Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51291.1
-1.57%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2916.21
-0.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.93
-5.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $364.2
2.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

OKEx, Bitcoin’in Lightning Network’ünü Entegre Etti!

OKEx, daha hızlı ve daha ucuz BTC işlemleri için Lightning Network’ü destekleyecek.

Clock
Paylaş
OKEx, Bitcoin’in Lightning Network’ünü Entegre Etti!

Kripto para borsası OKEx, ilk olarak Şubat ayında duyurusunu yaptığı Bitcoin’in Lightning Network’ünü entegre ettiğini açıkladı.

OKEx kullanıcıları artık para yatırma ve çekme işlemlerinde Bitcoin için bir Katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Lightning Network’ü kullanabilecek. Bu özelliğin şu anda OKEx’in masaüstü web sitesinde yayında olduğu ve yakın zaman için içinde mobil içinde geçerli olacağı bildirildi. 

Binance BannerBinance Banner

OKEx CEO’su Jay Hao, Şubat ayında yaptığı açıklamada Lightning Network ile Bitcoin işlemlerinin ortalama maliyetinin 0.01 sentin altına düşeceğini ve ortalama işlem onay süresinin de 1-3 saniyeye ineceğini belirtmişti.

Yapılan açıklamada ağın, öncelikle daha küçük işlemler için kullanılabilir olduğu bildirildi. Hao, Şubat ayında OKEx’in işlemlerde 0,05 BTC‘ye kadar bir limit belirleyeceğini açıklamıştı. Şu an için ise işlem limitinin değişip değişmediği henüz belli değil. 

Lightning Network Hakkında

Lightning Network, Bitcoin blok zincirinin üzerine başka bir işlem katmanı ekleyerek kullanıcıların hızlı ve güvenilir bir şekilde zincir dışı ödemelere katılmaları için erişilebilir bir yol sağlamayı amaçlamaktadır. Kullanıcılar bu katmanda taraflar arasında ödeme kanalları oluşturabilmektedir.

2018 yılında piyasaya sürülen Lightning Network’ü OKCoin, Bitfinex ve Bitstamp dahil olmak üzere bir çok kripto borsası destekliyor. Son olarak bu yılın başlarında Kraken, ağı entegre etme planını duyurdu. 

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar