Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67366.01
-0.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3507.2
-0.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.36
10.31%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.1
0.74%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Nurgül Yeşilçay NFT Projesini Duyurdu!

Poz isimli yeni dizi, 50 adet orijinal kopya ile yeni sahiplerine kavuşacak.

Clock
Paylaş
Nurgül Yeşilçay NFT Projesini Duyurdu!

Ünlü sinema yıldızı Nurgül Yeşilçay, Türkiye’de bir ilk niteliğinde olan yeni projesini hayranlarına duyurdu. NFT haline getirdiği dizi hakkındaki detaylar ise şöyle;

Poz” isimli yeni dizi, 50 adet orijinal kopya ile yeni sahiplerine kavuşacak. Elde ettiğimiz bilgilere göre Poz dizisinin bölümleri 3-4 dakikadan oluşacak. Türkiye’de sanat camiası içerisinde yapılan bu ilk, muhtemelen birçok sanatçıyı etkileyecek gibi görünüyor.

728×90 muhabbit - Nurgül Yeşilçay NFT Projesini Duyurdu!300x250 muhabbit - Nurgül Yeşilçay NFT Projesini Duyurdu!

Bildiğiniz gibi NFT’ler geçtiğimiz seneden bu yana gittikçe popülerleşen bir sektör oldu. Ünlülerin, sanatçıların, müzisyenlerin ve hatta oyun geliştiricilerinin ilgi odağı haline gelen NFT sektörü, önümüzdeki yıllarda da bizimle olacak gibi görünüyor.

Nurgül Yeşilçay’ın yeni projesi, tam 6 aylık bir geliştirme süreci ile tamamlanmış durumda. Toplamda 7 bölüm sürecek olan proje, 3-4 dakikalık fotoğraf kesitlerinden oluşuyor.

Elde ettiğimiz bilgilere göre, Poz dizisinin yapımcı koltuğuna Necati Kocabay otururken, projenin, senaristliğini ve yönetmenliğini Nurgül Yeşilçay yapmış.

Profesyonel bir kameranın kullanılmadığı projede bütün dizi fotoğraflar ile oluşturulmuş. Hem Nurgül Yeşilçay, hem de Necati Kocabay, bu ürünü bir “dijiroman” olarak tanımlıyor. Geçmişte kalan artık unutulan geçmişin fotoromanı bugünün dijiromanına dönüşmüş durumda.

NFT olarak satışa sunulacak proje, 8.600 $‘lık fiyat etiketiyle hayranlar ile buluşacak. Bunun yanı sıra NFT’lere yalnızca 50 kişi sahip olabilecek.

OpenSea platformu üzerinde yayınlanacak olan dizi projesinin türü ise gerilim içerikli bir kara mizah dizisi olarak tanımlanmış.

Nurgül Yeşilçay’dan gelen bilgilere göre proje, Kasım ayında dijital ortamda yerini alacak.

NFT Nedir?

Non-Fungible Token olarak da bilinen NFT’ler, elde edilen bir ürünün dijital haklarını koruma konusunda yatırımcılara fayda sağlıyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi blockchain teknolojisinden destek alan NFT’ler, kişilerinin ürünlerinin doğruluğunu ve nadirliğini tanımlar niteliktedir.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar