Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64618.12
-0.82%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3442.14
-1.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.47
-4.29%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $572.7
-1.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Neutrino, Yönetişim Tokeni İçin Stake Ödüllerini Başlattı!

NSBT için stake hizmeti başladı!

Clock
Paylaş
Neutrino, Yönetişim Tokeni İçin Stake Ödüllerini Başlattı!

Neutrino Protokolü, salı günü yönetişim tokeni olan Neutrino System Base Token (NSBT) için stake ödüllerinin başlatıldığını duyurdu!

Neutrino, çeşitli itibari paralar ile desteklenen “stablecoin”ler oluşturmak için yenilikçi bir teminat sistemi kullanıyor. Sistemin yerel “stablecoin”leri USDN ve NSBT, Ethereum’da ERC-20 tokenleri olarak mevcut.

728×90 muhabbit - Neutrino, Yönetişim Tokeni İçin Stake Ödüllerini Başlattı!300x250 muhabbit - Neutrino, Yönetişim Tokeni İçin Stake Ödüllerini Başlattı!

İlginizi çekebilir: Neutrino Protocol Nedir?

USDN mekanizması, Waves platformunu yerel tokeni olan WAVES ile destekleniyor. Stablecoin oluşturmak, WAVES ile USDN’yi takas eden akıllı sözleşmeler ile yapılıyor. Bu sayede Oracle sistemleri varlığın fiyatını bilecek ve WAVES’in fiyatına göre bir USDN miktarı oluşturacak.

Bu sayede varlıklar, USDN “stablecoin”ini destekleyen bir teminat havuzu oluşturur. Tersine yapılabilen işlem herhangi bir zaman diliminde gerçekleştirilebilir ve USDN’yi mevcut piyasa fiyatına göre WAVES’e dönüştürebilir.

Bununla beraber, bu mekanizma yalnızca WAVES’in fiyatı artıyorsa ya da sabit kalıyorsa geçerli. Eğer WAVES’in fiyatı düşecek olsaydı, stablecoin rezervleri sonunda dolaşımdaki token sayısından daha az olurdu.

Sistemi yeniden sermayelendirmek için akıllı sözleşmeler, MakerDAO tarafından kullanılan”flop” müzayedesine benzer bir şekilde WAVES karşılığında NSBT’yi açık artırmaya çıkaracak.

WAVES’in fiyatı eski haline geldiğinde ya da sistem başka bir şekilde yeniden sermayelendirildiğinde NSBT, stablecoin rezerv oranı ile tanımlanan bir oranda USDN’ye çevirilebilir. Örneğin 100 milyon USDN için 130 milyon $ WAVES token varsa, NSBT’nin fiyatı yaklaşık 1.3 USDN olacaktır. Akıllı sözleşmenin mekanizması, yalnızca arbitraj mekanizmaları yoluyla fiyatın alt ve üst limitlerini belirler, piyasa fiyatı ise bu değerler arasında serbestçe hareket eder.

Hem NSBT hem de USDN tokenleri şu anda stake edilebilir. NSBT tokeni şu anda akıllı sözleşme işlem ücretlerini %2’sini vaad ediyor, ancak bu yalnızca Waves platformunda gerçekleştirilebilir.

USDN ise, Waves fonundan ödüller alıyor ve Ethereum üzerinde stake edilebiliyor. Borsalar aracılığı ile stake işlemi de, USDN için geçerli durumda.

Waves’in kurucusu Sasha Ivanov, Ethereum’un “sadece bir başlangıç” olduğunu söyledi. Neutrino Protocol, yerel tokenlerini Compound ve Aave gibi mevcut DeFi protokollerine entegre etmek için çalışmalar halinde.

Daha fazla Waves Haberi için: Waves Haberleri

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar