Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65024
1.57%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3176.17
3.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.04
7.28%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576
2.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Mitsubishi Maden Ticareti için Blockchain Platformu Başlatıyor

Mitsubishi, değerli madenlerin tedarik zincirini blockchain teknolojisi ile takip edecek!

Clock
Paylaş
Mitsubishi Maden Ticareti için Blockchain Platformu Başlatıyor

Mitsubishi Corporation’ın değerli maden ve mineral kaynaklarının ticareti odaklı yan kuruluşu Mitsubishi Corporation RtM Japan Ltd, değerli maden ticareti için ECO isimli bir blockchain platformu başlattı.

Mitsubishi tarafından Amerikan blockchain şirketi Skuchain ile ortaklaşa geliştirilen bu platform, Skuchain’in blockchain tabanlı tedarik zinciri yönetimi ve finansmanı için EC3 platformunun üzerine inşa edilidi.

728×90 muhabbit - Mitsubishi Maden Ticareti için Blockchain Platformu Başlatıyor300x250 muhabbit - Mitsubishi Maden Ticareti için Blockchain Platformu Başlatıyor

Resmi duyuruya göre ECO, faturalar ve ticaret onayları oluşturacak, yönetecek ve uygulayacak. Bu sayede taraflar arasındaki ticari ilişkiyi kolaylaştıracak.

Başlangıç olarak şirket, yalnızca “en değerli müşterilerini” platforma ekleyecek. Ancak Mitsubishi, yakın zamanda ECO’yu tedarik zinciri sisteminin daha geniş bir bölümünü kapsayacak şekilde genişletmeyi ve uygulamayı planlıyor.

ECO platformunu kullanarak, ticaret tarafları ticaret belgelerini imzalayabilir ve bunları blockchaine yükleyebilir. Daha sonra imzalanmış belgeler başkaları ile gerçek zamanlı olarak paylaşılabilir ve ifşa etmek istemedikleri ticari olarak hassas belgeleri gizleyebilirler.

Şirket, maden ticareti endüstrisindeki diğer önemli tedarik zinciri sorunlarını çözmek için gelecekte ECO’ya daha fazla özellik ekleyeceğini belirtti.

Mitsubishi Group, blockchain alanında proaktif bir davranış sergiledi. Geçtiğimiz günlerde, Mitsubishi’nin mali yan kuruluşu Mitsubishi UFJ Group, şirketler ve devlet kurumları için dijitalleşmeyi teşvik etmek için LayerX ile işbirliği yaptığını bildirmişti. Ayrıca geçen ay finans devi kendi stablecoinini piyasaya sürmeyi planladığını açıklamıştı.

Bu yılın başlarında şirket, Singapur hükümetinin blockchain teknolojisini kullanarak ticareti dijitalleştirmeye teşvik eden 16 şirket ittifakına dahil edildi.

Blockchain teknolojisi geliştikçe ve evrimleştikçe, birden çok farklı kullanım alanlarına hizmet etmeye başladı. Blockchain teknolojisi gerçekten gelecekte ticaret sistemini kökünden değiştirebilecek potansiyele sahip.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar