Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65589.05
1.75%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3155.96
4.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.68
10.40%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $567.7
1.30%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Meta, Brezilya’da Ticari Marka Tescili Başvurusunda Bulundu!

Aslında Meta’nın başvurusunu 5 Ekim 2021’de Jamaika’dan yaptığı görülüyor.

Clock
Paylaş
Meta, Brezilya’da Ticari Marka Tescili Başvurusunda Bulundu!

Mark Zuckerberg’in kurucusu ve CEO’su olduğu sosyal medya platformları şirketi Meta, 25 Ocak 2022’de Brezilya’da ticari marka tescili başvurusunda bulundu.

Meta, Bitcoin ve kripto paralarla ilgili birçok hizmetini genişletmek istiyor. Bildiğiniz gibi şirket (Facebook) adını birkaç ay önce değiştirerek, web3 teknolojisine ve metaverse’e uyumlu hale getirmek için ‘Meta’ yapmıştı.

728×90 muhabbit - Meta, Brezilya'da Ticari Marka Tescili Başvurusunda Bulundu!300x250 muhabbit - Meta, Brezilya'da Ticari Marka Tescili Başvurusunda Bulundu!

Meta, Uzun Süredir Blockchain, Metaverse ve Web3 İle İlgileniyor!

Meta, isim değişikliğinden önce de kripto para alanında var olma çabaları gösterdi. Şirket, Meta olarak yeniden markalanmadan önce uluslararası statüde bir stablecoin yaratmaya çalışmıştı. Ancak düzenleyici engellerinden dolayı tam olarak istediği noktada bir çalışma gerçekleştiremedi.

Son olarak, Meta’nın Diem projesini satmayı planladığını öğrendik. Şirket Diem’i satarak, yatırımcılara sermayeyi geri vermek ve projede çalışmış mühendislere ödeme yapmak istiyor. Diem ile hedeflenen, DLT (dağıtılmış defter teknolojisi) tabanlı bir stablecoin yaratmaktı. Şimdi ise geleceğe hazırlanmak için sistemini metaverse ve web3 uyumlu hale getirip, hizmetlerini bu alanda genişletmek istiyor.

Meta’nın Başvurusu Kripto Paralarla İlgili Birçok Konuyu Kapsıyor

Şirket şimdi alanda çalışmalarını hızlandırmak istiyor. Bu yüzden, Brezilya Ulusal Sınai Mülkiyet Ofisi (INPI)’ye marka tescili başvurusunda bulundu. Başvuru alım-satım, cüzdan ve borsa platformlarıyla ilgili kripto varlık ve hizmetlerini kapsıyor.

meta brezilya 859x600 - Meta, Brezilya'da Ticari Marka Tescili Başvurusunda Bulundu!
Meta başvurusu

Aslında Meta’nın başvurusunu 5 Ekim 2021’de Jamaika’dan yaptığı görülüyor. Fakat tescil başvurusu Meta tarafından 25 Ocak 2022’de kamuoyu ile paylaşıldı. Şu anda ise INPI’nın onay vermesinden önce itiraz için bekleme sürecinde olduğu bildiriliyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar