Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59994.28
2.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3196.47
1.08%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.76
-0.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $537.8
1.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Miami Teknoloji Haftasında Kripto Para Dünyasında Yatırımın Yeri Tartışıldı

Miami Teknoloji Haftası geçtiğimiz günlerde teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Clock
Paylaş
Miami Teknoloji Haftasında Kripto Para Dünyasında Yatırımın Yeri Tartışıldı

Miami Teknoloji Haftası, geçtiğimiz günlerde teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Etkinlikte öne çıkan temalar; Miami’nin bir kripto para merkezine dönüşmesi ve kripto paraların yatırım dünyasına yönelik olası negatif etkileri oldu.

728×90 muhabbit - Miami Teknoloji Haftasında Kripto Para Dünyasında Yatırımın Yeri Tartışıldı300x250 muhabbit - Miami Teknoloji Haftasında Kripto Para Dünyasında Yatırımın Yeri Tartışıldı

Nisan Teknoloji Ayı etkinlikleri kapsamında NFT Miami ve Bitcoin 2022 konferanslarının hemen peşi sıra gerçekleşen etkinlik, eMerge Americas’ın verdiği bir konferansla başladı.

Girişim destekli bir organizasyon olan eMerge Americas, Miami’yi Kuzey ve Güney Amerika’nın ana teknoloji merkezi haline getirme misyonuyla hareket ediyor. 2014 senesinden beri her sene düzenli olarak teknoloji konferansı düzenleyen organizasyon, piyasada yer alan yeni girişimlerin reklamının yapılmasında da büyük rol oynuyor.

Soldan sağa Marc Bhargava Ivan Soto Wright Natalia Karayaneva ve Brad Garlinghouse Miami Teknoloji Haftasinda panelist olarak yer aliyor. 901x600 - Miami Teknoloji Haftasında Kripto Para Dünyasında Yatırımın Yeri Tartışıldı
Soldan sağa Marc Bhargava, Ivan Soto-Wright, Natalia Karayaneva ve Brad Garlinghouse Miami Teknoloji Haftası’nda panelist olarak yer alıyor.

Blockchain.com Miami’deki Etkinliğin Ana Sponsoru Oldu

Pandemi sürecinde 2 senelik bir ara veren etkinlik, 18-19 Nisan 2022 tarihinde Web3, kripto para ve NFT ana başlıklarıyla gerçekleşti. Ekinliğin ana sponsoru ise kripto para borsası Blockchain.com oldu.

Blockchain.com’un CEO’su ve Kurucu Ortağı Peter Smith de eMerge panelinin katılımcılarındandı. Kripto para piyasasının mevcut durumu üzerine görüşlerini dile getiren Smith, panel sonrasında medyaya şu açıklamalarda bulundu:

“Kripto para varlıklarının piyasadaki mevcut düşüşten teknoloji ve büyüme hisse senetlerinden çok daha hızlı bir şekilde toparlanarak kurtulacağına inanıyorum.”

Blockchain.com, merkez binasını Miami’ye taşıyan ilk kripto para şirketi olduğunu iddia ediyor. Bu taşınmaya dair de konuşan Smith, attığı bir tweet’te bu hareketin ardındaki temel motivasyonun Miami’deki halkın, kripto paralara yönelik içten ilgi ve sevgisi olduğunu dile getirdi.

https://twitter.com/OneMorePeter/status/1517209208374005760?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1517209208374005760%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Ftakeaways-and-reviews-what-went-down-during-miami-tech-week

eMerge panelinde konuşan bir diğer konuşmacı ise Gemini’nin İş Geliştirme Direktörü Melinda Delis idi. Delis’e göre müşterilerinin metaverse teknolojisine dair endişelerinin başında velayet problemleri yer alıyor.

“Bu işletmelerin kendi iç risk ve uyum ekiplerinin standartlarını karşılayabilmek için menkul kıymetleri muhafaza eden kuruluşların güvenlik seviyesini, etrafındaki kontrollerin neler olduğunu ve nasıl bir regülasyona tabi tutulduğunu kontrol etmeleri gerekir.”

Miami Teknoloji Haftasi 901x600 - Miami Teknoloji Haftasında Kripto Para Dünyasında Yatırımın Yeri Tartışıldı
Miami Teknoloji Haftası

ABD’de Kripto Paralara Dair Gerekli Yasal Düzenleme Yok

Regülasyon konusu, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un da gündemindeydi. Garlinghouse, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile mahkemelik olduğunu hatırlattı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Ripple’ın XRP satışı yoluyla yasa dışı bir menkul kıymetler teklifi gerçekleştirdiğini iddia ediyor. Ripple ise XRP’nin bir hisse senedi olarak değil sanal bir para birimi olarak değerlendirilmesi gerektiğini savunuyor.

Dinleyicilere ABD’de bir şirket kurmamaları tavsiyesinde bulunan Garlinghouse, ülkenin yasal netlik konusunda dünya standartlarının gerisinde olduğunu ifade etti ve yatırımcıların belirsiz koşullarda bulunan şirketlere yatırım gerçekleştirmediğini hatırlattı.

Garlinghouse’un yanında oturan MoonPay Kurucu Ortağı ve CEO’su Ivan Soto-Wright ise NFT’lerin kripto para dünyasını ele geçirdiğini belirtti. Yuga Labs ve CryptoPunks gibi şirketlere değinen Soto-Wright, bu şirketlerin fikri mülkiyetlerini rakama çevirerek marka değerlerinden para kazanmaya başladıklarının altını çizdi.

Soto-Wright’a göre bir sonraki büyük NFT dalgası ise, büyük Web2 markalarının kendi miraslarını NFT aracılığıyla paraya dökmesi şeklinde gerçekleşecek.

Miami Teknoloji Haftasi Afişi 901x600 - Miami Teknoloji Haftasında Kripto Para Dünyasında Yatırımın Yeri Tartışıldı
Miami Teknoloji Haftası Afişi

Yatırım Dünyası, Paraya Değil Değere Önem Veriyor

Her ne kadar Miami Teknoloji Haftası’nın görünen amacı girişimlerin kurucularını ve risk sermayedarlarını bir araya getirmek olsa da, bu amacın altında yatan temel motivasyon potansiyel yatırımcılarla bir iletişim ortamı yakalamak olarak ortaya çıkıyor.

İlginizi çekebilir: Kripto Para Nedir?

Kripto para yatırım verilerine göre 25,2 milyar dolar değerinde risk sermayesi 2021 senesinde blockchain girişimlerine gitti. 2022 senesinde ise sektör şimdiye dek 5 milyar dolar değerinde bir yatırım aldı.

Crunchbase verilerine göre Miami-Fort Lauderdale metro alanı ilk çeyrekte tek başına genel teknoloji VC finansmanında 1 milyar dolardan fazla yatırım topladı. Ancak, bu yatırımın neredeyse yarısı Bored Ape Yacht Club’ın yaratıcıları olan Yuga Labs’e gitti.

Sektördeki yatırımların durumuna dair konuşan fenomen yatırımcı Logan Paul şu sözleri dile getirdi:

“Mesele artık para meselesi değil. Mesele değer katacak yatırımcı bulmakta. Sermayenizin olması artık popüler kültürde garanti bir yeriniz olduğu anlamına gelmiyor.”

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar