Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51597.56
1.69%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3028.34
3.75%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.87
3.71%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $380.3
1.41%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Mines of Dalarnia Oyununda Neler Değişti?

Gelişmeleri kaçıranlar için oyundaki önemli değişiklikleri araştırdık.

Clock
Paylaş
Mines of Dalarnia Oyununda Neler Değişti?

2D oyunlarda gelecek vaat eden Mines of Dalarnia oyununda yeni gelen güncellemeler ile neler oldu?

Daha önce Mines of Dalarnia oyununa nasıl girileceği ve nasıl para kazanılacağı hakkında bilgiler paylaşmıştık. Şimdi ise bu süreçte oyun üzerinde yapılan değişiklikler üzerinde duracağız.

Binance BannerBinance Banner

Mines of Dalarnia oyunu her perşembe akşamı düzenli olarak güncelleniyor. Oyunda oluşan hatalardan yeni güncellemelere kadar hepsi perşembe günleri yapılan düzenli güncellemeler ile etkin oluyor.

Oyuna gelen büyük değişimler ile başlayalım.

Günlük Görev

Yeni gelen güncellemeler ile artık oyunda günlük görev mevcut. Bu görevde günde 5 kez en az 3 yıldızla kazım bitirmeniz isteniyor. Ödül olarak ise sadece günlük görevlerden verilen bir maden olan Stellar Shards kazanılıyor. Stellar Shards‘ı oyun pazarından da şu anki fiyatı ile 3.5 DAR’a satın alabilirsiniz. Aynı şekilde bu fiyata da satabilirsiniz.

Günlük görevi en az 25 kazım yapmış kişiler alabiliyor. Eğer görevi göremiyorsanız henüz 25 kazım yapılmamış demektir.

Stellar Shards madeni yeni bir güncelleme olan Blade (Silah) yapımında kullanılıyor.

Blade (Silah)

Oyuna yeni gelen bu özellik ile artık silahların da özellikleri bulunuyor. Yapılan silahlar silah slotuna yerleştirdiğinde oyun içerisine size ekstra özellikler sağlıyor. Bu özellikler arasında güç, hız ve canavar öldürdükçe puan kazandıran madenlerden atma şansı gibi çeşitli özellikler bulunuyor.

Silahlar oyuna geldiğinde kıyafet ve baltadan aldığımız güç miktarı da değişti. Artık silah, zırh ve kazmanın hepsinin puan ortalaması alınıyor. Bilindiği üzere oyunda daha değerli madenler kazanabilmek için eşya gücünüzün yüksek olması gerekiyor.

Silah üretirken bir sonraki kademe silahı yapmak için bir önceki kademe silah gerekiyor. Örneğin demir seviye silah yapmak için bakır seviye silah ve üzerine ekstra maden eklemeniz gerekir.

Eşyaların Enerjileri Artık Sınırlı

Dikkat çeken bir başka özellik ise artık eşyaların enerjileri bulunuyor. Her kazımda eşyaların enerjileri 5 birim azalıyor ve 20 kazımda tüm enerjileri bitiyor. Tekrar şarj etmek için kaynak kullanmak veya beklemek gerekiyor. Eşyaların her 6 saatte bir enerjileri 3’te 1 oranında yenileniyor ve 18 saatte tamamen doluyor. Yenilenme saatleri sabit olarak 03.00, 09.00, 15.00 ve 21.00 olarak belirlenmiş.

Etkinlikler

Oyunda artık düzenli olarak etkinlik oluyor. İlk etkinlik olan Quicksilver bitti ve ikincisi etkinlik Sunken Swamps şu anda devam ediyor. Bu etkinliklerde güç seviyesinin 14 olması isteniyor.

Yeni etkinlik Sunken Swamps‘ta haritada Hoppers adı verilen canavarlar bulunuyor. Bu canavarları keserek puan toplanıyor ve normal oyundaki gibi en yüksek seviye puan alıp oyunun çıkış noktasından çıkış yapmak gerekiyor. Etkinlik alanı kazımından sonra 3 farklı yeni maden veriyor ve bu madenler ile yeni güçlü silahlar veya kostümler yapılabiliyor. İstenilen madeni kazanmak için o madenin kazıldığı haritayı kazmak gerekiyor.

  • Crypt – Cryptonite
  • Rock – Rocksidian
  • Jungle – Jungle Gems

Oyuna Gelen Diğer Özellikler

  • Oyunda artık tek seferde 10 kez bir harita kiralanabiliyor. Önceden 5 kezdi.
  • Arazi sahipleri artık 12 saatte bir haritasının enerjisini yenileyebilir.
  • Yeni etkinlikle gelen Slime-Covered Terraforming Capsule 25 kez etkinlik 75 kez normal harita kazma hakkı veriyor.
  • Oyun içerisinde artık Hoppers adlı canavar bulunuyor.
  • Oyun oynamak için gerekli olan madenci pasaportunu yeni satın alanların oyuna sınırlı erişim hakkı bulunuyor. Yeni satın alan oyuncuların pasaportu 6 ay geçerli veya 2500 kazım ile sınırlıdır.
  • Arazi sahipleri başkaları için belirledikleri kira fiyatının %10’una kendileri kazabiliyor. Eğer arazi sahibi kira bedelini 5 DAR ayarlarsa, kendisi de arazisini kazarken 0.5 DAR ödemesi gerekiyor.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar