BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Monero Hash Rate’i Yükselişe Geçti!

Monero, hayatında yaşadığı en büyük. hash oranı yükselmesine şahit olmuş durumda.

Yayın:

-

Monero

6 Ağustos tarihinde Monero (XMR) ağın 2014 yılında kurulduğun günden bu yana en büyük hash rate artışını yaşıyor.

Monero Hashrate’i Kaynak: Coin Metrics

Monero hash rate değeri, 5 Ağustos tarihinde 1.67 GH/ sn idi. 6 Ağustos tarihine bakacak olursak, bu hash arte 2.2 GH/ sn’ye yükselmiş durumda. Bir günde yaşanan bu 0.52 GH/ sn’lik artış, projenin tarihinde yaşadığı en yüksek hash rate kazancı olarak tarihe geçti. Bu durumdan önce yaşanan en önemli günlük artış ise, projenin daha emeklemeye başladığı dönemlerde yaşanmıştı.

Bankalar Müşterilerini Korumak İçin Gizlilik Paralarını Benimsemeli

3 Ağustos tarihinde Coin Center, Ulusal Banka ve Federal Tasarruf Derneği Dijital Faaliyetler ofisine bir rapor gönderdi. Bu rapor, bankaların onlarla mücadele etmek yerine gizlilik paralarını benimsemeleri gerektiğini öne sürüyor:

“Bankaların yalnızca güvenilir mixer hizmetlerini (Coinjoin) ya da gizlilik özellikleri olan kripto para birimlerini (Zcash / Monero) kullanabilmesi gerektiğini değil, müşterilerinin mahremiyetini korumak için bunu yapmak zorunda olduklarını savunmaktayız.”

Monero Benzersiz Bir Teklif mi Sunuyor?

Monero’nun hash rate oranındaki bu yükselmeye neyin yol açtığı belirsiz. Birçok gizlilik paralasının sürekli artan bir gözetleme durumuna maruz kaldıkları bu dünyada, görünüşe göre Monero benzersiz bir durum ile teklif halinde.

Yakın tarihte ortaya çıkan bir dizi rapor, Monero’nun gizlilik özelliklerini ilk günkü gibi koruyan en büyük kripto para birimi olmaya devam ettiğini gösterdi. Dash (DASH) ve Zcash (ZEC) gibi diğer gizlilik paraları görece daha rahat bir şekilde izlenebiliyor. Fakat Monero bu ikiliye göre daha fazla gizlilik özellikleri sunmakta. Bu durum ise Monero’nun biraz başını ağrıtmış olabilir;

Şöyle ki, devlet düzenleyicileri ile işbirliği. yapan birkaç borsa, gizlilik özelliğine sahip kripto parayı listelerinden çıkarmaya başladı.

Monero, kriptonun gizlilik özelliklerine çok ihtiyaç duyan Dark Web satıcıları arasında gerçekten çok popüler bir durumda. Hatta Monero’nun popülaritesini açıklayacak olursak, Dark Web satıcıları tarafından Bitcoin’in hemen arkasında sıralanıyor diyebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Binance Yeni Launchpool Projesini Duyurdu! Venus Protocol Geliyor!

Yield farming yöntemi ile birlikte staking yoluyla elde edilecek olan yeni token için Launchpool ile staking gerçekleştirmek yeterli olacak.

Yayın:

-

Binance Launchpool XVS

Kripto para borsası Binance, bugün yaptığı duyuru ile birlikte yeni Launchpool projesini açıkladı.

Venus Protocol (XVS) isimli proje Launchpool üzerinde başlatılacak.

Yield farming yöntemi ile birlikte staking yoluyla elde edilecek olan yeni token için Launchpool ile staking gerçekleştirmek yeterli olacak.

Farming için üç farklı coin staking için kabul edilmekte.

Binance’in kendi tokeni olan Binance Coin’in (BNB) yanı sıra Binance USD (BUSD) de staking için kabul edilen tokenler arasında bulunuyor.

Swipe da Kabul Ediliyor

Binance staking için üçüncü bir tokeni de etkinliğe dahil etmiş durumda.

Geçtiğimiz dönemde Binance tarafından satın alınan Swipe platformunun tokeni SXP de farming için kabul edilen tokenler arasında bulunuyor. Bu sayede SXP için uzun dönemli yatırım hedefleyen kullanıcılar SXP tokenleri ile XVS de elde edebilecek.

Yüzde 20’si Dağıtılacak

Launchpool etkinliği ile birlikte toplam XVS miktarının yüzde 20’si katılımcılara dağıtılacak. Bu sayede toplam arzı 30 Milyon adet olan XVS’in 6 Milyon adedi farming yoluyla dağıtılmış olacak.

Özel bir satış gerçekleştirmemiş olan projenin ilk çıkışı dağıtımı Launchpool aracılığı ile gerçekleştirilmiş olacak.

Farming periyodu için ise 1 aylık bir süre verilmiş görünüyor.

Yarın itibarıyla başlatılacak farming Ekim ayının 29’una dek sürecek.

XVS farming etkinliğine katılmayı düşünüyor musunuz?

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Uzmanlara Göre Ethereum DeFi İçin Hazır Değil!

Ethereum, DeFi için yeterli değil!

Yayın:

-

DeFi

DeFi projeleri, Ethereum blockchainine yüklenirken, uzmanlar Ethereum’un bu durumu desteklemeye henüz hazır olmadığı konusunda uyarıyor.

Bir matematikçi, eski serbest fon yöneticisi ve Avusturya menşeli Morpher‘in kurucusu Martin Froehler, Ethereum’un merkezsiz finans için sahip olduğu en iyi şey olmasına rağmen, ağın mevcut yeteneklerinin yeterli olmadığını söyledi.

Ethereum, saniyede yalnızca 15 işlem gerçekleştirebiliyor ve 15 saniyelik blok süresine sahip. Ethereum’un tasarımı gereği, üstündeki projeler ile işlem yaparken Ethereum ile etkileşime giriliyor. Bu, DeFi projelerinin kitlesel benimsenmesinin önünde büyük bir engel.

Froehler, Ethereum’u en iyi merkezi olmayan akıllı sözleşme platformu olarak nitelendiriyor. Anca ağda hala sorunlar olduğundan, geliştiriciler bunlara karşı koymak amacı ile çözümler aradı.

Froehler konuşmasına şöyle devam etti:

Ethereum’un sidechaini üzerinde gerçekleşen her bir hareketin kriptografi kanıtı var. İnsanlar Ethereum ihtiyaç duymadan ticaret yapabiliyor. Ayrıca herhangi bir işlem ücreti ödemiyorlar ve bir saniyelik işlem sürelerinin tadını çıkarıyorlar.

Pek çok endüstri üyesi, Ethereum’un DeFi popülaritesini beklemediğini düşünüyor. Hatta, yaklaşan ağ güncellemesi Ethereum 2.0 bile, merkezsiz finans hizmetine hazır değil.

Ethereum 2.0 performansı artıracaktır, ancak yüksek gas maliyetleri yeni kullanıcıları korkutabilir. Merkezsiz borsa 1inch CEO’su Sergey Kunz, 3 Eylül’deki Decentralized Finance Marathon etkinliğinde Ethereum altyapısının merkezsiz finans için yetersiz olduğunu söyledi.

Her şeyi yeniden düşünmelisiniz. Akıllı sözleşmeleri koda taşıyabilirsiniz ancak bu ölçeklenebilir bir çözüm değil. Ölçeklendirebilmek için standartlar oluşturmanız ve Ethereum 2.0’a benzer NEAR gibi parçalanmış mimariye dayalı yeni protokoller getirmeniz gerekiyor.

Aynı etkinlikte, ParaSwap’ın kurucusu ve CEO’su Mounir Benchemled, layer-2’nin nasıl çalıştığını kullanıcılara açıklama karmaşıklığına ve “fonları bu kullanıcılara hemen ödeyememe riskine” dikkat çekti. Benchemled ayrıca tüm DeFi projelerinin Ethereum 2.0’a geçmesinin pratik olmayacağını söyledi.

Ethereum blockchainin önündeki zorluklara rağmen, Froehler, “DeFi kalıcı bir protokoldür” diyerek DeFi yanlısı yorumlar yapmaya devam ediyor.

Daha fazla DeFi haberi için: DeFi Haberleri

Daha fazla Ethereum haberi için: Ethereum Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.