Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66760.01
-0.79%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3448.39
-1.78%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.45
3.66%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.8
-1.42%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NEDİR

Dexalot Nedir?

Avalanche platformunda kullanıma sunulan ve merkezi olmayan borsa Dexalot nedir?

Clock
Paylaş
Dexalot Nedir?

Dexalot, Avalanche’ta merkezi limit emir defterine sahip ilk merkezi olmayan borsadır. 

Misyonu, görünümü ile merkezi borsalara rakip olabilecek kapsayıcı ve şeffaf bir merkezi olmayan ticaret ortamı getirmektir. Borsa, güvenliği, hızı, düşük maliyeti ve kullanım kolaylığı ile öne çıkıyor. Otomatik piyasa yapıcılar üzerinde çalışan çoğu DEX‘in aksine, Dexalot, Avalanche topluluğu tarafından uzun zamandır beklenen bir özelliğe sahiptir. Bu özellik ise zincir üstü bir merkezi limit sipariş defteri olarak adlandırılıyor. 

728×90 muhabbit - Dexalot Nedir?300x250 muhabbit - Dexalot Nedir?

İlginizi çekebilir: DEX nedir?

dexalot 1000x600 - Dexalot Nedir?
Dexalot

Bilindiği üzere kripto para tüccarları, merkezi borsaların işlevselliği, hızı ve kullanıcı dostu arayüzünün kullanımını çok kolay buluyor, ancak aynı zamanda DEX’lerin güvenlik, şeffaflık ve gözetimsiz ve izinsiz doğasına da karşı koyamıyorlar. İşte kullanıcılar, bundan sonra Dexalot ile her iki dünyanın da en iyisine sahip olabilecekler.

Kullanımı Kolay AraYüz

Dexalot’un kullanımının kolaylığı oldukça dikkat çekiyor. Borsa, merkezi borsalarda çalışan klasik ticaret sistemlerinin kullanım kolaylığını kullanıcılarına sunuyor. Bu nedenle, tüccarlar Dexalot’u çok düzgün, sorunsuz bir şekilde entegre ve minimum teknik bilgi gerektirecek şekilde kullanabiliyor. 

Dexalot’ta tüccarlar, tüm işlem faaliyetlerini zincir üzerinde tutarken fonlarının gözetiminden vazgeçmeden doğrudan kendi portföylerinden kripto para birimi çiftleri için sipariş verebiliyorlar. Dexalot, tüm kripto para çiftleri için hem limit hem de piyasa emri yetenekleri sağlamaktadır. Limit emirleri için kripto para tüccarları emirlerinin hem fiyatını hem de miktarını belirleyebilir. 

Emir defterinde limit fiyatla eşleşen herhangi bir karşı taraf emir varsa, Dexalot’un eşleştirme algoritması emir defterini geçerek belirtilen miktara kadar tam veya kısmi işlemler oluşturur. Piyasa emirleri ise, tıpkı limit emirler gibi çalışır, ancak bunlar, halihâzırda emir defterinde bulunan bir veya daha fazla karşıt emir ile potansiyel olarak farklı fiyatlarla hemen doldurulmaktadır.

Şeffaflık Ön Planda

Borsa üzerinde yapılan tüm işlemler, geri alınamayacak şekilde zincire kaydedilir. Bir işlemin kimliğini kullanarak, Avalanche doğrulayıcıları tarafından onaylandığı şekilde ilgili blok zinciri kaydına kolayca erişilebilir. Bu özellik, kripto para birimi tüccarlarının nihai şeffaflık için tüm ilgili işlem bilgilerini görüntülemesine olanak tanımaktadır.

Merkezi olmayan bir borsa olan Dexalot, herhangi bir üçüncü taraf hizmetine bağlı değildir ve cüzdanın kontrolü, izinsiz ve gözetimsiz doğası gereği yalnızca tüccarların elinde kalır.

Avalanche’ın hızlı konsensüs mekanizması, platformdaki işlemlerin bir ila iki saniye içinde kesinliğe ulaşmasını sağlar. Host platformun hızından yararlanan Dexalot, kendisini diğer platformlardaki merkezi olmayan borsalardan farklılaştırıyor ve kullanıcılara oldukça akıcı bir deneyim sunuyor.

Test Ağı Aktivasyonu

Bilindiği üzere Dexalot, Avalanche testnet üzerinde 6 Ağustos 2021 tarihinde başladı. Proje, ilk gününde 1.000’e yakın benzersiz cüzdan ticareti ile topluluk tarafından oldukça coşkuyla karşılandı.

dexalot1 1067x600 - Dexalot Nedir?
Dexalot

İlk 24 saatte 44.000 işlemin tamamlandığı borsa, toplam hacimde ise 1,17 milyon dolara ulaştı. Dexalot, kripto para topluluğunun bir araya geleceğine ve merkezi olmayan finans alanındaki bu çığır açan genişlemeyi körükleyeceğine inanarak çok yakın bir gelecekte ana ağda başlatmayı planlıyor.

Telegram: https://t.me/dexalot

Twitter: https://twitter.com/dexalotcom

Web Sitesi: https://www.dexalot-test.com/

Daha fazla Nedir?Kimdir? ve Nasıl? haberine ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar