Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66914
-5.63%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3220.39
-8.85%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.49
-17.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $581.2
-5.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Metaverse Moda Haftası 2023 Yeni Yüzüyle Karşınızda!

Metaverse Moda Haftası 2. yılında katılımcılarla birden fazla sanal platformda, onlarca lüks markanın katılımıyla buluştu.

Clock
Paylaş
Metaverse Moda Haftası 2023 Yeni Yüzüyle Karşınızda!

2.kez sahnelenmeye hazırlanan Metaverse Moda Haftası geçtiğimiz seneden bu yana büyük değişimler geçirdi. İlk olarak Decentraland’de moda dünyasının öncülerinin bir araya gelmesiyle başlayan macera, artık birden fazla platformda aynı anda sergileniyor. Her ne kadar yine onlarca marka defilelere katılıyor olsa da, etkinliğin metaverse’ün popülaritesinin düşüşünden etkilendiği aşikar.

728×90 muhabbit - Metaverse Moda Haftası 2023 Yeni Yüzüyle Karşınızda!300x250 muhabbit - Metaverse Moda Haftası 2023 Yeni Yüzüyle Karşınızda!

Artık insanlar metaverse’lerden 2,43 milyon dolar değerinde dijital mansiyonlar almıyorlar. Meta gibi öncü metaverse geliştiricilerinin milyarlarca dolar yatırdıkları girişimleri ise herhangi bir sonuç vermiyor gibi duruyor. Metaverse kelimesinin kendisi dahi henüz birkaç ay evvel teknoloji ve oyun dünyasının vizyoner sözcüğüyken artık herkesin uzak durduğu, adeta kaçınılması gereken bir konsepte döndü.

Ancak, eğer hala sanal dünyalara ve dijital giyilebilir aksesuarlara yönelik bir ilginiz varsa, endişelenmeyin: metaverse’ler gelişmeye ve bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

metaverse1 01 1200x600 - Metaverse Moda Haftası 2023 Yeni Yüzüyle Karşınızda!

Bir Metaverse’ten Diğerine Yürüyerek Geçen Mankenler

28 Mart 2023 Salı günü başlayan bu senenin Metaverse Moda Haftası yalnızca Dolce & Gabbana, Gucci, Balmain, Coach ve Tommy Hilfiger gibi önde gelen lüks markalara ev sahipliği yapmıyor, aynı zamanda DressX ve The Fabricant gibi dijital modanın öncülerine de yer veriyor. Moda Haftası ayrıca ilk çok platformlu metaverse etkinliği olarak da tarihe geçiyor.

Bu senenin etkinliği geçtiğimiz senenin ev sahibi Decentraland’e ek olarak bir diğer metaverse platformu olan Spatial ve merkeziyetsiz sanal gerçeklik layer’ı Over’da yer alıyor.

İlginizi çekebilir: Yayımlanan Bir Rapora Göre, Çin, Metaverse Alanında Lider Ülke Olacak!

Her ne kadar metaverse teknolojisi henüz farklı platformlar arasında veri aktarımını sorunsuzca gerçekleştirebilecek kadar gelişmediyse de, Moda Haftası’nın canlı yayın etkinliğini aynı anda birden fazla platformda gerçekleştirmekte gösterdiği cesaret açık, merkeziyetsiz ve ortak çalışmalara uygun bir metaverse tecrübesine bir adım daha yaklaştığımızı gösteriyor. Decentraland’in sosyal medya birimi başkanı Kim Currier teknolojinin bulunduğu noktayı şu sözlerle ifade ediyor:

“Teknik olarak insanlar farklı metaverse’ler arasında oldukları haliyle gidip gelemiyor. Bu henüz mümkün değil. Ancak, ortak çalışmaya yönelik niyet bile bize nelerin mümkün olabileceğini gösteriyor ve bu gerçekten heyecan verici.”

Bu açıklamaya göre bir gün moda meraklıları bir metaverse’den diğerine sanal kıyafetleriyle pürüzsüz bir şekilde geçiş yapabilecek.

“Her ne kadar söz konusu hedefe varmamız teknik sebeplerden ötürü zaman alacak olsa da, Decentraland ve ortakları bu senenin Moda Haftası etkinliğinin metaverse ile neler yapılabileceğini ortaya koyacağını umuyor.”

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar