Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56762.72
0.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3233.85
-0.97%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.2
-1.21%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396
-1.37%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

NFT Pazar Yeri OpenSea’nin Ticaret Hacmi 1,5 Milyar Doları Geçti!

NFT çılgınlığı devam ediyor.

Clock
Paylaş
NFT Pazar Yeri OpenSea’nin Ticaret Hacmi 1,5 Milyar Doları Geçti!

NFT sektörü, bu yılın başlarındaki patlamadan bu yana hafif bir düşüş yaşadıktan sonra, şimdilerde yaşadığı ticaret hacimleri ve haftalık satışlar ile yeniden toparlanmaya başladı.

Risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (a16z) tarafından desteklenen NFT pazar yeri OpenSea son zamanlarda gerçekleştirdiği işlem hacimleri ile dikkat çekmeye devam ediyor. Özellikle son aylarda yükselen hacimler, daha ağustos ayı bitmeden bir önceki ayın hacmini geçmiş durumda.

Binance BannerBinance Banner

İstatistiklere göre, en büyük NFT pazarı olan Opensea üzerinde çok sayıda NFT alınıp satılıyor. Dune Analytics üzerinden alınan verilere göre, 22 Ağustos itibariyle, Opensea platformundan en az bir kez işlem yapan 245.000’den fazla benzersiz Ethereum adresi bulunuyor. Tüm bu veriler sonucunda NFT ticaret hacmi bazında geçen ayki veriler ile kıyaslandığında, Opensea’nın 30 günlük ticaret hacminde 1,67 milyar doları aşarak rekor kırdığı görülüyor. 

OpenSea

NFT hakkında daha detaylı bilgi için; NFT Nedir? başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Hatırlanacağı üzere, NFT pazar yeri OpenSea ağustos ayının başından gaçtiğimiz haftanın başına kadar yaklaşık 800 milyon dolarlık bir hacim gerçekleştirmişti. Önceki aylarla karşılaştırıldığında, temmuz ayında 284,2 milyon dolarlık hacim yaratan OpenSea, haziran ayında ise 125,2 milyon dolar değerinde hacim yaratmıştı. Şimdiki veriler gösteriyor ki NFT çılgınlığı son sürat devam ediyor.

Opensea’nın 30 günlük ticaret hacmi açısından rakipleri arasında ise Axie Infinity (870 Milyon $), Cryptopunks (340 Milyon $), NBA Top Shot (23.56 Milyon $), Rarible (18.68 Milyon $) ve Sorare (17.54 Milyon $) yer alıyor. Tüm zamanların ölçümleri Opensea’nin 2.423 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaştığını gösterirken, Axie Infinity de kısa süre önce milyar dolarlık bölgeyi geçmiş durumda.

NFT’ler Yeniden Gündemde

NFT faaliyeti son haftalarda yeniden gündemdeki yerini almış durumda. Bunda, markaların, ünlülerin ve diğer girişimlerin kendi benzersiz tokenlarını basmaya devam etmesi oldukça etkili oluyor.

Bu kapsamda her geçen gün yeni bir NFT pazar yeri piyasaya girmeye devam ediyor. Bu platformlar içinde en köklü olanları ve sektör tarafından bilinenleri arasında ise, OpenSea ve Rarible gibi önde gelen NFT platformları yer alıyor.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar