Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66000
-1.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3483.6
0.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.28
-3.35%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602
0.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Mt. Gox’un Uykudan Uyanışı! 2,9 Milyar Dolarlık Bitcoin Transferi Geldi

Clock
Paylaş
Mt. Gox’un Uykudan Uyanışı! 2,9 Milyar Dolarlık Bitcoin Transferi Geldi

Mt. Gox, beş yıl aradan sonra ilk kez cüzdanlarından 2,9 milyar dolarlık Bitcoin taşıdı. Bu, çöktüğünden beri yapılan ilk büyük hareket. 2014 yılında çöküşüyle kripto para dünyasında büyük bir yankı uyandıran Tokyo merkezli borsa, varlıklarını taşıdığı haberleriyle bir kez daha gündeme geldi. Son beş yıl boyunca sessizliğini koruyan Mt. Gox 2,9 milyar dolar değerindeki Bitcoin’i cüzdanlarından bilinmeyen bir adrese taşıdı.

728×90 muhabbit - Mt. Gox'un Uykudan Uyanışı! 2,9 Milyar Dolarlık Bitcoin Transferi Geldi300x250 muhabbit - Mt. Gox'un Uykudan Uyanışı! 2,9 Milyar Dolarlık Bitcoin Transferi Geldi

Mt. Gox, 2,9 milyar dolarlık Bitcoin taşıdı

Bu ani hareket kripto para topluluğunda büyük bir heyecan yarattı. Mt. Gox’un uzun zamandır belirsizlik içinde olan varlıklarının hareket etmesi, birçok kişinin dikkatini çekti. Ve birtakım spekülasyonlara neden oldu. Borsanın varlıklarını taşıma nedeni ve hedefi belirsizliğini koruyor. Ancak bu hareketin kripto para piyasaları üzerinde önemli bir etkisi olabileceği düşünülüyor.

2010 yılında kurulan ve kısa sürede dünya genelinde en büyük Bitcoin borsalarından biri haline gelen platform, 2013 yılında piyasanın %70’ine kadarını kontrol ediyordu. Ancak, 2014 yılında ortaya çıkan güvenlik açıkları ve kayıplar, Mt. Gox’un iflas etmesine ve milyonlarca dolar değerinde Bitcoin’in kaybolmasına neden olmuştu. Bu olay ise kripto para dünyasında bir dönüm noktası olarak kabul edildi. Ve o günden sonra güvenlik ve düzenleme konularına odaklanılmasını sağladı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar