Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60696.65
-0.90%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3300.52
-1.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.8
-0.38%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $392.3
-4.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Neufund Security Token’ını Geliştirmeyi Bıraktı!

Clock
Paylaş
Neufund Security Token’ını Geliştirmeyi Bıraktı!

Düzenleyici kaygılar dolayısıyla, Berlin merkezli security token geliştiricisi Neufund, bağış toplama kampanyalarını durdurduğunu ve toplanan bağışların başka bir kripto para birimine aktarılması hakkında planlarını açıkladı.

Binance BannerBinance Banner

Firmanın pazartesi günü paylaştığı bir yazıda, “Bir çok Avrupa ülkesinin blockchain dostu bir ülke olma beklentileri vardı. Ama ne yazık ki denetleyici yetkililer bu beklentileri yok ederek inovasyonu engelledi.” dedi.

2016 yılında hayatına başlayan Neufund, 2019 yılında blockchain tabanlı bir hisse senedi ve security token teklifi ile 19 milyon dolarlık bir sermaye elde etti. Belirtilenlere göre firma 123 ülkede 11.000 yatırımcıya sahip.

Neofund CEO’su Zoe Adamovicz’in yaptığı açıklamada, security token projesinin böylesine gri bir düzenleme alanında çalışamayacağını belirtti. Ayrıca CEO, girişime karşı hiç bir yasal işlem başlatılmamasına rağmen, “yeni teknolojilere olan korku” nedeniyle denetleyici kurumlardan istenen desteklere cevap alınamadı dedi.

Sorun şu ki, kimse bu yeniliğin gerçekleşmesine ne katkı sağlıyor, ne de onu yasaklamaktan sorumlu kurum olmak istiyor.

Zoe Adamovicz’in söylediklerine göre, Almanya Federal Denetim Otoritesine (BaFin) yapılan çağrıdan yanıt alınamamış.

Bize bu proje ile ilgili ne olumlu bir geri dönüş ne de olumsuz bir geri dönüş sağlanmadı. BaFin’in bu tutumu bize göre risk ve sorumluluktan kaçınmaktır.

Adamovicz, şirketin henüz açıklayamayacağı bir projeye geçiş yapacağını belirtti. Mevcut Neufund platformunda bulunan hisse senetleri, cüzdanlar ve yatırım faaliyetleri bu yeni projede sürdürülecek.

Security Token Market’in kurucusu Kyle Sonlin, Neufund’un yaptığı gibi bir token teklifiyle sermaye kazanmanın “farklı finansal kurumların senkronize hareketini” gerektirdiğini belirtti. Sonlin, Neufund’un uyumlu ve güvenli talepleri dolayısıyla sermaye kazandığının altını çizdi.

Yap-Bozun bir parçasını bulmaktansa, bir bütün haline getirmek her zaman daha zordur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar