Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66372.08
0.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3262.37
2.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.14
2.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $611.8
0.96%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Meta VR İçin Tarih Verdi!

Facebook, WhatsApp ve Instagram’ın ana şirketi olarak bilinen Meta şirketi metaverse alanına ilişkin çalışmalarını artırdı.

Clock
Paylaş
Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Meta VR İçin Tarih Verdi!

Facebook, WhatsApp ve Instagram’ın ana şirketi olarak bilinen Meta, metaverse alanına ilişkin çalışmalarını artırdı. Meta CEO’su Mark Zuckerberg 25 Ağustos 2022 Perşembe günü yayınlanan bir programda, uzun zamandır meraklanan beklenen VR ürünü için tarih verdi. Zuckerberg merakla beklenen bir sonraki VR ürününün ekim ayında piyasaya sürüleceğini müjdelerken, bu VR ürününün kullanıcılara eşsiz deneyimler yaşatacağını da açıklamalarına ekledi.

728×90 muhabbit - Meta CEO'su Mark Zuckerberg, Meta VR İçin Tarih Verdi!300x250 muhabbit - Meta CEO'su Mark Zuckerberg, Meta VR İçin Tarih Verdi!

Söz konusu VR ürününün maliyetinin ise yaklaşık 800 dolar civarında olduğu tahmin ediliyor. VR ürüne net olarak bir isim belirtilmese de ismin “Project Cambria” olması olası görülüyor. Hatırlayacağınız üzere yakın zaman önce Meta şirketi, artan nakliye ve üretim maliyetleri nedeniyle amiral gemisi Quest 2 VR başlık fiyatlarında artışa gitmişti.

Yeni Başlık Daha Fazla Yüz İzleme Özelliğine Sahip!

Adsiz tasarim 21 800x400.png 1200x600 - Meta CEO'su Mark Zuckerberg, Meta VR İçin Tarih Verdi!

Zuckerberg konuyla ilişkili olarak yaptığı açıklamalarının devamında yeni çıkacak VR başlığının daha fazla göz ve yüz izleme özelliği içereceğini ifade etti ve ekledi:

“Bu özellikler sayesinde insanlar gülümsediğinde veya kaşlarını çattığında dijital avatarların da aynı hareketi yapması mümkün olacak.”

Mark Zuckerberg

Zuckerberg, görsel olarak daha çekici ve etkileşimli olabilen dijital avatarları örnek olarak göstererek, şöyle bir açıklamada bulundu:

“İnsanlar arasında sözlü iletişimdense daha fazla sözsüz iletişim hakim.”

Mark Zuckerberg

Meta’nın Metaverse Bölümü Zarardan Kurtulabilecek Mi?

Meta şirketi metaverse alanındaki çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken büyük kayıplar da yaşamaya devam ediyor. Facebook metaverse sürecine girmesiyle birlikte aslında büyük bir dönüşüm sürecinden geçmeyi kabul etmişti. Fakat dünyada süregelen ekonomik kriz Meta için süreci daha da zorlaştırmayı başarıyor. Hatırlayacağınız üzere yakın zaman önce Meta’nın metaverse bölümüne ait 2022 ikinci çeyrek mali raporları açıklanmıştı. Söz konusu rapora göre şirket yılın 2. çeyreğinde yaklaşık 2,8 milyar dolar kaybetmişti.

İlginizi Çekebilir: Meta’nın Metaverse Bölümü Zarar Etmeye Devam Ediyor!

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar