Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61211.15
-0.06%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3330.01
-0.36%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.5
0.42%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398.6
-3.30%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Meta Platformlarında NFT Satışı Yapacağını Açıkladı!

Meta, NFT sektörüne yavaş yavaş adapte oluyor!

Clock
Paylaş
Meta Platformlarında NFT Satışı Yapacağını Açıkladı!

İddialara göre Facebook ve Instagram’ın ana şirketi Meta, kullanıcılarına bir NFT platformu sunmayı amaçlıyor.

Bazı kaynaklara göre Meta’nın yan kuruluşları Facebook ve Instagram, kullanıcıların NFT’lerini sosyal medya profillerinde sergileyebilmelerine olanak tanıyan bir özellik üzerinde çalışıyor. Bunun yanı sıra sosyal medya platformlar, kullanıcıların NFT üretmesine yardımcı olacak bir ürün üzerinde geliştirmeler yapıyor.

Binance BannerBinance Banner

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Facebook ve Instagram’da çalışan iki farklı kişiden elde ettiğimiz bilgilere göre ana şirket Meta, kullanıcıların NFT işlemleri gerçekleştirebileceği bir platform üzerinde de çalışıyor.

Meta Şirketinin Çalışmaları Erken Safhada

Tabii bu çalışmalar henüz en erken safhasında gibi görünüyor. Yani Meta tarafından resmi bir açıklama yapılmadı ve ürünlerin özellikleri değişebilir.

Bildiğiniz gibi NFT’ler 2021 yılı içinde 40 milyar $’lık devasa bir sektör haline geldi. Meta’nın bu adımı da pastadan pay almak üzerine.

En popüler NFT platformlarından biri olan OpenSea, her bir işlemden %2.5 oranında komisyon alarak, sadece bu ay içinde 300 milyon $’lık bir gelir elde ettiğini açıklamıştı.

Bunun yanı sıra, ABD’nin popüler platformlarından Coinbase de kendi NFT platformunu kurmak için kolları sıvadı. Hatta Coinbase’in NFT platformu yapılan başvurular, 1 milyonun üzerine çıktı.

Facebook Bu Amaç Uğruna İsmini Değiştirmişti!

Meta’nın attığı bu adım, kripto para ve blockchain sektörünü takip eden kişiler için şaşırtıcı olmayacaktır. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda şirket, yeniden markalaşarak ismini “Meta” olarak değiştirdi ve metaverse’e göz kırptı.

Tahminlere göre Meta’nın oluşturacağı platformun iş modeli, sanatçıların ürettikleri eserden para kazanmalarına yardımcı olacak.

Bunun yanı sıra Aralık ayında Instagram CEO’su Adam Mosseri, “aktif olarak NFT’leri araştırdığını” açıklamıştı. Elde ettiğimiz bilgilere bakacak olursak Instagram, an itibarıyla dahili sunucularında NFT sergileme özelliğini test ediyor.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar