Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69864.6
-1.70%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3781.5
2.77%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.82
1.64%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $622.2
3.94%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Monero (XMR) Hash Rate’i Yükselişe Geçti!

Monero, hayatında yaşadığı en büyük. hash oranı yükselmesine şahit olmuş durumda.

Clock
Paylaş
Monero (XMR) Hash Rate’i Yükselişe Geçti!

6 Ağustos tarihinde Monero (XMR) ağın 2014 yılında kurulduğun günden bu yana en büyük hash rate artışını yaşıyor.

image 11 1024x565 - Monero (XMR) Hash Rate'i Yükselişe Geçti!
Monero Hashrate’i Kaynak: Coin Metrics

Monero hash rate değeri, 5 Ağustos tarihinde 1.67 GH/ sn idi. 6 Ağustos tarihine bakacak olursak, bu hash arte 2.2 GH/ sn’ye yükselmiş durumda. Bir günde yaşanan bu 0.52 GH/ sn’lik artış, projenin tarihinde yaşadığı en yüksek hash rate kazancı olarak tarihe geçti. Bu durumdan önce yaşanan en önemli günlük artış ise, projenin daha emeklemeye başladığı dönemlerde yaşanmıştı.

728×90 muhabbit - Monero (XMR) Hash Rate'i Yükselişe Geçti!300x250 muhabbit - Monero (XMR) Hash Rate'i Yükselişe Geçti!

Bankalar Müşterilerini Korumak İçin Gizlilik Paralarını Benimsemeli

3 Ağustos tarihinde Coin Center, Ulusal Banka ve Federal Tasarruf Derneği Dijital Faaliyetler ofisine bir rapor gönderdi. Bu rapor, bankaların onlarla mücadele etmek yerine gizlilik paralarını benimsemeleri gerektiğini öne sürüyor:

“Bankaların yalnızca güvenilir mixer hizmetlerini (Coinjoin) ya da gizlilik özellikleri olan kripto para birimlerini (Zcash / Monero) kullanabilmesi gerektiğini değil, müşterilerinin mahremiyetini korumak için bunu yapmak zorunda olduklarını savunmaktayız.”

Monero Benzersiz Bir Teklif mi Sunuyor?

Monero’nun hash rate oranındaki bu yükselmeye neyin yol açtığı belirsiz. Birçok gizlilik paralasının sürekli artan bir gözetleme durumuna maruz kaldıkları bu dünyada, görünüşe göre Monero benzersiz bir durum ile teklif halinde.

Yakın tarihte ortaya çıkan bir dizi rapor, Monero’nun gizlilik özelliklerini ilk günkü gibi koruyan en büyük kripto para birimi olmaya devam ettiğini gösterdi. Dash (DASH) ve Zcash (ZEC) gibi diğer gizlilik paraları görece daha rahat bir şekilde izlenebiliyor. Fakat Monero bu ikiliye göre daha fazla gizlilik özellikleri sunmakta. Bu durum ise Monero’nun biraz başını ağrıtmış olabilir;

Şöyle ki, devlet düzenleyicileri ile işbirliği. yapan birkaç borsa, gizlilik özelliğine sahip kripto parayı listelerinden çıkarmaya başladı.

Monero, kriptonun gizlilik özelliklerine çok ihtiyaç duyan Dark Web satıcıları arasında gerçekten çok popüler bir durumda. Hatta Monero’nun popülaritesini açıklayacak olursak, Dark Web satıcıları tarafından Bitcoin’in hemen arkasında sıralanıyor diyebiliriz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar