Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65360
-1.51%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3428.81
-4.61%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.3
-11.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.4
-2.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Mines of Dalarnia’nın Oyun Ekonomisi Hakkındaki Her Şey!

Mines of Dalarian hakkında bilmeniz gerekenlerin hepsi bu yazıda!

Clock
Paylaş
Mines of Dalarnia’nın Oyun Ekonomisi Hakkındaki Her Şey!

Mines of Dalarnia, oynadıkça oyunculara para kazandıran bir sisteme sahiptir. Ancak nasıl para kazanılacağına geçmeden önce bazı terimlerin üzerinden geçmek gerekir.

Oyun, NFT ve tokenize eşyalar üzerine kuruludur. Topladığınız madenler, ürettiğiniz eşyalar her şey satılabilir.

728×90 muhabbit - Mines of Dalarnia'nın Oyun Ekonomisi Hakkındaki Her Şey!300x250 muhabbit - Mines of Dalarnia'nın Oyun Ekonomisi Hakkındaki Her Şey!

Kazıcı olarak çalışan madencilerin yapabilecekleri:

  • Basite indirirsek oyunda iki farklı oyuncu modeli var. Macerayı seven, sürekli oynayarak maden kazan kazıcılar ve maden arazisi sahipleri. Tabii birini seçmek zorunda değilsiniz. Arazi sahibi, madencilik yaparak gelirini arttırabilir ve kazıcılar da fırsat bulduğunda arazi satın alarak aynı zamanda arazi sahibi olabilir.
  • Oyuncular, oynaması ücretsiz gezegende maceralarına başlarlar. Bu gezegende en basit madenler bulunur ve belirli bir seviyeye kadar eşyalarınızı geliştirmenize yardımcı olur. Oyuncuların bu noktada oyuna yatırım yapıp yapmayacaklarına karar vermeleri gerekmektedir. Devam etmek isteyen oyuncular, mining passport (kazım pasaportu) alarak Terra Prime gezegeninde yolculuklarına devam edecekler. İlerleyen zamanlarda yeni gezegenler gelecek ve oralara da gidebilecekler.
  • Madencilerin kaynak toplamak için haritalardaki madenleri kazmaları gerekiyor. Toplanan kaynaklar ile daha güçlü ekipman ve kullanılabilir eşya üretebilirler.
  • Madenciler kaynakları, kullanılabilir eşyaları ve ekipmanları isterse satın alabilir veya ellerindekini satabilirler.

Arazi sahibi olan madencilerin yapabilecekleri:

  • Oyun içindeki NFT’ler arazileri temsil ediyor. Bu araziler, arazi satışı etkinliği veya oyun pazarından elde edilebilir.
  • Arazi sahipleri, arazilerini başka oyunculara kiralayabilirler. İyi bakılan ve geliştirilen araziler daha fazla kaynak bulundurur. Böylelikle daha yüksek fiyata kiraya verilebilir.
  • Arazi sahipleri Terraforming Capsules adı verilen kullanılabilir eşyalar ile arazilerine bakım yapabilirler. Daha bakımlı araziler, daha çok kiralanır.
  • Arazi sahipleri istedikleri zaman ellerindeki araziyi pazar aracılığıyla satabilir veya başkasınınkiyle değiştirebilirler.

Nasıl Oynanır?

Oyuncular, ellerindeki ekipmanları geliştirmek için kaynaklara ihtiyaç duyarlar. Bu kaynaklar için de madenlerde kazım yapmaları gerekiyor veya kazım yapmayarak kaynakları direkt olarak satın alabilirler. Ekipmanlar geliştikçe, daha nadir ve değerli kaynaklara ulaşılabilir.

Oyunda belirli bir güç seviyesi bulunuyor ve güç seviyesinden 2 puan zor haritalara giriş yapabiliyorsunuz. Bu yüzden daha nadir haritalara girebilmek için güç seviyenizi (yani ekipmanlarınızı) yükseltmeniz gerekiyor.

Oyun içerisinde maden toplayarak ve canavarlar ile savaşarak puan kazanıyorsunuz. Her oyun sonunda elinizdeki puanlar ile ekstra kaynak alıyorsunuz. Puanınız yükseldikçe daha nadir ve fazla kaynak alabiliyorsunuz. Hatta bazı oyunlarda, sonrasında üretebileceğiniz eşyalardan kazanma şansınız bulunuyor.

Oyun Ekonomisi Akış Şeması

mines of dalarnia oyun ekonomisi - Mines of Dalarnia'nın Oyun Ekonomisi Hakkındaki Her Şey!

Şemanın sol tarafında şu ana kadar yazılan madencinin oyun ekonomisindeki yeri bulunuyor. Şemanın sağ tarafında ise oyun pazarı ve alınıp satılabilecek eşyalar bulunuyor.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar