Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66757.58
0.45%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3258.85
2.42%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.57
1.77%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.4
0.50%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Oddz Finance Avalanche Mainnet’ine, Chainlink Entegrasyonu Geldi!

Oddz Finance; Avalanche mainnet’i üzerindeki geliştirmelerine devam ediyor. AAVE opsiyon seçeneği eklentisi sonrası Chainlink haberi de geldi.

Clock
Paylaş
Oddz Finance Avalanche Mainnet’ine, Chainlink Entegrasyonu Geldi!

Oddz Finance bugün (03.05.2022) yaptığı paylaşımda, platformuna Chainlink Price Feeds (Chainlink Fiyat Verileri) entegrasyonunu yaptığını duyurdu. Entegrasyon Oddz üzerindeki Avalanche mainnet’inde aktive ediliyor.

728×90 muhabbit - Oddz Finance Avalanche Mainnet'ine, Chainlink Entegrasyonu Geldi!300x250 muhabbit - Oddz Finance Avalanche Mainnet'ine, Chainlink Entegrasyonu Geldi!

Oracle çözümleri ile öne çıkan lider platform Chainlink’in entegrasyonu ile birlikte Oddz Finance; merkeziyetsiz veri akışını sağlamlaştırarak opsiyon ticaret protokolünü daha güvenli hale getiriyor.

Chainlink Price Feeds entegrasyonu aşağıdaki işlem çiftleri için geçerli olacak:

 • AVAX/USD
 • ETH/USD
 • BTC/USD
 • AAVE/USD

Oddz Finance hakkında daha fazla haber için buraya bakabilirsiniz.

Oddz Finance tarafından yapılan açıklamada; oracle çözümlerinde lider konumda olan, kolay entegre edilebilir altyapıya sahip Chainlink ile anlaşma yapıldığı duyuruldu. Chainlink Price Feeds ile kapsamlı opsiyon ticareti ürünleri kullanıcıların hizmetine açılmış olacak.

Chainlink hali hazırda, 10 milyarlarca dolarlık işlem hacmi olan lider DeFi protokollerinin güvenlik çalışmalarına destek oluyor. Veri manipülasyon saldırıları, flash loan’lar ve benzeri istenmeyen durumlarda Chainlink; güvenlik önlemleri ile öne çıkan bir marka. Yapılan entegrasyonla birlikte Chainlink Price Feeds, Oddz platformuna yüksek kalitede gerçek zamanlı fiyat verilerini paylaşacak. Bu güncelleme ile birlikte Oddz protokolü daha güvenli hale geliyor.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir? Tüm Ayrıntılarıyla A’dan Z’ye DeFi

Oddz Finance; bir on-chain (zincir-üstü) trading platformu. Call ve put (alım ve satım) opsiyon kontratları, koşullu ticaretler ve futures işlemleri Oddz üzerinden merkeziyetsiz olarak yapılabiliyor. Platform kullanıcıları güvenli opsiyon kontratlarını kendileri oluşturabilir, değiştirebilir ve hız ile güvenlik gibi konuları dert etmeden işleme alabilirler.

Protokolü olası veri manipülasyonlarından koruyabilmek için Oddz Finance; zincir-üstü ve gerçek zamanlı verileri merkeziyetsiz bir yapıdan edinmek için Chainlink Price Feeds ile çalışmaya başlıyor. Chainlink’in sağladığı bazı özellikler sırasıyla şöyle:

 • Yüksek Kaliteli Veri
 • Güvenli Node Operatörleri
 • Merkeziyetsiz Ağ Kullanımı
 • Şeffaflık

Bu özellikler ile zincir-üstü veriler doğruluk payı yüksek, dakik ve şeffaf olarak Oddz akıllı kontratlarında kullanılıyor olacak. Oddz Finance CTO’su Shreedhar Shreenivasa, yapılan bu entegrasyon ile ilgili şunları söylüyor:

“Güvenilir altyapısı ile Chainlink, blok zinciri ekosistemine sektör standartlarının üzerinde merkeziyetsiz oracle çözümleri sunuyor. Chainlink Price Feeds entegrasyonu ile Oddz kullanıcıları Avalanche ağı üzerinde daha verimli opsiyon ticareti deneyimi yaşayacaklar.”

Chainlink Muhabbit - Oddz Finance Avalanche Mainnet'ine, Chainlink Entegrasyonu Geldi!

Chainlink Hakkında

Oracle hizmetlerinin geliştirilmesi ve satışı konularında her blok zinciri üzerinde güçlendirilmiş akıllı kontratları ile Chainlink, sektörde lider durumda. DeFi, sigorta, oyun ve diğer önemli sektörlerde müşterilerine küresel çapta hizmetler sunarak hızlı büyümesine devam ediyor.

İlginizi çekebilir: Chainlink (LINK) Nedir?

Oddz Finance Hakkında

Başarılı bir ekip tarafından piyasaya sürülen Oddz Finance; basit, güvenli ve merkeziyetsiz opsiyon trade işlemlerinin birden çok blok zinciri üzerinde yapılabilmesini sağlıyor.

Platformda genel olarak kullanıcıların yapabilecekleri işlemler şu şekilde:

 • Call ve put (alım ve satım) opsiyonlarını satın alabilirler.
 • Call ve put opsiyonlarını ikincil markette satabilirler.
 • Oddz Finance havuzlarına likidite sağlayıcıları olarak, kullanıcılara opsiyon satabilir ve gelir elde edebilirler.
 • ODDZ, oUSD ve ODDZ/AVAX LP stake ederek gelir elde edebilirler.
 • Özel etkinliklere katılarak opsiyon hacimlerine göre ödüller kazanabilirler.

İlginizi çekebilir: Oddz Finance Nedir? Nasıl Kullanılır?

Platformda işlem yapmak için KYC (güvenlik adımları) veya e-mail adresine gerek bulunmuyor. Kullanıcılar cüzdanlarını platforma bağlayarak işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Bu içerik sponsorludur.

Daha fazla DeFi Haberleri için: DeFi Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar