Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66828.1
0.90%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3634
1.99%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.3
0.63%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $611.7
0.81%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Oynadıkça Kazandıran Mines of Dalarnia Oyununa Nasıl Girilir? Nasıl Para Kazanılır?

Son zamanların en çok merak edilen oyunlarından Mines of Dalarnia hakkında bilinmesi gereken her şey!

Clock
Paylaş
Oynadıkça Kazandıran Mines of Dalarnia Oyununa Nasıl Girilir? Nasıl Para Kazanılır?

Mines of Dalarnia 20 Nisan 2022 tarihinde çıkmış 2D yapısında bir oyundur. Dünya genelinde oyuncuları bulunan bu oyun, ilk gününde yoğunluktan dolayı kitlendi. Aynı gün içerisinde sorunları çözülen oyunun kripto parası iki katına çıktığı anda daha fazla oyuncu oyuna girmek istedi.

728×90 muhabbit - Oynadıkça Kazandıran Mines of Dalarnia Oyununa Nasıl Girilir? Nasıl Para Kazanılır?300x250 muhabbit - Oynadıkça Kazandıran Mines of Dalarnia Oyununa Nasıl Girilir? Nasıl Para Kazanılır?

Bu yazıda sırasıyla şu konular üzerinde duracağız:

 • Oyuna nasıl girilir?
 • Oyunun temel mekanikleri nedir?
 • Oyun nasıl oynanır?
 • Oyunda nasıl para kazanılır?

Mines of Dalarnia Oyununa Nasıl Girilir?

Oyuna girmek için öncelikle MetaMask cüzdanına sahip olmanız gerekiyor. Oyuna giriş yapabilmeniz için cep telefonunuzda da MetaMask olması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: MetaMask Cüzdanı Nasıl Kurulur?

MetaMask’ı kurduktan sonra oyunun resmi sitesinden oyunu indiriyor ve kuruyorsunuz. Oyuna girmeden önce MetaMask cüzdanınızda işlem ücretleri için bir miktar BNB ve oyun içerisinde kullanmak üzere de DAR token bulundurmalısınız

Gerekli şartları sağladıktan sonra oyunu açtığınızda, karşınıza bir karekod olan giriş sayfası açılıyor.

MOD giris 751x600 - Oynadıkça Kazandıran Mines of Dalarnia Oyununa Nasıl Girilir? Nasıl Para Kazanılır?

Giriş sayfasında oyunu denemek için bir “Play Demo” butonu bulunuyor. Ücret ödemeden oyunu oynamak istiyorsanız bu demo kısmını oynayabilirsiniz. Ancak demo size de para kazandırmıyor.

Telefonunuzdan MetaMask’ı açarak sağ üst kısmında bulunan karekod okuma özelliğini açın ve giriş sayfasındaki karekodu okutun. Burada oyun MetaMask cüzdanınızdan 4 adet onay istenecek. Bunlar, işlem yapmak için cüzdanınıza onay gönderme, onayın karşılığında DAR token çekme ve hesabınıza para ekleme gibi onaylar olmaktadır.

Onayları verdikten sonra, oyunun içindesiniz. Tebrikler artık oynamaya başlayabilirsiniz.

MOD anasayfa 749x600 - Oynadıkça Kazandıran Mines of Dalarnia Oyununa Nasıl Girilir? Nasıl Para Kazanılır?

Oyunun Temel Mekanikleri Nedir?

Artık oyunun içerisindesiniz ve karşınızda seçmeniz için 4 seçenek var. Öncelikle bunların neler olduğuna bakalım.

Navigator: Haritaya giriş yapmanızı sağlıyor ve üzerinde bulunduğunuz gezegendeki araziler üzerinde gezerek istediğiniz yerde kazım yapmanıza olanak sağlıyor.

MOD harita 750x600 - Oynadıkça Kazandıran Mines of Dalarnia Oyununa Nasıl Girilir? Nasıl Para Kazanılır?

Burada dikkat edilmesi gerekenler şunlar:

 • Oyundaki enerjiniz sınırlı. Hareket ettiğinizde her 10 hamle sonrasında bir miktar enerjiniz gidiyor. Ayrıca haritayı kazmak için de enerjiye ihtiyacınız var.
 • Oyunun sağ kısmında Depths (Derinlik) yazan bir sekmeler var. Bu sekmelerden kendi gücünüze göre istediğiniz haritayı seçmelisiniz. Ne kadar zor olursa o kadar çok ödül veriyor.
 • Oyunun üst orta kısmında PL:8 yazan bir yer var. Burası sizin gücünüz. Başlangıçta burası 1 olacak. Gücünüzün +2 seviye üstüne girebiliyorsunuz yani sizin güç seviyeniz 1+2=3 seviyesine giriş yapabilirsiniz.
 • Gücünüzün hemen yanında ASPECT yazan bir yer ve yanında iki resim bulunuyor. Burada resimde 8+2=10 seviyesinde hangi özellikli arazilere girebileceği gösteriyor. Oyunda ROCK, CRYPT, JUNGLE ve TERRA diye aspect’ler bulunuyor. Örnek olarak resimde JUNGLE ve ROCK işaretleri var bu karakter CRYPT haritasına giriş yapamaz. TERRA güç seviyesi 8 ve üstü olunca aspect aramıyor.
 • Oyunda 4 adet gezegen bulunuyor. İlk girdiğinizde LUNA PRAXIS’te oluyorsunuz. Burada zorluk seviyesi az ve ödül olarak sadece Copper (Bakır) veriyor. Haritalar oyuna ait olup kira bedelleri 0.5 DAR’a sabitlenmiş durumda. Aşağıdaki 3 gezegene yolculuk edebilmeniz için Passport adı verilen 20 DAR’a satılan bir üyelik almanız gerekiyor. Passport’u bir kez satın aldığınızda diğer 3 gezegene giriş hakkı açılıyor. Bununla birlikte gezegenler arasında yolculuk etmek de enerjinizi harcıyor.
MOD gezegenler 751x600 - Oynadıkça Kazandıran Mines of Dalarnia Oyununa Nasıl Girilir? Nasıl Para Kazanılır?

Yukarıdakilere dikkat ettikten sonra kendinize göre en uyumlu haritayı seçerek sağ alttaki DIG düğmesine basmalısınız. Bastığınızda bulunduğunuz haritayı kaç defa kiralamak istediğinize dair bir yazı geliyor. En az 1, en fazla 5 olan bu seçeneklerden istediğinizi seçiyorsunuz. Sonrasında telefonunuzdaki MetaMask’a “seçtiğiniz sayı” çarpı “haritanın kiralama bedeli” kadar bir ödeme ekranı geliyor. Buna onay verdiğinizde oyuna giriş yapıyorsunuz.

CRAFT: Burada oyun eşyaları üretiliyor ve oyun pazarına girişte burada bulunuyor.

MOD craft 750x600 - Oynadıkça Kazandıran Mines of Dalarnia Oyununa Nasıl Girilir? Nasıl Para Kazanılır?

Burası hangi oyun eşyasını üreteceğinize ve üreteceğiniz eşyanın özelliklerine bakabilirsiniz. Üreteceğiniz eşyaya karar verdikten sonra gerekli kaynakları elde etmeniz gerekiyor. Bunun için 2 seçenek buluyor. Birincisi oyun oynayarak bu malzemeleri elde etmek. İkincisi ise oyun pazarından satın almak oluyor. Solda kaynakların üstündeki MARKET düğmesi ile pazar sekmesine gidebilirsiniz.

MOD pazar 750x600 - Oynadıkça Kazandıran Mines of Dalarnia Oyununa Nasıl Girilir? Nasıl Para Kazanılır?

Oyun pazarı çok basit “BUY” ve “SELL” bulunuyor. Tıkladığınızda ise kaç tane almak istediğinize dair sayılar geliyor istediğiniz miktarı seçip onay veriyorsunuz. Sonrasında telefondaki MetaMask cüzdanınıza onay geliyor. Onayladığınızda işlem tamamlanıyor. Burada dikkat edilmesi gereken ise, fiyatların çok değişken olması. Biri bir malzemeyi yüklü miktarda satın alırsa o malzemenin fiyatı yükseliyor. Aynı şekilde satarsa da fiyatlar düşüyor.

EQUIP: Burada sahip olduğunuz eşyaları giyebiliyor veya seviyesini yükseltiyorsunuz.

MOD equip 1 750x600 - Oynadıkça Kazandıran Mines of Dalarnia Oyununa Nasıl Girilir? Nasıl Para Kazanılır?

Gireceğiniz haritanın aspect’ine dikkat ederek, buradan varsa o aspect’teki özellikli eşyaları giyebiliyorsunuz. Şu an için oyunda “MINING TOOL” (Kazma) ve “ARMOR” (Zırh) bulunuyor. Bir de oyun içi kozmetik ürünlerinden “HOLOS” bulunuyor. Kozmetik ürünleri görünüşü değiştirirken ekstra bir özellik eklemiyor.

Oyunun sol altındaki “COMBINE” tuşuyla eşyaları geliştirebiliyorsunuz. İstediğiniz 2 eşyayı birleştirerek daha yüksek seviyede bir eşya elde ediyorsunuz.

MOD combine 750x600 - Oynadıkça Kazandıran Mines of Dalarnia Oyununa Nasıl Girilir? Nasıl Para Kazanılır?

Burada dikkat edilmesi gereken şey ise aynı özellikli eşyaları birleştirirseniz çıkan ürün o özellikte oluyor. Ancak farklı özellikli ve farklı aspect eşyalarını birleştirirseniz çıkan eşya rastgele oluyor. Birleştirme sırasında onay verildiğinde telefondaki MetaMask cüzdanından da onay vermek gerekiyor.

MANAGE LAND: Bu kısım daha çok arazi sahiplerini ilgilendiriyor. Arazi sahipleri buradan hızlıca arazilerinin durumlarına bakabilir ve kira fiyatlarını değiştirebilir. Arazinin kaynakları tükendiğinde de buradan hızlıca yenileyebilir.

MOD arazi 750x600 - Oynadıkça Kazandıran Mines of Dalarnia Oyununa Nasıl Girilir? Nasıl Para Kazanılır?

Mines of Dalarnia Nasıl Oynanır?

Oyun basit bir 2D maden toplama oyunu. Ancak dikkat edilmesi gerekenler ve sizi hızlandıracak bazı seçenekler bulunuyor.

mod demo 750x600 - Oynadıkça Kazandıran Mines of Dalarnia Oyununa Nasıl Girilir? Nasıl Para Kazanılır?

Oyuna girdiğinizde sağ üst köşede oyundaki madenleri ve çıkışı gösteren bir küçük harita bulunuyor. Sol altta ise canınız 0 olunca oyundan çıkıyorsunuz ve oyunda topladığınız puanların yarısından daha azını alıyorsunuz.

Sağ alt köşede ise oyunda ne kadar durduğunuzu gösteren bir sayaç ve geri sayan bir bar bulunuyor. İlk oyuna girdiğinizde x3.0 ile 3 kat fazla puan alıyorsunuz ve bu gittikçe düşüyor. Oyunda ne kadar fazla kalırsanız oyundaki madenlerden aldığınız puan miktarları da o kadar düşüyor. Burada hızlı olmak avantaj sağlıyor.

Ekranın sol üstünde ise çantanız, bomba sayınız ve 5 adet altıgen bulunuyor. Çantanız hangi renk taştan ne oranda aldığınızı gösteriyor. Oyuna her girdiğinizde 5 adet bombanız oluyor. Bombalar “Q” tuşu ile atılıyor ve kazmayla kırılamayan taşları dahi kırıyor. 5 adet altıgen ise oyunda kazandığınız puanlara göre doluyor. Hepsini doldurduğunuzda daha fazla toplamaya gerek kalmadan oyundaki çıkış noktasına gitmeniz gerekiyor. Bu saatten sonra kazanılan ekstra puanların bir getirisi olmuyor.

Oyun içerisinde dikkat edilmesi gereken şeyler:

 • Oyunda 3 farklı canavar bulunuyor. Canavarlar da öldürüldüğünde puan veren madenlerden atıyor. Canavarlar haritanın aspect’ine göre değişik özellikler kazanabiliyor. Bir haritada Slime canavarı sizi yavaşlatırken diğerinde ise hasar aldığında size hasar verecek şeyler atabiliyor.
 • Oyunun başında değerli taşlara gitmek avantajlı çünkü hem daha fazla puan hem de oyun başındaki puan katlayıcı ile çok daha yüksek puanlar alıyorsunuz.
 • Haritanın çok aşağılarına indiğiniz ve nereye gideceğinizi bilemediğinizde “ESC” tuşuna basarak “Return to Pod” tuşuna basın. Bu sizi haritaya ilk başladığınız yere götürecek.
 • Oyunda yeşil, mavi, mor, turuncu ve kırmızı renkli madenler bulunuyor. Verdikleri puanlar da yine yeşilden kırmızıya doğru artıyor.
 • Oyunda eşyalarınızı dikkatli seçerek oyunu daha hızlı bitirebilirsiniz. Seçtiğiniz eşyaları belli renklerin daha fazla puan vermesini sağlayacaklardan seçerseniz oyunu daha kısa sürede bitirebilirsiniz. (%50 belirli renk madenlerden daha fazla puan gibi)
 • Oyundan çıkmak istediğinizde belirli portal noktaları var. Bu noktalara giderek mouse’un sağ tuşuna basarak çıkabilirsiniz. Puan toplarken gözünüz sağ üstteki küçük haritada olursa beyaz bir ok bu çıkışı gösteriyor. Yeri aklınızda olur. Ayrıca zorluk seviyesine göre çıkış birden fazla oluyor.

Mines of Dalarnia’da Nasıl Para Kazanılır?

Oyunu öğrendikten sonra gelelim fasulyenin faydalarına, oyunu oynamaktaki amacımız para kazanmak. Bunun için neler yapabiliriz?
Öncelikle bir haritaya girdiğinizde para kazanabilecek misiniz onu hesaplamanız gerekiyor.

DAR ODUL - Oynadıkça Kazandıran Mines of Dalarnia Oyununa Nasıl Girilir? Nasıl Para Kazanılır?

Yukarıdaki tabloda, yazının yazıldığı an itibarıyla kazandırdığı DAR miktarı bulunuyor. 5 tur olarak hesaplanan bu grafiğe göre gireceğiniz haritanın hangisi olduğunu seçmelisiniz. Seçtikten sonra ödülden daha fazla kira ödemezseniz kâr elde edersiniz.

Oyun sonunda elinizdekileri oyun pazarına satarak para kazanabiliyorsunuz.

Bir diğer para kazanma yöntemi ise eşya haline getirerek NFT pazarında satmak.

MOD NFT 891x600 - Oynadıkça Kazandıran Mines of Dalarnia Oyununa Nasıl Girilir? Nasıl Para Kazanılır?

Burada dikkat edilmesi gereken şey ise oyunun craft kısmında üretilecek eşyaların ham madde fiyatının hesaplanıp BNB karşılığına bakılması. Oyun içinde 0.5 BNB’ye üretilen bir eşya NFT pazarında 1 BNB’ye satılabiliyor.

Oyunun temel mantığı bu şekilde. Bundan sonrası sadece matematik. Hesap yapılarak hangisinden daha çok kâr elde edilir, onu bulmak size kalmış.

NOT: Oyunda arazi sahibi olmanın ekstra getirileri bulunuyor. İlk olarak birisi sizin arazinizi oynayarak size para kazandırabilir. İkincisi kendi arazinizi kazarken 5 tur için sadece 0.5 DAR ücret ödüyorsunuz.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar