Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65465.16
0.88%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3164.45
4.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.75
11.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $569.6
1.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

NFT Projesi Çıkaran 2 Gence “Rug Pull” Suçlaması!

Günümüzde artan NFT dolandırılığına karşı Amerika Adalet Bakanlığı’ndan cevap niteliğinde hamle geldi

Clock
Paylaş
NFT Projesi Çıkaran 2 Gence “Rug Pull” Suçlaması!

Kripto para piyasasına ilgi gün geçtikçe artıyor. Artan ilgiyle beraber proje dolandırıcılığı gibi konular da son zamanlarda oldukça artış gösterdi. Geçtiğimiz gün Amerika’da, NFT projesi çıkarmış 2 gencin Rug Pull suçlamasıyla tutuklandığı haberleri gündeme damga vurmuştu.

728×90 muhabbit - NFT Projesi Çıkaran 2 Gence “Rug Pull” Suçlaması!300x250 muhabbit - NFT Projesi Çıkaran 2 Gence “Rug Pull” Suçlaması!

2 Genç, Frosties Adlı NFT Projesinden Yaklaşık 1,1 Milyon Dolar Kazanç Sağladı!

Tutuklanan Ethan Nguyen ve Andre Llacuna adındaki iki genç, 2022 yılının Ocak ayında Frosties adlı NFT projesi çıkarmışlardı.

İlgi gören proje kapsamında toplamda 8888 adet NFT’nin satışı gerçekleşti. İki genç ise bu satışlardan yaklaşık olarak 1,1 milyon dolarlık bir kazanç sağladılar.

Projeyle büyük kazanç sağlayan iki genç proje adına açtıkları Discord kanallarını kapatarak, ortadan kaybolmuşlardı. Arkalarında büyük mağdur kitlesi bırakan gençler ise dün gece saatlerinde Adalet Bakanlığı’nın emriyle tutuklanıp cezaevine gönderildiler.

2 Gencin 0,04 ETH’ye Sattıkları NFT’lerin Şu anki Değeri 0,01 ETH!

Ethereum Cuzdan Muhabbit - NFT Projesi Çıkaran 2 Gence “Rug Pull” Suçlaması!

2 gencin, projenin başlangıcında büyük vaadlerle sattıkları NFT’ler ise yatırımcılarını büyük hayal kırıklığına uğrattı. Yatırımcıların Frosties projesi kapsamında 0.04 ETH’ye aldıkları NFT’lerin şu anki değeri ise 0,001 ETH değerinde olduğu biliniyor.

İlginizi Çekebilir: NFT Nedir?

NFT Dolandırıcılığına Amerika Adalet Bakanlığı’ndan İlk Hamle Geldi!

suc dava muhabbit - NFT Projesi Çıkaran 2 Gence “Rug Pull” Suçlaması!
kripto para dolandırıcılığı

Günümüzde artan NFT dolandırılığına karşı Amerika Adalet Bakanlığı’ndan cevap niteliğinde hamle geldi. Uzmanlar konuyla ilişkili olarak, Adalet Bakanlığı’nın yapmış olduğu bu hamleyi NFT endüstrisi için bir dönüm noktası olabileceğinini belirtiyorlar.

Son Günlerde Sık Sık Duyduğumuz Rug Pull Nedir?

Rug pull yöntemi, kripto para piyasasında en çok kullanılan dolandırıcılık yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bildiğiniz üzere son yıllarda birçok yatırımcı bu yöntemle büyük kayıplara maruz kalmıştı. Projenin geleceğiyle ilgili vaatlerde bulunan proje sahipleri topladıkları paralarla ortadan kaybolması “rug pull” olarak adlandırılmaktadır.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar