Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68605.23
0.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3868
0.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.32
0.95%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603
0.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

NEAR Protocol, Kurumsal Müşterilere Yönelik Yapılan Yeni Ortaklığını Duyurdu!

NEAR tokenlarını elinde bulunduran kurumlar, yeni ortaklık kapsamında, bunları saklayabilecek ve stake edebilecek. 

Clock
Paylaş
NEAR Protocol, Kurumsal Müşterilere Yönelik Yapılan Yeni Ortaklığını Duyurdu!

Dijital varlık şirketi BitGo, kısa süre önce yaptığı açıklamada, NEAR Foundation protokolünü ve varlıklarını nitelikli saklama hizmetleriyle destekleyeceğini söyledi.

NEAR tokenlarını elinde bulunduran kurumlar, BitGo’daki sıcak ve nitelikli saklama cüzdanları aracılığıyla bunları saklayabilecek ve stake edebilecek. Protokolde sürdürülebilir kalkınmayı denetleyen, İsviçre merkezli, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan NEAR Foundation, BitGo ile kendi varlıklarını da koruyacak ve BitGo cüzdanlarını kullanarak bu varlıkların bir kısmını paylaşacak.

728×90 muhabbit - NEAR Protocol, Kurumsal Müşterilere Yönelik Yapılan Yeni Ortaklığını Duyurdu!300x250 muhabbit - NEAR Protocol, Kurumsal Müşterilere Yönelik Yapılan Yeni Ortaklığını Duyurdu!

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan BitGo ürün başkan yardımcısı Nuri Chang, yeni ortaklığın, borsalar ve protokoller gibi projeler üzerinde çalışan geliştiricilerin BitGo’nun cüzdanlarını kullanarak NEAR için destek başlatabilecekleri anlamına geldiğini söyledi.

“Ayrıca NEAR için kendi başına BitGo staking desteği oluşturuyoruz. Bu, müşteriler kelimenin tam anlamıyla birkaç tıklamayla doğrudan bir BitGo cüzdanından NEAR’a stake yapabilecekleri anlamına geliyor.”

2018 yılında Alexander Skidanov ve Illia Polosukhin tarafından kurulan NEAR Protocol, merkezi olmayan uygulamalar için açık kaynaklı bir platformdur. Ayrıca NEAR, düşük verim, düşük hız ve zayıf çapraz uyumluluk gibi rakip sistemlerin bazı sınırlamalarının üstesinden gelerek dapp‘ler için ideal ortamı sağlamak üzere tasarlanmış merkezi olmayan bir geliştirme platformudur.

İlginizi çekebilir: NEAR Protocol Nedir?

NEAR Foundation CEO’su Marieke Flament yaptığı açıklamada, BitGo ile ortaklığın NEAR’ın ekosistemini genişletme taahhüdünün kanıtı olduğunu söyledi. 

“Bu, NEAR ve kurumsal yatırımlar dünyasına girişi için önemli bir adım.”

NEAR Girişimlerine Devam Ediyor

Bilindiği üzere NEAR, geçtiğimiz yıl boyunca, özellikle zincirler arası birlikte çalışabilirlik konusunda bir dizi proje başlattı. Nisan 2021’de, kullanıcıların Ethereum ve NEAR blok zincirleri arasında ERC-20 tokenlarını transfer etmesine izin vermek için Rainbow Bridge’i başlattı. 

Bunun yanında haziran ayında, ICON Blockchain İletim Protokolüne (BTP) katılarak yerel tokenların, sözleşme çağrılarının ve verilerin Polkadot gibi BTP ortaklarına gönderilmesine izin verdi. Son olarak, Cardano ile zincirler arası uyumluluk sağladı ve Ethereum Layer-2 ölçeklendirme protokolü Aurora’yı başlattı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar