Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64722.02
0.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3446.65
0.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.55
-1.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $573.7
-0.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Moneygram, Ripple Platformunun Kullanımını Askıya Aldığını Duyurdu!

Moneygram bu kararın Ripple davasındaki belirsizlik nedeniyle alındığını açıkladı.

Clock
Paylaş
Moneygram, Ripple Platformunun Kullanımını Askıya Aldığını Duyurdu!

Küresel para hizmeti sunan bir şirket olan MoneyGram, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile devam eden yasal mücadelesi kapsamında Ripple’ın ödeme çözümünü kullanımını askıya aldığını duyurdu.

728×90 muhabbit - Moneygram, Ripple Platformunun Kullanımını Askıya Aldığını Duyurdu!300x250 muhabbit - Moneygram, Ripple Platformunun Kullanımını Askıya Aldığını Duyurdu!

Şirket tarafından 22 Şubat tarihinde yapılan bir açıklamada konu ile ilgili olarak şu ifadelere yer verildi:

“SEC ile devam eden davalarıyla ilgili belirsizlik nedeniyle Ripple platformunda ticareti askıya aldık.”

Bilindiği üzere Temmuz 2023’te sona ermesi planlanana Ripple-MoneyGram ortaklığı ilk olarak Haziran 2019’da başlamıştı. 2019 yılından beri devam eden işbirliği kripto para piyasası ve yatırımcıları tarafından ilgiyle karşılanmıştı.

Bu kapsamda MoneyGram, Ripple’ın ödeme çözümü RippleNet’i kullanarak, sınır ötesi ödeme sürecinin bir parçası olarak forex işlemlerinde XRP’den yararlanıyordu. Ripple’da MoneyGram’a bunu yapması için çeşitli teşvikler sağlamıştı. Havale şirketi daha önce yaptığı açıklamada yapılan ödemeleri gelir yerine “pazar geliştirme ücretleri” olarak sınıflandırmıştı. Ripple tarafından oluşturulan On Demand Liquidity (ODL) sistemini kullanan Moneygram, gerçekleştirilen işlem miktarına oranla ödeme almakta.

Ripple, son iki yılda 2020 ve 2019’da MoneyGram’a sırasıyla 50,2 milyon dolar ve 11,3 milyon dolar ödedi. Bu, Ripple‘ın MoneyGram’daki 50 milyon dolarlık ilk yatırımına ek olarak yapılmıştı. Hatta Ripple’ın son olarak 2020’nin dördüncü çeyreğinde, MoneyGram’a 8,5 milyon dolarlık teşvik sağladığı da biliniyor.

Görünüşe bakılırsa MoneyGram, Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden yasal süreç ile ilgili herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamak için var olan ortaklığını askıya aldı. Bu süreçte birçok borsa tarafından da ticaret işlemleri durdurulan Ripple’ın devam eden davasının nasıl sonuçlanacağı ise merakla bekleniyor.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar