BİZİ TAKİP EDİN

ANALİZ

OKEx Soğuk Cüzdanlarında 200 Bin BTC Bulunuyor!

Glassnode tarafından paylaşılan güncel verilere göre OKEx’in cüzdanlarındaki Bitcoin miktarı 200,000 civarında.

Yayın:

-

bitcoin

Bugün sabah saatlerinde kripto para çekim işlemlerini geçici olarak durduran OKEx’in soğuk Bitcoin cüzdanlarında ciddi miktarda Bitcoin bulunuyor.

Glassnode tarafından paylaşılan güncel verilere göre OKEx’in cüzdanlarındaki Bitcoin miktarı 200,000 civarında.

OKEx’te Tutulan Bitcoin Miktarı

Grafik incelendiğinde 2016 yılından bugüne borsanın soğuk cüzdanlarındaki bitcoin miktarının düzenli ve hızlı bir şekilde arttığı görülüyor. Geçtiğimiz yaz aylarında 235,000 BTC’ye kadar artan cüzdanlar bu sabah itibarıyla 200,000 civarında BTC’ye ev sahipliği yapmakta.

İlginizi Çekebilir: Borsa Haberleri

Güncel piyasa değerine göre 2.3 Milyar $’a tekabül eden OKEx’in Bitcoin cüzdanları gelen haber ile birlikte tedirginlik yaratmaya yetecek kadar fazla. Ek olarak cüzdanlarda bulunan Bitcoin miktarı toplam arza oranlandığında, Bitcoin arzının yüzde 1’den fazla bir kısmının bu cüzdanlarda olduğu söylenebilir.

Diğer yandan erişilmeyen ve kaybolan Bitcoin’leri de işin içine kattığımızda bu oranın çok daha yüksek olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Cüzdanlar Hareket Etmiyor

Diğer bir yandan Glassnode çekim işlemlerinin durdurulmasından önce, yani Türkiye saati ile sabah 07.00 itibarıyla borsanın Bitcoin ve Ethereum cüzdanlarından herhangi bir çıkış olmadığını açıkladı.

OKEx’ten Çekim İşlemleri

Çekim işlemlerinin durdurulduğu açıklaması da saat 8 civarında geldiğinden çıkarımla borsa için ortalıkta dolaşan hack ve benzeri bir durumun gerçekleşmediği teyit edilebilir.

Ne Olmuştu

Güvenlik prosedürleri kapsamında bugün sabah saatlerinde çekim işlemlerini geçici olarak durdurduğunu belirten OKEx, diğer tüm işlemlerin devam ettiğini belirtmişti.

OKEx CEO’su tarafından yapılan açıklamada tüm fonların güvende olduğu ve anahtar sahiplerinden birinin geçirdiği kişisel bir soruşturma sebebiyle güvenlik adımı olarak cüzdanlardan çıkışların durdurulduğu açıklanmıştı.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Ethereum ETH Fiyat Analizi 25.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz (25.10.2020). Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum (ETH)’u inceleyeceğiz. Geçtiğimiz günlerde yine bir ETH analizi yapmıştım. Ancak grafik üzerindeki göstergeler değiştiği için güncelleme isteği duydum. Bir önceki Ethereum Fiyat Analizi yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Ethereum (ETH) fiyat grafiği 25.10.2020. 1 Saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir.

Eğer yukarıda bahsettiğim bir önceki Ethereum fiyat analizi yazımı incelediyseniz şu anki grafikle arasında bazı farklar olduğunu görmüşsünüzdür. Bir önceki grafikte direnç olan bölgelerimiz burada destek görevi görmekte. Önceki analiz yazılarımda desteklerin direnç veya tam tersi dirençlerin destek olabileceğini belirtmiştim. Burada da dirençlerin desteğe dönüşmesi söz konusu.

Şuan fiyat için net bir yön belirtmek pek doğru değil açıkçası. En azından bu zaman dilimi için. Ancak genel anlamda bakarsak Ethereum için henüz yükseliş trendi son buldu diyemeyiz. Bu grafik özelinde konuşursak 402-403$ bölgesinde desteği iki defa test etmiş durumda. Unutmayın ki bir destek veya direnç ne kadar test edilirse o kadar zayıflar. İki test için bu destek bölgesi zayıfladı diyemeyiz. İleriki dönemde daha fazla test gerçekleşirse bu destek bölgesi için tehlike çanları çalmaya başlar.

Son olarak bir RSI trendi de bulunmakta. Burada küçük bir bilgi de vermek istiyorum. Genelde benim gözlemlediğim RSI’da oluşan trend kırılımı fiyattaki büyük hareketten önce gerçekleşiyor. Bundan dolayı fiyatta bir kırılım beklentimiz var ise RSI değerini takip etmek daha önemli hale geliyor.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ANALİZ

Cüzdanında 1-10 $ Arasında Ethereum Tutan Adreslerin Sayısı 15 Milyona Ulaştı

Ethereum’a olan talep her geçen gün artıyor.

Yayın:

-

ethereum

Kripto para birimleri veri sağlayıcısı Coinmetrics tarafından sosyal medya platformu twitter’da yayımlanan grafikteki metriğe göre Ethereum, Bitcoin’i gölgede bırakmış görünüyor.

kaynak:Coınmetrıcs

Veriler incelendiğinde cüzdanında 1 ila 10 dolar arasında Ethereum (ETH) tutan  adreslerin sayısının 15 milyona ulaştığı görülmektedir. Bu sayı, benzer bir tutara sahip 7.55 milyon Bitcoin adresinin neredeyse iki katı değerindedir.

Coinmetrics’ten elde edilen Ethereum ile ilgili bu veriler, Ethereum’un bir yılda 1 (bir) Trilyon Dolar’a ulaşan ilk blok zinciri olma yolunda ilerlediğinin başka bir analizini yansıtmaktadır. Cüzdanında bulunan Ethereum (ETH) bakiyesi 1 ila 10 dolar arasında olan yüksek sayıda Ethereum adresi, kripto para kullanıcılarının Bitcoin’e kıyasla ETH ağında işlem yapmayı daha uygun bulduğu anlamına gelmektedir. Hem de son zamanlarda ağ tıkanıklığının getirdiği yüksek ETH gaz ücretleri olasılıklarına rağmen bu sayılara ulaşılmıştır.

Geçtiğimiz hafta, PayPal‘ın kripto para hizmetleri sunacağı ile ilgili haberler ayrıca BitGo dahil olmak üzere birkaç kripto para şirketini satın almayı düşünen şirketin yeni çıkan haberleri nedeniyle kripto para piyasası hareketli bir hafta geçirdi. Tüm bu haberler neticesinde, PayPal bu hafta en çok trend olan konu haline geldi. Bu hafta trend listesinde yer alan bir başka olay ise Ethereum’un 400 doları kırması ve ETH’nin kripto para piyasalarında değer kazanmaya devam etme olasılığıydı.

Yükseliş Devam Edecek mi?

PayPal’ın dijital varlıklara derinlemesine girdiği bilinen gerçekle, bir sonraki büyük soru, Ethereum’un 500 $’a kadar çıkan çeşitli direnç seviyelerini başarıyla kırıp kırmayacağı olmaktadır. Şu an, cüzdanında Ethereum tutan tüm yatırımcıların gözü Ethereum’un üzerinde bulunuyor. Çünkü yakın gelecekte gerçekleşmesi planlanan ETH2.0’ın piyasaya sürülmesi ile beklentiler gittikçe artmaktadır. Ayrıca kasım ayında yapılacak olan ABD seçimleri Ethereum’a yön verecek gelişmeler arasında yer almaktadır.

Buralardan gelecek olumlu haberler ile yatırımcılar Ethereum’un önünün açık olduğunu ve yeni bir yükseliş trendi ile 500 $ seviyelerini aşacağını düşünmektedir.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Altcoin Haberleri İçin: Altcoin Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.