Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66172.27
1.11%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3560.91
4.68%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.09
2.63%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $606.5
1.66%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Mirror (WRITE) Blog Platformunu Tüm Kullanıcılara Açtı!

Ethereum tabanlı bir blog platformu olarak öne çıkan Mirror, Ethereum cüzdanı olan tüm kullanıcılara açıldı.

Clock
Paylaş
Mirror (WRITE) Blog Platformunu Tüm Kullanıcılara Açtı!

Mirror (WRITE), blog platformunu tüm kullanıcıların hizmetine açtı. Ethereum tabanlı bir blog platformu olarak öne çıkan Mirror, Ethereum cüzdanı olan tüm kullanıcılara açıldı.

728×90 muhabbit - Mirror (WRITE) Blog Platformunu Tüm Kullanıcılara Açtı!300x250 muhabbit - Mirror (WRITE) Blog Platformunu Tüm Kullanıcılara Açtı!

2020 yılının Aralık ayında aktive edilen Mirror, merkezsiz yapısı ile dikkat çekiyor. Kullanıcıların blog olarak kullanabileceği platform, geçmişte sadece belirli kişilerin paylaşımda bulunmasına izin veriyordu. Platformun kendi tokeni olan WRITE sahiplerinin haftalık olarak etkinliklere katılarak yazı paylaşma hakkı verildiği platformda, haftalık bazda sadece 10 içerik paylaşılabiliyordu.

Yeni duyurunun ardından bu sınırlama kaldırıldı ve platform tüm Ethereum cüzdanı sahiplerine açıldı.

Paylaşılan yazıların blockchain üzerinde saklandığı platformda veriler ve paylaşımlar asla değiştirilemiyor ve müdahaleye açık değil. Bu noktada geleneksel blog platformlarından ayrılan Mirror, artık herkes tarafından kullanılabilecek.

Ethereum cüzdanının platforma bağlanmasının ardından kullanıcılar, direkt olarak içerik üretmeye başlayabiliyor. Yazılı içeriklerin yanında, NFT’ler, videolar ve sosyal medya paylaşımları da platform üzerinde destekleniyor.

Geçtiğimiz dönemde Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin ve diğer birçok DAO yaratıcısı tarafından kullanılan platform, aynı zamanda Medium ve Substack gibi platformlardan da veri çekebiliyor.

Önümüzdeki dönemde Ethereum Name Service (ENS) ile de entegre olması planlanan Mirror, bu sayede geliştirilmiş kişisel arayüzlere de sahip olacak. Kişilerin profillerini düzenleyebilecekleri yeni sistem ile birlikte platformun daha kişiselleştirilebilir olması planlanıyor.

Blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar