Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66412.7
0.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3610.33
1.29%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.85
-0.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $608.2
0.46%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Milyarder Barry Sternlicht: Bitcoin 1 Milyon Dolar Olabilir!

Milyarder iş adamı Barry Sternlicht, Bitcoin ve kripto paralar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Clock
Paylaş
Milyarder Barry Sternlicht: Bitcoin 1 Milyon Dolar Olabilir!

Starwood Capital Group yönetim kurulu başkanı milyarder Barry Sternlicht, Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulunarak 1 milyon dolar değerine ulaşabileceğine dair tahminlerini dile getirdi. Her yeni gün yeni paraların basıldığı bir sistemde Sternlicht, kripto paraları “Akıllıların Korunaklı Alanı” olarak tanımlıyor.

728×90 muhabbit - Milyarder Barry Sternlicht: Bitcoin 1 Milyon Dolar Olabilir!300x250 muhabbit - Milyarder Barry Sternlicht: Bitcoin 1 Milyon Dolar Olabilir!

Bitcoin 1 Milyon Dolar Olabilir!

Milyarder Barry Sternlicht, geçtiğimiz gün Miami’de Bloomberg etkinliğinde Bitcoin ve kripto paraların geleceği hakkında konuştu.

Sternlicht, gayrimenkul yatırımları konusunda özelleşmiş bir yatırım firması olan Starwood Capital Group’un yönetim kurulu başkanı. Starwood Capital Group’un finans, enerji ve gayrimenkul gibi sektörlerde yaklaşık 100 milyar dolar değerinde yatırımı bulunuyor. Başkan Barry Sternlicht ise, dünya milyarderler listesinde 4.2 milyar dolar serveti ile yer alıyor.

“Devamlı para basılan bir dünyada, devamlı para basılması ile birlikte, yeniden para basılmasını” doğru bulmadığını tekrarlı ve alaycı bir biçimde ifade eden Sternlicht, bu düzenin bir sonu olacağına inanıyor.

Basarak çoğaltamadıkları şey: Bitcoin.

Sözlerine devam eden milyarder, Bitcoin’in şimdiye kadar hiç “hack”lenemediğini ve dünyada yalnızca 21 milyon adet olacağını belirtti.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Nedir?

Bitcoin’in elle tutulur somut bir varlık olmadığını kabul ederek “altın” örneğini veren milyarder iş adamı sözlerine şöyle devam etti: “Altın takılara sahip olabilirsiniz, ancak bunlar gümüş veya platin de olabilirdi.”

Dünyadaki birçok ülkenin Çin’in arkasında olmaya başladığını biliyoruz. Doğru uygulanmayan politikamız yüzünden Amerika Birleşik Devletleri’ne ve dolara karşı galibiyet kazanmaları ise hiç uzak bir ihtimal değil.

Dış ülkelerin Amerika Birleşik Devletleri’ne olan cephesini ısrarla vurgulayan Sternlicht, doların eninde sonunda değer kaybına uğrayacağını düşünüyor. Bu değer kaybından sonra tutunulacak kapının ise kripto paralar olduğuna inanıyor.

Yakın zamanda Bitcoin’in de değer kaybına uğrayabileceğini ifade eden Sternlicht’in, uzun vadede ise Bitcoin’in değer kazanacağına inancı tam.

Değeri 1 milyon doları bulabilir. Çünkü sadece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yatırımcılar değil, tüm dünya anlayacak ki daha fazla üretilemeyen şeyin adı Bitcoin’dir.

Akıllıların Korunaklı Alanı

Bitcoin’i bir değer deposuna benzeten milyarder iş adamı, herkesin az da olsa Bitcoin’e yatırım yapmasının akıllıca olduğunu söylüyor.

Kendi mal varlığının ise %2 ila %3’ünün Bitcoin’de olduğunu ifade eden Sternlicht, sözlerini şöyle tamamlıyor: “Bitcoin tamamen sıfırlansa bile bu bana zarar vermez. Çünkü zarar görmeyecek kadar bir yatırım yaptım. Ancak değeri 1 milyon dolar olursa, işte bu beni sevindirir!

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar