Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65035.07
1.28%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3113.4
1.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.89
4.89%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $567.8
1.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Microsoft Hacklendiğini Doğruladı!

Hacklendiği iddia edilen Microsoft’tan ise cevap geldi. Microsoft yeni paylaştığı bir gönderisinde, hacker grubu Lapsus$ tarafından saldırıya uğradığını doğruladı.

Clock
Paylaş
Microsoft Hacklendiğini Doğruladı!

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta Microsoft’un hacklendiğine ilişkin haberler gündemde büyük yankı uyandırmıştı. Bu hacklemeyi ise Lapsus$ isimli hack grubunun gerçekleştirdiği iddia ediliyordu.

Microsoft’tan Cevap Geldi!

hack muhabbigt - Microsoft Hacklendiğini Doğruladı!

Hacklendiği iddia edilen Microsoft’tan ise cevap geldi. Microsoft yeni paylaştığı bir gönderisinde, hacker grubu Lapsus$ tarafından saldırıya uğradığını doğruladı. Şirketin konuyla ilişkili açıklamalarında ise şu ifadeler yer aldı:

728×90 muhabbit - Microsoft Hacklendiğini Doğruladı!300x250 muhabbit - Microsoft Hacklendiğini Doğruladı!

Yapmış olduğumuz güvenlik incelemelerimizde, gerçekleşen saldırı sonrası hiçbir müşteri kodu ve verisini ele geçiremediklerini tespit ettik. Güvenlik açığı sadece Microsoft çalışanlarından birinin hesabında gerçekleşti.

Microsoft açıklamalarında saldırıda etkilenen hesaba da değindi:

Siber güvenlik müdahale ekiplerimiz, güvenliği ihlal edilen hesabı geri almak ve gizlilik ihlalini önlemek için hızlıca çalışmalar yürüttüler.

Lapsus$ isimli hack grubunun gerçekleştirdiği saldırı sonucu Microsoft projelerine ait kaynak kodlarını da içeren tam 37 GB’lik veriyi ele geçirdiği düşünülüyor. Ayrıca Torrent dosyası şekline çevrilen bu verilerin 250’den fazlası Microsoft projesi için yapılmış kod içeriği olduğu da belirtilenler arasında.

BING Verileri de Çalındı!

Microsoft‘un hackleme olayı sonrası sızdırılan dosyalar arasında Bing arama, Bing haritalar ve Cortana gibi projelere ait kodların da yer aldığı iddia ediliyor.

Bazı siber güvenlik uzmanları ise Microsoft çalışanlarına ait e-postaların da sızdırılan veriler arasında olabileceği ihtimalinin altını çizdi.

Microsoft Nedir?

microsoft 2 - Microsoft Hacklendiğini Doğruladı!
Microsoft

Microsoft Corporation olarak bilinen ABD merkezli Microsoft, çok uluslu bir teknoloji şirketi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar