BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Michael Ackerman’e Her Vaadi İçin 20 Yıl!

Michael Ackerman ve iki ortağı, 150 yatırımcıya kripto para işlemek adına fon talep etikleri ve fonları kötüye kullandıkları gerekçesiyle tutuklandı.

Yayın:

-

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve New York Güney Bölgesi Savcısı, Ohio’lu Michael Ackerman ve kimliği kamuoyuna ilan edilmeyen iki ortağını, 150 yatırımcıyı kripto para birimleri işlemek ve %50 kâr getirisi vermek adına fon talep etikleri ve fonları kötüye kullandıkları gerekçesiyle tutukladı.

Michael Ackerman ve biri doktor olmak üzere iki ortağı, 2017 yılında Q3 Holdings, LLC ve Q3 I isimli kripto para yatırım şirketleri açtılar. 2017 Ağustos ayında başlayan hileli beyanlarıyla en az 150 yatırımcıdan en az 33 milyon dolarlık fon aldılar.

Yatırımcılarına, ellerindeki algoritmalarla kâr oranlarının aylık %50 olduğunu beyan ettiler. Ancak sonrasında algoritmalarda yanlışlık olduğunu ve %15 oranında bir getirisi olduğunu söylediler. Ackerman, fonun her ay %15 oranında geri döndüğünü göstermek için sahte belge hazırlıyor ve bunu fonun yatırımcılarıyla paylaşıyordu.

Yatırımcılardan aldıkları yaklaşık 33 milyon dolarlık fonun, 10 milyon dolardan azının kripto para borsalarında olduğu belirlendi. Kalan paranın ise Ackerman ve ortaklarının şahsi banka hesaplarından çıktığı aktarıldı.

Ayrıca Ackerman’ın üçüncü şahıslar üzerinden en az 5 gayrimenkul ve birçok lüks model araba satın aldığı da belirlendi. Banka hesabı geçmişine bakıldığında da sık sık pahalı mücevherler alındığı da belirlendi. Hesabında ise en fazla 6 milyon dolar olduğu belirlendi.

New York Güney Bölgesi Savcılığı ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), Michael Ackerman hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Ackerman ve ortakları bu suç duyurusundan sonra tutuklandı.

Ohio, Sheffield Gölü yakınlarında ikamet eden Ackerman’in, sahtecilik ve kara para aklama suçlarından, her biri en fazla 20 yıl olmak üzere hapis cezası istemiyle yargılanacağı belirtildi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Chainlink Devasa Yükselişinin Sırrı Ne?

Chainlink, piyasa değeri ile en değerli 5. kripto para oldu!

Yayın:

-

chainlink

Chainlink (LINK) bu yıl devasa bir yükseliş yaşadı ve piyasa değerine göre en değerli beşinci kripto varlığı haline geldi. Bu duruma yol açan sebepleri DeFi ve Google’dan gelen verilere göre inceledik.

Beş Numaralı Koltuk İçin Savaş Kaynak: CoinMarketCap

Beş numaralı koltuk için verilen savaş, Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV), Litecoin (LTC), Cardano (ADA) ve LINK arasında yapıldı. Ancak LINK, yıl boyunca yükselmeye devam etti ve an itibarıyla beşinci koltuğu kaptı.

Yapılan yatırımlar

Chainlink, yıl boyunca aralıksız bir şekilde ortaklık ve entegrasyon duyuruları yapmakta. Bununla beraber, beşinciliğe giden yol kusursuz değildi. Zeus Capital tarafından yazılan, Chainlink’in bir aldatmaca ve Wirecard’ın kripto versiyonu olarak nitelendirildiği bir raporun baş rolüydü. Zeus ayrıca, LINK’in %99 kar sağlama amacı olan bir kısa vadeli pozisyon olduğunu da iddia etti.

LINK’in Oracle projesinin başarısı, rekabeti de beraberinde getirdi. Bugün erken saatlerde, büyük bir kripto borsası olan OKEx Oracle sektörüne adım attığı söylendi. Rekabet ve eleştirilere rağmen LINK’in fiyatı hala artıyor.

DeFi Üzerinde Bulunan Toplam Kilitli Ethereum Değeri Kaynak: DefiPulse

Merkezi olmayan finans alanı, bu yıl kripto dünyasının dikkatini çekti ve bazıları bunu ICO ile karşılaştırdı. DeFi’de kilitlenen toplam Ethereum değeri, Haziran ortasında 1 milyar $’ın üzerindeyken, Ağustos başında 4.5 milyar $’ın üzerine çıktı.

DeFi uygulamalarının tümü olmasa da çoğu, bir tür fiyat veri akışı gerektirmekte. Çoğu DeFi uygulamasının güvenliği için sağlam ve merkezi olmayan bir yayın gereklidir. Bu tür eksiklikler, bozulmalara yol açtı. Chainlink, bu alanda bilinen en iyi oyuncu olduğu için, DeFi alanını büyümesinden en çok katkıyı edinen isim oldu.

LINK Fiyatı ile İlgili Google Aramaları Kaynak: IntoTheBlock

Google Trends’ten alınan verilere göre, Chainlink’e olan ilgi ABD’de ve dünya üzerinde çok yüksek. Genel piyasa duyarlılığı, kripto fiyat dinamiklerinde önemli bir rol oynar. Bitcoin’e olan ilgi, aynı kaynak tarafından alınan verilere göre, Bitcoin’in fiyatı 20.000 $ bandındayken tavan yapmıştı.

Dolayısıyla, iki farklı veri kaynağı LINK’in yükselişini kısmen açıklıyor. Framework Ventures’ın kurucu ortağı Michael Anderson, Nisan ayında LINK’in yakın gelecekte 25 doların üzerine çıkmasını beklediğini söyledi. O sırada LINK’in fiyatı 4 doların altındaydı.

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Huobi’nin DeFi Atağı Devam Ediyor! DeFi Lideri Maker ve Dai Huobi’de!

Kilitli değer bakımından DeFi ekosisteminin lideri konumunda bulunan Makerdao’un tokeni Maker (MKR) ve yine Makerdao ürünü olan merkezsiz stablecoin Dai (DAI) Huobi’de işlemlere başlıyor.

Yayın:

-

Huobi, az önce yaptığı duyuru ile birlikte iki DeFi tokenini listeleyeceğini duyurdu. Geçtiğimiz gün Tron ekosisteminin DeFi ürünü JUST (JST) tokeni de listeleyen Huobi arka arkaya DeFi hamleleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Kilitli değer bakımından DeFi ekosisteminin lideri konumunda bulunan Makerdao’un tokeni Maker (MKR) ve yine Makerdao ürünü olan merkezsiz stablecoin Dai (DAI) Huobi’de işlemlere başlıyor.

Dün yaşadığı büyük yükseliş ile gözleri üzerine çeviren MKR, DeFi platformunun yönetişim tokeni olarak öne çıkmakta. Sistem üzerinde değer kilitleyen kullanıcılar ise kilitledikleri değer karşılığında DAI alarak stablecoin elde etmekteler.

Bugün saat 16.00 itibariyle yatırma işlemleri başlatılacak olan MKR, alım satım işlemlerine yarın başlayacak. DAI yatırma işlemleri de MKR ile aynı saatte başlayacak olup alım satım işlemleri yarın 06.00’da başlatılacak.

Listeleme işlemi ile ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.