Muhabbit

MetaMask Aylık 1 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı!!

DeFi rüzgarı MetaMask kullanımını artırdı.

Patlayan DeFi pazarı, bir milyon aktif aylık kullanıcıya ulaşan MetaMask gibi kripto cüzdanlarının büyümesini ve popülerliğini hızlandırdı.

Ethereum merkezli kripto cüzdanı, DeFi verim çiftliği fırsatları kullanımı artırmaya devam ederken ayda bir milyon aktif kullanıcıyı aştı. Bu MetaMask‘ın geçen yıla göre % 400’lük bir büyümeyi gerçekleştirdiğini gösteriyor.

MetaMask, kullanıcıların ETH satın almalarına, güvenle saklamalarına, DeFi protokollerine ve borsalarına göz atmalarına ve kolay ve güvenli bir şekilde ticaret yapmak için cüzdanlarını doğrudan bu sitelere bağlamalarına olanak tanıyan bir uygulamadır.

Uniswap, Maker, Aave, Curve ve Yearn gibi büyük DeFi platformlarının çoğu Ethereum tarafından desteklenmektedir. Bu platformlara, kullanıcıların likidite eklemesi, kaldırması veya büyüyen merkezi olmayan borsalar (DEX) dizisinde token takas edebilmesi için MetaMask gibi kripto cüzdanlarına erişmesi gerekiyor. Son dönemlerde DeFi pazarlarının likidite ve teminat açısından büyümesi, kullanıcılar arasında neredeyse parabolik bir artış gösteren MetaMask aracılığı ile gerçekleşti.

Büyüme ile ilgili olarak Metamask tarafından şu açıklama yapıldı:

“Son on iki ayda DAO’ların, Web3 oyunlarının benimsenmesindeki önemli büyüme ve DeFi ürün ve hizmetlerinin hızlı tüketici alımı, büyüme eğrimizi daha da hızlandırdı.”

Firma, bu 2020 eğrisinin, DeFi’nin benimsenmesindeki eğilimle paralellik gösterdiğini ve yeni kullanıcıların özellikle merkezi olmayan finans devrimine katılmak için MetaMask kullandığını gösteriyor dedi.

DeFi Rüzgarı Devam Ediyor

Şu an tüm DeFi pazarlarında kilitlenen toplam değer 11 milyar doların biraz altına düştü ancak büyüme eğrisi hala çok yükselişte.

Defi Platformunda Uniswap , TVL listelerinin başında % 4’lük bir kazançla 2,38 milyar $ ‘a ulaşarak pazar payını % 22’nin üzerine çıkardı. Aave, teminatının % 11’ini kaybederek dördüncü sıraya geriledi ve Curve Finance, 1.23 milyar dolarlık teminatla üçüncü sırayı aldı.

Firma son olarak DeFi devrimine katılmak için MetaMask kullanan meraklı, canlı ve tutkulu bir topluluğu destekledikleri için çok mutlu olduklarını iletti.

ConsenSys tarafından geliştirilen tarayıcı cüzdanı, Eylül ayı başlarında, olağanüstü büyümesine de atfedilen bir mobil versiyonunu piyasaya sürdü . Frima Blog yazısında, mobil platformu kullanan ilk dört ülkenin ABD, Hindistan, Nijerya ve Filipinler olduğunu açıkladı. 

Diğer DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version