Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59320.01
5.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3329.81
3.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.9
1.66%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $404.1
1.56%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Netflix Kripto Para Dolandırıcılığı Belgeseliyle İzleyiciden Tam Not Aldı

QuadrigaCX kripto para platformunun kurucusunun dolandırıcılıklar ve ani bir ölümle dolu hayatını anlatan Netflix belgeseli izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Clock
Paylaş
Netflix Kripto Para Dolandırıcılığı Belgeseliyle İzleyiciden Tam Not Aldı

QuadrigaCX kripto para platformunun kurucusunun dolandırıcılıklar ve ani bir ölümle dolu hayatını anlatan Netflix belgeseli izleyicilerden büyük beğeni topladı. Seyircilerin çoğunluğunun dikkatini çeken temel nokta ise kurucunun ölmüş numarası yaparak kaçmış olabileceğine işaret eden komplo teorisi oldu.

Binance BannerBinance Banner

İlginizi çekebilir: Bitcoin Nedir?

QuadrigaCX’in kurucusu iddialara göre Hindistan’da bir gezi sırasında hayatını kaybetti. Onun ölümüyle beraber içerisinde 250 milyon dolar değerinde kripto para bulunan kripto para cüzdanlarının akıbetleri de kayıplara karışmış oldu.  

Resmî olmayan soruşturmalar ve bir dizi komplo teorisi uzun zamandır QuadrigaCX kurucusunun gizemli ölümünü/kayboluşunu araştırıyor. Netflix’in araştırmacı belgeseli ise konunun etrafındaki gizemi bir nebze olsun azaltmayı ve konuya açıklık getirmeyi hedefliyor.

Kripto para dolandırıcılığı belgeseli stil olarak bir diğer ünlü Netflix yapımı olan “DON’T F*CK WITH CATS”in izinden gidiyor. Diğer bir deyişle, araştırmacı bir tutum sergileyerek ipuçlarının izinden gidilen bir gizemi çözümleme imkanını izleyicilere sunuyor. İzleyicilerin tepkisi ise şimdiye dek oldukça olumlu.

Bu akşam spor salonunda seyrettim. Yalnızca yarısına gelebildim ancak şimdiden çılgın bir hikaye. Crohn’s hastalığını sebep göstererek ölmüş gibi yapması ise en büyük skandal. Şaka mı bu?! Crohn’s hastalığının nadiren ölüme sebebiyet verdiğini bilmek için doktor olmaya gerek yok!

QuadrigaCX’i bir zamanlar kullandığını iddia eden bir diğer kullanıcı ise platformun henüz ilk günlerinde dahi ortada şüpheli bazı durumların olduğunu ve bu nedenle de parasını kısa süre sonra çektiğini belirtti.

O borsa platformunda çok fazla kripto param vardı. Ancak bir gün platformda ticaretin işleyişinde tuhaf giden bir şeyler olduğunu fark ettim. Konuya dair tecrübem olduğu için bu platformların normalde nasıl çalışması gerektiğine dair bir fikrim vardı. İşte o anda kripto paralarımı platformdan çektim.

Netflix Kripto Para Belgeseli
Netflix Kripto Para Belgeseli

Netflix Belgeselini Kripto Paralarla İlgilenen, İlgilenmeyen Herkes Rahatlıkla İzleyebilir

Netflix belgeseli izleyiciyi kolayca içine çekiyor ve kripto paralara dair herhangi bir fikri olmayan kişiler dahi herhangi bir zorluk çekmeden bu gizemli olayı çözümlemeye çabalamanın tadına varabiliyor.

Buna ek olarak kripto paralar konusunda önde gelen isimler ve hatta QuadrigaCX skandalından maddi-manevi etkilenen kişiler dahi belgeselin gerçeklerin peşinden gitmede oldukça iyi iş çıkardığını ifade ediyor.

Coin Card’ın kurucusu Mike Oltoff kendisi dahil pek çok kripto para uzmanı arkadaşının bu belgeselin bir parçası olduğunu belirtti.

Pek çok arkadaşımı bir belgeselde bir arada görmek çok tuhaf! Ama hepsi harika iş çıkarmışlar. İlginçtir, ben de bu belgeselde bir sahnede arka planda gözüküyorum.

Kullanıcıların büyük çoğunluğunun belgeselde en çok desteklediği teori ise platformun kurucusunun ölmüş numarası yaparak milyonlarca dolarla kaçması oldu.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar