Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66224.01
-0.75%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3490.72
0.70%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.15
-3.40%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.5
0.69%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Morgan Stanley E*Trade İle Kripto Para Sektörüne Giriyor

Wall Street Journal’a göre Morgan Stanley, 2008 krizinden bu yana en büyük yatırımı yaparak E*Trade’in 5.2 milyon yatırımcısını bünyesine katacak.

Clock
Paylaş
Morgan Stanley E*Trade İle Kripto Para Sektörüne Giriyor

13 milyar dolar yatırım ile Morgan Stanley, E*Trade ile kripto para sektörüne dahil oluyor. Wall Street Journal’a göre Morgan Stanley, 2008 krizinden bu yana en büyük yatırımı yaparak E*Trade’in 5.2 milyon yatırımcısını bünyesine katacak. Kulislerde konuşulan rakam 13 milyar dolar. Yatırım bankasının yönetimi altındaki varlık yaklaşık 2,7 trilyon dolar değerinde. Satın alınması düşünülen E*Trade varlıkları ise 360 milyar dolar değerinde seyretmekte.

728×90 muhabbit - Morgan Stanley E*Trade İle Kripto Para Sektörüne Giriyor300x250 muhabbit - Morgan Stanley E*Trade İle Kripto Para Sektörüne Giriyor

Varlık değeri açısından karşılaştırıldığında çok önde olan Morgan Stanley, müşteri sayısı olarak bakıldığında E*Trade’in gerisinde bulunmakta. Genellikle kurumsal yatırımcılara hitap eden Stanley, E*Trade ile birlikte perakende yatırımcıları da hedefine almış durumda. E*Trade, sıfır komisyon politikası güdüyor. Bu nedenle perakende yatırımcıların belki de bir numaralı tercihi olmakta.

Ek olarak bu yatırım ile birlikte Stanley Fonu, kripto paralara resmi olarak “merhaba” demiş olacak. E*Trade 2019 Nisan ayında Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yatırımları ile ilgili adımlar atmıştı. Bu satın alım ile birlikte Morgan Stanley de sektöre adımını atmış olacak.

Satın alımın gerçekleşmesi için E*Trade hissedarlarının onayı beklenmekte. Onaylar alındığı takdirde satın alma gerçekleşmiş olacak.

Geçtiğimiz dönemde Morgan Stanley, IBM’in blockchain tabanlı ödeme sistemini denediğini duyurmuştu. Sonrasında ise kripto türevleri platformu ErisX’i de bünyesinde barındıran TD Ameritrade, Morgan Stanley tarafından satın alınmıştı. Eğer bu hamle de gerçekleşirse Stanley, kripto paralar ile bağlantılı üçüncü satın alımını yapmış olacak. 2020 yılı itibariyle yatırım bankalarının yavaş yavaş kripto para sektörüne kapıları açtığının ve açacağının sinyallerini görüyoruz. Bakalım bu satın alımlar devam edecek mi?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar