Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $58953.69
4.60%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3307.23
2.37%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.59
0.79%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $408.5
2.59%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Nijerya Merkez Bankası: Nijeryalılar Özgürce Kripto Para Ticareti Yapabilir!

Merkez bankası, kripto para yasaklarının sadece bankaları ilgilendirdiğini söyledi.

Clock
Paylaş
Nijerya Merkez Bankası: Nijeryalılar Özgürce Kripto Para Ticareti Yapabilir!

Nijerya Merkez Bankası başkan yardımcısı Adamu Lamtek kurumunun kripto para birimlerinin kullanımına kısıtlamalar koyduğu konusundaki iddiaları reddetti.

Binance BannerBinance Banner

Bilindiği üzere 5 Şubat 2021 tarihinde Nijerya Merkez Bankası (CBN), ülkedeki tüm kripto para işlemlerini yasakladığını duyurmuştu. Nijerya Merkez Bankası ülkedeki bankalara, kripto para birimleriyle işlem yapan tüm hesapları bloke etmelerini emretmiş ve CBN Bankacılık Denetleme Müdürü Bello Hassan bankalara konu ile ilgili bir bildiri göndermişti. Bildiriye göre kripto para birimleriyle uğraşmanın veyahut kripto para borsaları için ödemeleri kolaylaştırmanın yasak hale geldiği bildirilmişti.

Ancak başkan yardımcısının yapmış olduğu yeni açıklama merkez bankasının kripto para birimleri üzerindeki doğrudan yasağıyla çelişiyor gibi görünüyor.

Yasak haberlerinden itibaren ülkedeki kripto para endüstrisi oldukça olumsuz yönde etkiledi. Öyle ki ülkedeki kripto para faaliyetleri merkezi borsalarda ciddi oranda düşüş gösterdi. Ancak bunun yanında, elde edilen verilere göre P2P (eşler arası) ağlarında meydana gelen işlem hacimlerinde ise bir artış olduğu gözlemlendi. Bazı iddialara göre CBN, bu duruma da el atarak P2P ticaretini de kısıtlayabilir.

Lamtek ise tüm bunların aksine, ​​kripto para yasağının kripto ticaretini hiç kapsamadığı yorumunu yapıyor. CBN yasaklama emrinin kripto para yatırımcılarına değil, yalnızca bankalara yönelik olduğunu vurguluyor. CBN tarafından yapılan bu son açıklama ile birlikte, Nijerya’da kripto para biriminin daha geniş bir şekilde benimsenmesi için bir yol olabileceğine inanılıyor.

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar