Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67920.39
-3.86%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3798.74
0.66%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.27
-5.44%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.9
-4.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Merkezi Olmayan Arama Motoru Presearch, OpenSea İle Ortaklık Kuruyor!

Presearch, Web 3.0 ekosisteminin büyümesine katkı sağlamak istiyor.

Clock
Paylaş
Merkezi Olmayan Arama Motoru Presearch, OpenSea İle Ortaklık Kuruyor!

Merkezi olmayan, gizlilik odaklı arama motoru Presearch, Web 3.0 ekosisteminin büyümesini teşvik etmek için NFT pazar yeri OpenSea ile bir ortaklık anlaşması yaptığını duyurdu.

Bilindiği üzere Presearch ağı, ağın etkinliğini geliştirmek için Ethereum tabanlı PRE tokenları ile ödüllendirilen topluluğu tarafından desteklenmektedir. Şirketin açıklamasında ayrıntılı olarak açıklanan analize göre, platform günlük 3,5 milyon arama talebini kolaylaştırmanın yanı sıra 2,7 milyon kullanıcı kaydı topluyor.

728×90 muhabbit - Merkezi Olmayan Arama Motoru Presearch, OpenSea İle Ortaklık Kuruyor!300x250 muhabbit - Merkezi Olmayan Arama Motoru Presearch, OpenSea İle Ortaklık Kuruyor!

Presearch’ün kurucusu Colin Pape yeni girişim hakkında şu açıklamaya yer verdi:

“Kullanıcılarımızın çoğu kripto para meraklısı olsa da, birçok sanatçımız ve oyuncumuz da var. Şimdi onlar NFT metaverse tabanında da daha fazla zaman harcıyorlar. Bu sürüm, Presearch’ü NFT ayrıntıları da dahil olmak üzere istedikleri tüm sonuçları aramaları ve bunlara erişmeleri için en kolay yol haline getiriyor.”

Ekim ayı başlarında yükselişini devam eden OpenSea, ortalama 100.000 kullanıcı ve haftada 80 milyon ila 100 milyon dolarlık işlem hacmi ile rekor kırmaya devam ediyor. Platform, yakın gelecekte bir dizi başka popüler NFT pazar yeri ile ortaklık kurmak istiyor.

İlginizi çekebilir: OpenSea Nedir, Nasıl Kullanılır?

Presearch Google İle Rekabet Ediyor

Eylül ayında Presearch, Google tarafından yönetilen yeni ve fabrika ayarlarına sıfırlanmış Avrupa ve İngiltere’deki Android cihazlarının varsayılan listesine entegre edilen ilk kripto para odaklı arama motoru oldu. Piyasa hakimi olan google rakiplerin çoğalması ile birlikte etkinliğini bir nebze de olsa kaybetmeye başladı.

Bunun önüne geçmek isteyen Google çeşitli organizasyonlar ile etkinliğini artırma çabalarını sürdürüyor. Ancak bu çalışmalar arasında, 2018’de Google, arama motoru tekelinin Android cihazlar üzerindeki konumunu adil oalrak yapmadığı için Avrupa Birliği’nin antitröst otoritesi tarafından adil rekabet yasalarını çiğnemekten suçlu bulundu. Bu bulguların sonuçları, 4,24 milyar avroluk (4,2 milyar dolar) rekor bir para cezasıyla sonuçlandı.

Platformun yerel tokenı PRE, eylül ve ekim ayı ortasında %1.000’in üzerine çıkarak yaklaşık 0,04 dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,44 dolara yükseldi. Varlık değerindeki bu önemli artışa kısmen Android duyurusu gibi olumlu temel haberler katkıda bulundu.

Kripto para piyasasında etkinliğini artırmak isteyen kurucu Colin Pape merkezi olmayan yapılarla çalışan platformların ve şirketlerin önemi hakkında şu açıklamaya yer verdi:

Ademi merkeziyetçilik blok zincirinin kalbinde yer alır ve blok zincirinin doğasında bulunan şeffaflık, birlikte çalışabilirlik, sahiplik NFT’leri bu kadar farklı ve değerli kılan şeydir. Bu nitelikleri ve bu değerleri korumak önemlidir. Mmerkezi olmayan platformları ve toplulukları NFT’lere bağlayarak, bu inanılmaz teknolojinin sadece kendi kazançları için Big Tech tarafından ortak kullanılmamasını sağlayacağız.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar