Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68635.08
1.03%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3867.05
0.30%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.34
1.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603.1
0.63%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

OKEx, Merkeziyetsiz Kripto Para Ekosistemi DeFi Hub’ı Başlatıyor!

Borsa, NFT Marketplace’in dahil olduğu DeFi Hub’ı başlatıyor.

Clock
Paylaş
OKEx, Merkeziyetsiz Kripto Para Ekosistemi DeFi Hub’ı Başlatıyor!

Önde gelen kripto para borsası OKEx, merkezi olmayan finans (DeFi) çabalarını, değiştirilemez tokenlar (NFT) için bir pazar yeri içeren merkezsiz bir dijital varlık ekosistemi olan DeFi Hub’ın tanıtımıyla hızlandırıyor. 

Bu kapsamda borsa 2 Eylül tarihinde yaptığı açıklama ile DeFi Hub’ını iki başlangıç ​​aracı olan NFT Marketplace ve DeFi Dashboard ile başlattığını duyurdu.

728×90 muhabbit - OKEx, Merkeziyetsiz Kripto Para Ekosistemi DeFi Hub’ı Başlatıyor!300x250 muhabbit - OKEx, Merkeziyetsiz Kripto Para Ekosistemi DeFi Hub’ı Başlatıyor!

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

DeFi Hub, OKEx üzerinde merkeziyetsiz yeni bir ekosistem olup, merkeziyetsiz finans ve değiştirilemez tokenlar dünyasına bir portal sağlıyor. Yeni DeFi Hub, borsa tarafından tarayıcı uzantısı olarak sunulan ve çok zincirli merkezi olmayan bir cüzdan olan OKEx Cüzdan ile bağlantı gerektiriyor. 

NFT Marketplace

DeFi Hub araçlarından biri olan NFT Marketplace, kullanıcıların, içerik oluşturucu tarafından belirlenen bir telif ücreti ile satmak için kendi NFT’lerini basmasına olanak tanımaktadır. Marketplace içinde yer alan Primary (birincil) pazar bölümü, OKEx NFT ekibi tarafından seçilen içerik üreticilerinin derlenmiş bir koleksiyonunu içermektedir.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Primary satışlar sabit bir fiyat veya “en yüksek teklifi veren kazanır” açık artırma yöntemine dayanmaktadır. Sonuç olarak kullanıcılar, NFT’leri OKExChain gibi diğer desteklenen platformlardan OKEx NFT Pazarı’na aktarabilecek ve burada “OKEx’e sıfır ücret ödenerek” tokenları satın alabilecek, satabilecek veya takas edebilecek.

DeFi Dashboard

Bir diğer araç olan DeFi Dashboard özelliği ise büyük blok zinciri ağları ve protokolleri genelinde kullanıcıların merkezi olmayan varlıklarının bütünsel bir görünümünü sunmaktadır.

DeFi Dashboard’un halihazırda Uniswap, Yearn, Compound, Maker, Aave ve Sushiswap da dahil olmak üzere 24 farklı DeFi protokolünde ve ayrıca OKExChain, OEC ve Ethereum’u da desteklediği belirtiliyor.

Yani başlatılan platformlar hakkında açıklama yapan OKEx direktörü Lennix Lai, hızla büyüyen NFT pazarı için kapsamlı bir sisteme duyulan ihtiyacın altını çizerek, DeFi Hub’ın NFT Marketplace ile değiştirilemez tokenların benimsenmesini hızlandırmayı hedeflediğini söyledi. 

“Kullanıcıların kripto para portföylerinin görselleştirmelerine çok ihtiyaç duyulan iyileştirmeleri getirmek için DeFi Dashboard’u başlatmaktan da heyecan duyuyoruz.”

Bilindiği üzere dijital sanat yaratmanın yeni bir yolu olarak yaygın olarak kullanılan NFT’ler, dijital ve fiziksel ürünlerin doğrulanabilir şekilde benzersiz temsilleridir. Normal bir para biriminden farklı olarak, değiştirilemez olduklarından, değerleri alıcıların talebine göre belirlenmektedir.

Özellikle son dönemlerde oldukça popüler hale gelen NFT sektörü gün geçtikçe değer kazanmaya başladı. Hatta yatırımcılar arasında çılgınlık derecesine kadar yükselerek akıl almaz fiyatlardan el değiştirilen NFT’ler piyasaya damgasını vurmaya devam ediyor.

Eğer hala bir OKEx hesabınız yoksa burada bulunan link üzerinden OKEx’e kayıt olabilirsiniz.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar