Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59310.01
4.68%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3354.78
3.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.16
1.80%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $413.3
3.56%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Nexo, ABD Müşterilerine Ait Mevduatlara Faiz Ödemeyi Durduruyor!

Politika değişikliklerinin hem mevcut hesapları hem de yeni hesapları kapsayacağı belirtildi.

Clock
Paylaş
Nexo, ABD Müşterilerine Ait Mevduatlara Faiz Ödemeyi Durduruyor!

Kripto para platformu Nexo, kısa süre önce yaptığı bir açıklamada, ABD müşterileri için aldığı bir dizi politika değişikliğini duyurdu. Bu kapsamda platform, ABD müşterilerinin, yatırdıkları mevduatlar için faiz gelir edemeyeceklerini belirtti.

Binance BannerBinance Banner

Nexo’nun atmış olduğu bu adım, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto para kredisi sektöründeki ürün ve hizmetleri incelemeye almasının bir sonucu olarak gösteriliyor.

Nexo tarafından müşterilere gönderilen bilgilendirme e-postasında, politika değişikliklerinin hem mevcut hesapları hem de yeni hesapları kapsayacağı belirtildi.

Platform ayrıca açıklamasında, şu anda faiz kazanan Nexo’nun kayıtlı müşterilerinin, bunu yalnızca mevcut dijital varlık bakiyelerinde yapmaya devam edeceklerini dile getirdi.

“Bugünden sonra Nexo cüzdanlarınıza yapılan yüklemeler, ilgili düzenleyici kurumlara kayıt işlemi tamamlanana kadar faiz kazanmayacak. Tamamlandığında, tüm yeni hesaplar faiz kazanma ürünü 2.0’a aktarılır ve yeni yüklemeler faiz kazanır. Mevcut bakiyenizdeki varlıklardan herhangi birini çekerseniz, sonraki getirilerinde bile bunlar için faiz kazanamayacağınızı lütfen unutmayın.”

Açıklamada, mevcut değişikliklerin yalnızca Nexo’nun ABD’deki faiz kazanma ürününü etkilediği ve diğer Nexo ürünleri üzerinde hiçbir etkisinin bulunmadığı belirtildi. ABD dışında bulunan müşterilerin SEC’in kararlarına tabi olmaması nedeniyle, yapılan değişikliklerden etkilenmeyecekleri söylendi.

İlginizi çekebilir: SEC Nedir?

SEC’in kripto para kredi alanı üzerindeki artan gözetimi göz önüne alındığında, Nexo’nun zamanlaması dikkate değer görülüyor. Bilindiği üzere SEC başkanı Gary Gensler, kripto para kredi sektörünü federal yetkililerin incelediği bir alan olarak vurgulamaya devam ediyor.

Hatırlarsanız, bu haftanın başlarında, kripto para borç veren BlockFi, SEC ve devlet menkul kıymet düzenleyicileri ile 100 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardı. Firma ayrıca BlockFi Yield ürününü menkul kıymet olarak kaydetmeyi planlıyor. Bu gelişmeler de şirketlerin düzenleyici kurumlar ile iş birliği içinde çalışma isteklerine kanıt gösterilebilir.

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar