Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41934.01
-4.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2230.58
-4.90%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.76
6.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.5
-3.30%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

BitGo, AVAX Desteğini Duyurdu!

Clock
Paylaş
BitGo, AVAX Desteğini Duyurdu!

Dijital varlık saklama firması BitGo, yakın zaman önce yaptığı bir açıklama ile Avalanche’ın yerel tokenı AVAX’ı destekleyeceğini duyurdu.

728×90 muhabbit - BitGo, AVAX Desteğini Duyurdu!300x250 muhabbit - BitGo, AVAX Desteğini Duyurdu!

Bitgo tarafından yayımlanan bu açıklama, Bank of America analistlerinin, Avalanche’ın merkezi olmayan finans (DeFi), NFT’ler ve GameFi için Ethereum’a uygun bir alternatif olabileceğini söylemesinden kısa süre sonra gelmiş oldu.

Hatırlanacağı üzere Bank of America raporunda Avalanche’a ait “subnet” sistematiğinden bahsedilmişti. Avalanche’a ait subnet (alt ağ) özelliğinin, kullanıcıların Avalanche’ı benimsemesinde önemli bir katkısı olduğu ve bu özellik ile Avalanche’da yaratılan 380’den fazla projenin verimli olarak çalışabileceği vurgulanmıştı.

64 milyar doların üzerinde kripto para varlığına sahip olan Bitgo tarafından atılan bu adımın, Bitstamp ve Bitbuy borsaları da dahil olmak üzere BitGo istemcilerinin kullanıcılarına AVAX hizmeti sunabileceği anlamı taşıyacağı düşünülüyor.

İlginizi çekebilir: Avalanche Network Nedir?

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Ava Labs yetkilisi şu ifadelere yer verdi:

“Yeni gelişme ile BitGo, Avalanche üzerinde bulunan yerel tokenlarımıza daha fazla erişim sağlama imkanı sağlayacak. Ayrıca Avalanche’ın kurumsal desteği dikkate alındığında, bu gerçekten ortaklık yapmak için çok güçlü bir şirket.”

Konu hakkında yapılan açıklamalarda bu gelişmenin ardından hem Bitstamp hem de Bitbuy’ın, AVAX’ı 2022’nin başlarında BitGo aracılığıyla listelemeyi planlayacağı söyleniyor.

BitGo CEO’su Mike Belshe ise bu durumu şu ifadeler ile açıklıyor:

“Halihazırda kripto para piyasasındaki en güvenli saklama hizmeti ile milyonlarca kullanıcı AVAX’a erişebilecek. Ayrıca kullanıcılar, teknolojimiz tarafından desteklenen borsalar ve platformlar aracılığı ile de güvenli erişim elde edebilecekler.”

Avalanche’ın yerel tokenı AVAX, piyasa değeri olarak dünyanın 10. en büyük kripto para birimi konumunda yer alıyor. 26.2 milyar dolar piyasa değerine sahip AVAX, 2021 yılında kayda değer bir yükseliş gösterdi. Yapılan açıklamalar ile birlikte ani bir yükseliş gösteren AVAX şu an için 106.25 dolardan işlem görüyor.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar