Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62080
0.97%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3429.35
1.52%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.53
0.81%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $411
0.96%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

NFT ve Web3 Girişimleri Yatırım Almaya Devam Ediyor!

Kripto para ve blockchain girişim sermayesi şirketi Castle Island Ventures, 250 milyon dolarlık yatırım aldı.

Clock
Paylaş
NFT ve Web3 Girişimleri Yatırım Almaya Devam Ediyor!

Son dönemlerin popüler alanları olan Web3 ve NFT’ler yatırım almaya devam ediyor. Piyasaya büyük oyuncuların da girmesi ile birlikte bu alanlar adından daha fazla söz ettirmeye başladı.

İlginizi Çekebilir: NFT Nedir?

Binance BannerBinance Banner

Bu yatırımlara son olarak, kripto para ve blockchain girişim sermayesi şirketi Castle Island Ventures, aldığı 250 milyon dolarlık yatırım ile katılmış oldu. Hatırlanacağı üzere şirket, Şubat 2021’de 50 milyon dolarlık girişim fonunun lansmanını duyurmuş ve yatırımların devam edeceğini açıklamıştı. Böylece bu yeni fon ilgili açıklamadan yaklaşık bir yıl sonra elde edilmiş oldu.

BlockFi, Bitwise ve River Financial gibi şirketlere yaptığı yatırımlarla bilinen Boston merkezli şirket, şu açıklamayı yaptı:

“Yeni fon, kamu blok zincirleri tarafından desteklenen, dönüştürücü şirketler inşa eden vizyoner girişimcilerle ortak olma misyonunu destekleyecek.”

Castle Island Ventures III olarak adlandırılan fonun, üç ana alana odaklanacağı belirtildi. bunlar arasında ise: Web3, finansal hizmetler ve parasal ağların yer alacağı belirtildi.

Şirketi 2018 yılında kuran Fidelity Investments mezunlarından Matt Walsh yeni yatırım ile ilgili olarak şunları dile getirdi:  

“Bu alanla ilgili heyecan verici olan şey, adreslenebilir pazarların büyümeye devam etmesidir.” 

Walsh ayrıca, elde edilen fon ile bu alana daha fazla katkı sağlayacak projelere yatırım yapmak istediklerini de sözlerine ekledi.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar