki bir hükümet yetkilisi, El Salvador’un, ülkenin Bitcoin’i benimsemesinin olumlu etkisine yönelik açıklamalarının ardından, kendi ülkesinin de El Salvador’un Bitcoin örneğini izlemesi gerektiğini söyledi.

728×90 muhabbit - Meksikalı Senatör: Yasal Olarak Bitcoin'e İhtiyacımız Var!300x250 muhabbit - Meksikalı Senatör: Yasal Olarak Bitcoin'e İhtiyacımız Var!

Nuevo León eyaletini temsil eden bir senatör olan Indira Kempis, Bitcoin’in Meksika’da yasal para birimi olması gerektiğini belirtiyor. Çünkü Senatöre göre, Bitcoin’in benimsenmesi potansiyel olarak küresel finansal katılıma katkı sağlayabilir. Bu kapsamda Senatör şimdi El Salvador’un “Bitcoin Yasası”na dayalı bir kripto para çalışması geliştiriyor. 

el salvador - Meksikalı Senatör: Yasal Olarak Bitcoin'e İhtiyacımız Var!

Hatırlanacağı üzere Kempis, yakın zaman önce El Salvador’u ziyaret ettikten sonra, orada uygulanan yasanın benzerini Meksika Kongresi’ne sunmaya hazırlandığını söylemişti.

“Mali dışlanmanın, pek azımızın uygulanabilir alternatiflerle ele aldığı kamusal sorunlardan biri olduğu ve bu tür teknolojilerin, milyonlarca insanın finansal sisteme dahil olabilmesi için bir alternatif üretmemize olanak sağladığı çok açık.”

Senatör ayrıca, Bitcoin’in benimsenmesinin, dünyanın dört bir yanındaki ülkeler için eşitsizlik gibi sorunları ele almak ve finansal gelişme için tarihi bir fırsat olduğunu belirtti.

“Bitcoin’in Meksika’da yasal para birimi olması gerekiyor. Böyle bir karar almazsak ilerlememiz çok zor.”

2018’de göreve başlayan Kempis, Temmuz 2018’de lazer göz hareketine katılarak son yıllarda kripto para endüstrisini aktif olarak tanıtmaya başladı. Bu kapsamda da, kripto para girişimcilerini ve geliştiricileri desteklemeye devam ediyor.

Meksika’da Kripto Para Benimsenmesi Artıyor

Tüm bu veriler, kripto para birimi endüstrisinin son zamanlarda Meksika’da artan bir ivmeye sahip olduğunu gösteriyor. Hatta son olarak küresel kripto para borsası Coinbase, yakın zaman önce borsada Meksika pesosu ile işlem yapma imkanı sağladı. Bunun yanında Meksikalı milyarder işadamı ve Grupo Salinas’ın kurucusu Ricardo Salinas Pliego, halkın Bitcoin satın almasının gerekli olduğunu belirtti. Milyarder daha da ileri giderek, dolar ve euro gibi paraları “kağıt yalanlardan yapılmış sahte para” olarak nitelendirdi.

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar