Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51462
0.61%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3033.21
2.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.69
0.66%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $384.1
1.16%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Norveçli Dev Şirket Bitcoin’e 58 Milyon Dolar Yatırım Yapacak!

Norveçli endüstri devi, yeni şirketi aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yapacak.

Clock
Paylaş
Norveçli Dev Şirket Bitcoin’e 58 Milyon Dolar Yatırım Yapacak!

Norveçli endüstriyel holding şirketi Aker ASA, 58,6 milyon $ sermaye ile Bitcoin ve blockchain ile ilgili yatırımlara adanmış yeni bir şirket kurduğunu duyurdu.

Binance BannerBinance Banner

Yapılan basın açıklamasına göre, “Seetee AS” adlı yeni şirket, Bitcoin’e yatırım yaparak tüm likit yatırım yapılabilir varlıklarını Bitcoin’de tutmayı planlıyor. Şirket ayrıca ortaklıklar kurarak kripto para topluluğuna aktif olarak katılmayı hedefliyor.

Bunun yanında Seetee ayrıca Bitcoin doğrulama işlemlerini başlatmayı ve blockchain teknolojisini kullanarak yenilikçi projeler geliştirmeyi planlıyor. Şirket bu kapsamda siber güvenlik dahil olmak üzere Bitcoin ekosistemindeki çeşitli sorunları ele almaya çalışan yenilikçi projeler geliştirmek için Aker’in yerleşik endüstriyel yeteneklerinden yararlanacak. 

Bu arada, yeni şirket Seetee, girişimlerinin hızını artırmasına yardımcı olmak için Kanadalı blockchain teknoloji şirketi Blockstream ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık başlangıçta Bitcoin madenciliği operasyonlarına odaklanacak.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Aker ASA CEO’su Øyvind Eriksen şu ifadelere yer verdi:

“Bitcoin ve blockchain teknolojisi ile ortaya çıkacak endüstriyel fırsatlar konusunda çok heyecanlıyız ve bu çabaya güçlü bir şekilde katkıda bulunmak istiyoruz. Bu teknolojiler, günlük yaşamlarımızdaki sıkıntıları azaltma, dijital güdümlü ekonomilerimizin güvenliğini geliştirme ve inovasyon için yeni iş modellerinin kilidini açma potansiyeline sahip.”

Blockstream’in kurucu ortağı ve CEO’su Adam Black ise şirketin Seetee ile ortaklığından duyduğu heyecanı dile getirerek şu açıklamayı yaptı:

“Aker’in Bitcoin ekosistemine coşkuyla daldığını görmek heyecan verici. Seetee ile, Aker’in şirketler grubuna fayda sağlayan Bitcoin madenciliği ve yan zincir projeleri üzerinde yakın bir şekilde çalışacağız ve küresel güç altyapısından yararlanma konusundaki zengin deneyimlerinin Bitcoin endüstrisi için değerli bir varlık olduğunu kanıtlamasını bekliyoruz. “

Her geçen gün daha fazla kurumsal yatırımcı Bitcoin ekosistemine giriyor. Bu firmalar dijital para biriminin potansiyelinin farkına varıp bundan yararlanmak için çabalıyor.

Bu kapsamda son olarak Çinli bir yazılım şirketi olan Meitu, 40 Milyon $ değerinde olan yatırım ile 380 BTC ve 15,000 ETH aldığını duyurdu.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar