Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68690.23
1.31%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3866.95
0.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.18
1.06%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.5
0.90%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Nijerya CBDC’si eNaria, İlgi Çekmeye Devam Ediyor!

Nijeryalı hükümetinin, eNaira için büyük beklentileri var.

Clock
Paylaş
Nijerya CBDC’si eNaria, İlgi Çekmeye Devam Ediyor!

Dünyanın ikinci merkez bankası dijital para birimi (CBDC) piyasaya sürüldü. İlk CBDC lansmanını Bahamalar yapmıştı. Geçen hafta Nijerya, Bahamalar’ın ardından eNaira adlı CBDC’sini piyasaya sürdü.

728×90 muhabbit - Nijerya CBDC'si eNaria, İlgi Çekmeye Devam Ediyor!300x250 muhabbit - Nijerya CBDC'si eNaria, İlgi Çekmeye Devam Ediyor!

The Nation tarafından yapılan habere göre; Nijerya Merkez Bankası (CBN) Başkanı Godwin Emefiele CBDC ile alakalı şunları söyledi:

eNaria CBDC’sine yoğun bir ilgi var.

Devlet başkanı Muhammadu Buhari, eNaira’nın gücüne inanıyor. CBDC ile hükümeti ekonomik açıdan refah basamaklarını tırmanacağını düşünen devlet başkanı, önümüzdeki on yılda CBDC’nin 29 milyar dolarlık ekonomik faaliyet gerçekleştireceğini düşünüyor.

25 Ekim’deki lansmandan sonra platforma, 33 banka, 2.000 müşteri ve 120 tüccar kaydoldu. Uygulama hem Apple hem de Android’de mağazalarında mevcuttur. eNaria kullanılmaya başladığından beri finans kurumları 200 milyonun üzerinde eNaira (602,959 dolar) ihraç etti.

eNaria İçin Her Şey Çok İyi Gitmiyor!

eNaria için her şey çok da iyi olmadığını söyleyebiliriz. eNaria Apple Store ve Google Play Store gibi mağazalarda yayınlanmaya başladıktan sonra kısa bir süre sonra kullanıcılar uygulamayı indiremedi. İndirme sayısı 100,000’i geçtikten sonra kolay güncelleme yapabilmek için uygulamaya olan erişim kapatıldı. Kullanıcılar, uygulamada bazı özeliklerin çalışmadığını söyledi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar