Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66360
0.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3248.4
2.65%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.93
1.94%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610.2
0.69%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

NFT ve Metaverse Alanında Bu Hafta Neler Oldu?

Bu hafta NFT dünyasında neler oldu?

Clock
Paylaş
NFT ve Metaverse Alanında Bu Hafta Neler Oldu?

Sürekli gündemde olan NFT ve metaverse üzerine haberler gelmeye devam ediyor. Shiba Inu, Gucci ve OpenSea bu hafta en çok dikkat çekenler arasında.

Shiba Inu ile haberimize başlayalım. 24 Ocak 2022 tarihinde Shiba, Shibverse adındaki metaverse projesini açıklamıştı. Shiba Inu, 9 Şubat 2022 tarihinde ise bu projede satılacak olan araziler hakkında bilgilendirme yaptı.

728×90 muhabbit - NFT ve Metaverse Alanında Bu Hafta Neler Oldu?300x250 muhabbit - NFT ve Metaverse Alanında Bu Hafta Neler Oldu?

Henüz ismi koyulmayan projede sıralı sistem ile arazi satışı olacak. Ayrıca ShibaSwap isimli merkeziyetsiz borsanın yerel tokenı olan LEASH token sahiplerine özel bir satış olacak. LEASH token sahiplerine yapılan satıştan kısa süre sonra genel satış başlayacak.

Shiba ekibi konu hakkında şunları söyedi:

Metaverse dünyasına erken girmek istememizin sebebi, yaptığımız projenin metaverse’ün yapı taşlarından olmasını istememizdir. Bunun topluluğumuz için (ShibArmy) çok faydalı olacağını düşünüyoruz.

Gucci, The Sandbox’ta Dükkan Satın Aldı

Dünyaca ünlü kıyafet tasarım firması Gucci The Sandbox’da dükkan satın aldığını duyurdu. Gucci Vault ismi verilen dükkanda The Sandbox karakterleri için Gucci temalı kıyafetler tasarlanıp satılacak.

Gucci 2020 yılında Roblox oyununda da ‘Gucci Gardens‘ adında bir yer inşa etmişti. Ayrıca Roblox için tasarladığı kıyafetler binlerce dolara satılmıştı.

OpenSea’deki NFT Fiyatları Düşüyor

OpenSea’deki verilere göre popüler koleksiyonlarda taban fiyatlar düşüyor. Verilere göre the Bored Ape Yacht Club (BAYC) taban fiyatı %8.79 oranında düşerken, CryptoPunks taban fiyatı %9.47 oranında düştü.

Ayrıca platformdaki en popüler koleksiyonların işlem hacminde %30’luk bir düşüş olduğu belirtildi.

Adsiz tasarim 19 - NFT ve Metaverse Alanında Bu Hafta Neler Oldu?

Gerçek Hayattaki Evi NFT Olarak Satıyor

Tampa merkezli bir blockchain şirketi DeFi Unlimited’ın kurucusu Leslie Alessandra, evini NFT olarak satışa çıkardı. 5 yatak odalı ve İspanyol tasarımı evin açık arttırmadaki başlangıç fiyatı 650.000 dolar olacak.

Emlak firması Heckler Realty ve blok zinciri hazırlık platformu Propy’nin yardımlarıyla gerçekleşecek olan satışta NFT’ye teklif verilecek. Teklifi kazanan kişi aynı zamanda evin tapusunu alacak.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Alessandra konu hakkında şunları söyledi:

Yapılacak bu işlem ve teknoloji, daha önce görülmemiş bir düzeyde hız, şeffaflık ve güvenlik sağlayacak ve gayrimenkul endüstrisinde devrim yaratacak. Böylece somut bir şeyin mülkiyet belgelerinin devri anlık olarak sağlanacak.

Diğer NFT haberleri

Alfa Romeo son çıkardığı arabası Tonale SUV’u NFT ile takip edeceğini açıkladı. Çıkaracakları her arabayı NFT haline getirerek blok zinciri üzerinde kayıt altına alacaklar. Müşterinin izniyle çıkarılacak olan NFT aracın garanti belgesi olacak. Her türlü bilgiyi kayıt edecek olan NFT ayrıca fiyatının belirlenmesini sağlayacak.

Bir başka NFT haberi de Türkiye’den geldi. Beyzade Künefe Ortağı Ercan Kılıç, künefe, baklava, dolama gibi tatlıların NFT’sini çıkardı. Retro oyunlardan iham alınarak yapılan NFT’lerden sonra Ercan Kılınç yakın zamanda metaverse alanında da bir konsept kuracağız dedi.

bakalvaNFT - NFT ve Metaverse Alanında Bu Hafta Neler Oldu?

Son haberimiz ise FarmVille ve Poker oyunlarının arkasındaki isim olan Zynga‘dan geliyor. Mobil oyun geliştiricisi Zynga, NFT ve blok zincir tabanlı oyunlara girmeyi planlıyor. Şirket bu kapsamda çalışan sayısını 15’den 100’e çıkaracak. Ayrıca şirket 2022 yılının sonuna kadar bir adet NFT tabanlı bir oyun çıkarmak istiyor.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar