Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64323.69
-0.76%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3511
-0.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.05
-2.52%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.8
-0.63%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

NYDIG, Bitcoin Ödemeleri Startup’ı Bottlepay’i Satın Aldı!

NYDIG Lightning Network kullanan Bottlepay’i 300 milyon dolarlık hissesi karşılığında satın aldı.

Clock
Paylaş
NYDIG, Bitcoin Ödemeleri Startup’ı Bottlepay’i Satın Aldı!

NYDIG (New York Digital Investment Group), Bitcoin ödemeleri odaklı startup Bottlepay’i 300 milyon dolarlık hissesi karşılığında satın aldı.

The Block’un haberine göre, İngiltere merkezli Bitcoin ödemeleri odaklı startup Bottlepay, New York merkezli kripto para şirketi NYDIG tarafından satın alındı. NYDIG, şirketi hisse “takası” ile satın almakta. NYDIG, 280- 300 milyon dolar değerindeki yaklaşık %3’lük bir hisse senedi karşılığında Bottlepay’i satın aldı.

728×90 muhabbit - NYDIG, Bitcoin Ödemeleri Startup'ı Bottlepay'i Satın Aldı!300x250 muhabbit - NYDIG, Bitcoin Ödemeleri Startup'ı Bottlepay'i Satın Aldı!

Bottlepay, Lightning Network’ü Kullanıyor!

2019 yılında İngiltere’de kurulan Bottlepay, lider kripto para birimi Bitcoin de dahil olmak üzere çeşitli para birimlerinde “anında” ödemeleri kolaylaştırma odaklı çalışmakta. Şirket daha hızlı ödeme sağlamayı amaçlayan Bitcoin merkezli bir protokol olan Lightning Network’ü kullanmakta.

Bottlepay’in en büyük hissedarı İngiliz milyarder Alan Howard, şirketin bu “rakamdan” daha değerli olduğunu öne sürdü. Daha önce milyarder hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones tarafından kurulan yatırım şirketi Tudor Investment Corporation’da “yıldız yatırımcı” olarak adlandırılan Howard’ın Bottlepay’in melek yatırımcılarından biri olduğu bilinmekte.

Ayrıca hedge fonu Brevan Howard’ın da eski CEO’su olan Alan Howard, 2021 yılında Copper, Komainu, CoinShares ve Ledn gibi kripto para odaklı birçok girişime yatırım yapmıştı.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar