Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66000
-1.44%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3476.03
-0.22%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.28
-2.82%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.1
-0.28%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Metaverse’de Moda Haftası!

Decentraland ve UNXD moda tutkunlarını, sanal koleksiyonlarını metaverse üzerinde sergilemeye çağırıyor.

Clock
Paylaş
Metaverse’de Moda Haftası!

Decentraland ve UNXD moda tutkunlarını, sanal koleksiyonlarını metaverse üzerinde sergilemeye çağırıyor.

Polygon ağı üzerinde kurulan lüks pazar yeri UNXD ve Ethereum Blockchain’i üzerinde kurulu bir sanal gerçeklik platformu Decentraland, 2022 yılının Mart ayında bir etkinlik düzenlemeyi planlıyor. Etkinlikte moda dünyası, pop-up mağazalar ve partilerle metaverse üzerinde buluşacak.

Decentraland’ın ilk moda programının 24-27 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanıyor. Gerçekleşecek moda programında, kullanıcıların modayı sanal bir ortamda görmeleri ve çevrim içi avatarları için kıyafet satın almaları amaçlanıyor.

Decentraland, geçtiğimiz Pazar günü (26 Aralık 2021) tasarımcıları, markaları ve moda tutkunlarını sanal koleksiyonlarını metaverse üzerinde sunmaya çağırmıştı.

728×90 muhabbit - Metaverse'de Moda Haftası!300x250 muhabbit - Metaverse'de Moda Haftası!

Metaverse İlgi Çekmeye Devam Ediyor!

Metaverse uzun yıllar boyu sadece teoride kalan bir fikir, bir bilim kurgu konusu olarak kalmaktaydı. Ancak Blockchain teknolojisi, GameFi ve birçok kavramın gelişmesi ile birlikte gerçekleşen bir fikir olmak üzere. Birçok şirketin metaverse alanına girmesi, Facebook’un şirket adı olarak Meta adını alması, bu kavramın gündeme daha çok gelmesini sağladı.

Adidas, Nike ve birçok dünya devi “giyim” markası metaverse projelerine destek sağlamaya, iş birlikleri yapmaya başladı. Bu destekle birlikte metaverse modasının gelişimi de hızlanmaya başladı. Dijital moda kavramı ortaya çıktı ve bu konuda birçok girişim oluşmaya başladı.

İlginizi çekebilir: “Dijital Moda ve Metaverse!

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar