Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64838.59
-2.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3404.14
-5.54%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.97
-12.50%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $588.7
-3.06%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Migros Meyve Sebze Takibini Blockchain İle Sağlıyor! Migros Blockchain

Migros taze meyve-sebze ürünlerinin müşteriyle buluşana kadar olan yolculuğunu müşterileri tarafından takip edilebilir hale getirdi.

Clock
Paylaş
Migros Meyve Sebze Takibini Blockchain İle Sağlıyor! Migros Blockchain

Market devi Migros, 750 çeşit ürünü blockchain teknolojisi ile buluşturdu.

Migros taze meyve-sebze ürünlerinin müşteriyle buluşana kadar olan yolculuğunu müşterileri tarafından takip edilebilir hale getirdi.

728×90 muhabbit - Migros Meyve Sebze Takibini Blockchain İle Sağlıyor! Migros Blockchain300x250 muhabbit - Migros Meyve Sebze Takibini Blockchain İle Sağlıyor! Migros Blockchain

Tarladan mağazaya ulaşana kadar geçen sürecin takibini sağlayan ve verileri müşterileri ile paylaşan Migros bu noktada bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

Birnoktabir’in haberine göre Migros blockchain teknolojisini takibi en önemli ürün kategorisinde başlatarak, ürünleri blockchain üzerine tanımladı.

Migros ve Obase işbirliği ile ortaya çıkan yeni çözüm ile birlikte ürünlerin hal kayıt sistemi üzerindeki hareket bilgileri ve kalite kontrol kayıtları değiştirilemez bir şekilde müşterilerle paylaşılmaya başladı.

Market devi bu adımı ile birlikte müşteri bacağındaki güvenilirliği en üst seviyeye taşımayı amaçlıyor. Konu ile ilgili açıklama Migros CIO’su Kerim Tatlıcı’dan geldi:

Büyük verinin etkin kullanımı, yapay zeka ve görüntü işleme tabanlı teknolojiler geliştirmek yanında bir diğer önemli konu da blockchain teknolojisini kullanabilmek. Merkezi olmayan yapısı sayesinde güveni tam merkezine alan bu teknolojiyi; ilk olarak güvenin en öne çıktığı kategori olan taze meyve sebze grubumuzda deneyimledik. Şu anda satınalma işlemi ile kaydetmeye başladığımız ürün hareketleri yakın gelecekte; ürünlerin tedarikçilerimizde izlediği yolculuğu da kapsayarak genişleyecektir.

Kerim Tatlıcı

Altyapı çalışmalarına 2019 yılında başlanan projenin adı ise Blockchain ile Meyve Sebze Şeffaflık Projesi. Bu ay itibarıyla Migros Mobil uygulamasında yer alması beklenen adım, Migros Blockchain olarak isimlendirilecek.

Migros’un blockchain adımını nasıl değerlendirirsiniz?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar