Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52081.1
0.83%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2996.57
2.57%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.09
-2.36%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $353.8
-0.06%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

OKCoin’in CMO’suna Göre DOGE’un Yaşadığı Yükseliş Durdu

Clock
Paylaş
OKCoin’in CMO’suna Göre DOGE’un Yaşadığı Yükseliş Durdu

Dogecoin’in (DOGE) fiyatını 1 $’a çıkarmak amacı ile,  TikTok’taki manipülatif bir grup günlerce Dogecoin’in tanıtımını yaptı. Bu olay, OKCoin’in CMO’su Haider Rafique’ye göre sonuçlanmak üzere.

Binance BannerBinance Banner

Rafique 10 Temmuz tarihinde verdiği bir demeçte. “Örnek vermek gerekirse, Doge ve TikTok‘un yaşadığı etkileşim, TikTok platformunun, kripto endüstrisine oranla gösterdiği güçün bir simgesi.

OKCoin’in CMO’su Haider Rafique sözlerine şöyle devam etti;

TikTok üzerinde başlayan Dogecoin akımı, çok kısa bir döngüde gelip gitmiş durumda. Dogecoin’in son 24 saatte yaşadığı %20’lik düşüşü göz önüne aldığımızda bunu görebiliriz.

Aldığımız fiyat verilerine göre, Dogecoin’in fiyatını 1 $’a çıkarma çabaları her ne kadar asıl amacına ulaşmış olmasa bile, yaşanan fiyat yükselişi gayet hatrı sayılır olarak nitelendiriliyor. Dogecoin, TikTok ile etkileşime girdiği andan itibaren, fiyatını neredeyse ikiye katlamayı başardı. Fakat bu yükseliş çok uzun sürmedi.

Dogecoin’in İnternet Gücü Düşüyor

Rafique, Dogecoin’in yaşadığı son fiyat düşüşü dışında, diğer metrikler de bunun bir geçici yükseliş olduğunun bir kanıtı olduğunu söylüyor. Ayrıca Rafique  “Google Trends üzerinde yapılan Dogecoin aramalarının 8 Temmuz Çarşamba günü olan viral etkileşimden sonra normal seviyelere ulaştığı görülebilir.” dedi

Kripto para borsalarında, küresel ve adil bir finansal sistem yaratma konusunda yaptığımız uzun vadeli yatırım sürecinde bu tarz viral olaylara çok dikkat etmeliyiz.

DOGE ayrıca, para kazandırdığı süre boyunca, Bitfinex üzerinde işlem görmeye başladı. Bu viral etkinlik ile birlikte Dogecoin, en azından kendisini bir tür uzun vadeli endüstriye atmış oldu.

Bir IM (Internet Meme) tabanlı kripto para olan Dogecoin, düzenli olarak Elon Musk tarafından spekülatif ve manipülatif tweetler ile destekleniyor. Bildiğiniz üzere en son Elon Musk attığı bir tweette, dogecoin hakkında “En favori kripto para birimim olabilir” demişti.

Dogecoin cephesinden ise, bu tarz manipülatif ve spekülatif olaylara karşı yatırımcıların dikkatli olması hakkında bir tweet gelmişti.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar