Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65745.32
-1.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3414.02
-1.80%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.6
-5.34%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $595.8
-0.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

MicroStrategy CEO’su Bitcoin 6 Milyon Dolar Olacak Diyor!

Bitcoin maksimalisti ve yatırımcısı Michael Saylor gündeme bomba gibi düşecek yeni açıklamalarda bulundu.

Clock
Paylaş
MicroStrategy CEO’su Bitcoin 6 Milyon Dolar Olacak Diyor!

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin ile ilgili öngörülerini aktarmaya devam ediyor. Bitcoin’in durdurulamayacağını, altının yerine geçeceğini ve fiyatının 6 milyon dolara ulaşacağını söyleyerek herkesi yeniden şaşırttı.

Michael Saylor şu anda elinde 17.332 Bitcoin bulunduruyor. CEO’su olduğu firma MicroStrategy’nin hesabında ise tam olarak 122.478 Bitcoin mevcut.

728×90 muhabbit - MicroStrategy CEO'su Bitcoin 6 Milyon Dolar Olacak Diyor!300x250 muhabbit - MicroStrategy CEO'su Bitcoin 6 Milyon Dolar Olacak Diyor!

İlginizi çekebilir: Bitcoin Nedir? Bitcoin 101

Bitcoin 6 Milyon Doları Bulacak

Michael Saylor bu hafta Information‘ın düzenlediği programa konuk olarak Bitcoin stratejisini ve Bitcoin’in değeri hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

Programda Saylor, kendisinde bulunan Bitcoin miktarını net olarak ifade etti. Michael Saylor, elinde tam olarak 17.332 Bitcoin bulunduruyor. Bitcoin’in şu anki (24.12.2021) değerine bakacak olursak, Saylor’un elinde 883 milyon 930 bin dolarlık bir servet bulunuyor.

Ünlü iş adamı şimdiye kadar aldığı hiçbir Bitcoin’i satmadı. Bundan sonra da satmayı düşünmediğini ifade eden Saylor, programda şunları söyledi:

Bitcoin’in öncelikle 600 bin dolara, ardından da zamanla 6 milyon dolara kadar ulaşacağını düşünüyorum.

Kurucusu ve CEO’su olduğu şirket MicroStrategy ise şu anda elinde 122.478 Bitcoin bulunduruyor. Piyasa değeri ise yaklaşık olarak 6 milyar dolar civarında. Şirketin satın aldığı Bitcoin’lerin ortalama değeri 29.861 dolar ve tamamının maliyeti 3,7 milyar dolar. MicroStrategy, şu anki tabloya göre 2,3 milyar dolar civarında bir kazanç elde etmiş durumda.

MicroStrategy hakkında daha fazla haber için buraya bakabilirsiniz.

MicroStrategy firması kendisini şöyle tanımlıyor: Bitcoin’e sahip ve Bitcoin’i birincil rezerv varlığı olarak kabul eden dünyanın en büyük kurumsal yapısı. Şirketin stratejisi ise uzun vadede devamlı olarak Bitcoin varlığını artırmak ve elinde tutmak.

Altın mı Bitcoin mi?

Kasım ayında yaptığı açıklamada Michael Saylor, Bitcoin’in durdurulamaz olduğunu ve piyasa değerinin 100 trilyon dolara kadar çıkacağını söylemişti. Saylor’a göre Bitcoin, kesinlikle altının yerini alacak. Bu hafta yaptığı konuşmada ise MicroStrategy CEO’su şu ifadelerde bulunuyor:

Bir zamanlar altın, en çok elde edilmek istenilen şeydi. Bu düşünce artık değişti; bugün en çok elde edilmek istenilen şey Bitcoin’dir.

Bitcoin maksimalisti Michael Saylor hiç süphesiz ki, elinde bu kadar çok Bitcoin bulundurduğu için bu tip söylemlerine devam edecek. Peki Bitcoin gerçekten de gelecekte 6 milyon dolar değerine sahip olacak mı? Bunu hepimiz merak ediyoruz.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar