Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66586
0.99%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3418.05
-0.26%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.2
-2.34%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584.5
0.29%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

OKX, Korumalı İşlemler İçin Yeni Alt Hesapları Tanıttı

OKX müşterilerinin fonlarını korumaya kararlı

Clock
Paylaş
OKX, Korumalı İşlemler İçin Yeni Alt Hesapları Tanıttı

Küresel kripto para borsası OKX, müşterilerine token vakıflarına ve yüksek değerli yatırımcılara yeni alt hesaplar oluşturması ve bu hesapları yönetmesi için daha kolay yollar sunduğunu belirten bir açıklama yayımladı.

728×90 muhabbit - OKX, Korumalı İşlemler İçin Yeni Alt Hesapları Tanıttı300x250 muhabbit - OKX, Korumalı İşlemler İçin Yeni Alt Hesapları Tanıttı

Borsa bu sayede müşterilerinin, sözleşmelerde karşı tarafın şartları yerine getirememe riskini azaltmaya yardımcı olmak için daha fazla hesap yönetimi sağlamayı planlıyor.

OKX, müşterilerin fonlarını ticaret veya kaldıraç işlemleri için kullanmadığının altını çizdi. OKX, müşterinin haberi olmadan bu tarz bir hareket yapmanın etiğe ayrığı olduğunu vurguladı. Aynı zamanda, müşterilerin fonlarını para yöneticilerine veya bir ticaret ekibine emanet ederken karşı taraf riskini anlamalarının önemli olduğunu düşündüğünü de belirtti.

okx genel 1200 1200x600 - OKX, Korumalı İşlemler İçin Yeni Alt Hesapları Tanıttı

Borsa, özellikle Three Arrows Capital’in (3AC) iddialarından sonra bu tarz bir özellik getirerek, müşterilerin ve kuruluşların hesaplarında farklı düzeylerde erişim sağlama konusunda daha fazla kontrol sağlamanın acil olduğunu belirtti.

OKX, 3AC olayından sonra çok hızlı karar aldı

İddialara göre 3AC, 8BlocksCapital’in fonlarının neredeyse 1 milyon dolarını izinsiz kullandı. 8BlocksCapital’in CEO’su olan Danny Yuan, Twitter’da açıklama yaparak 3AC’nin iki şirket arasındaki anlaşmayı ihlal ettiğini belirtti ve şunları söyledi:

“Onlarla anlaşmamız şuydu: İstediğimizde fonlarımızı geri çekebiliriz. PNL’nin %100’ü bize aittir. Fonlarımızı asla izinsiz kullanmayacaklar ve karşılığında biz de onlara hizmetleri için ücret ödeyeceğiz.”

OKX açıklamasında, her hesap sahibinin fonlarını kullanırken meydana gelen herhangi bir ticari faaliyet hakkında tam bilgiye sahip olmasının önemli olduğuna inandıklarını belirtti. Ayrıca borsa, bu bilginin kripto para endüstrisinin bir sonraki olgunluk aşamasına geçerken sistematik riski azaltmak için çok önemli olduğuna inandıklarını açıkladı.

OKX‘in korumalı işlemler alt hesaplarıyla, 3. tarafların veya ticaret ekibinin fonlara direkt erişimi olmayacak. 3AC olayının kripto para sektöründeki güvensiz ve şeffaf olmayan işlemlerden kaynaklandığını belirten borsa, sistematik riskleri azaltmak için ellerinden geleni yapacağını açıkladı.

Borsa yeni hesaplardaki kontrollerin hiçbir işlemi yasaklamadığını, sadece müşteri hesabı ile para yöneticileri ve ticaret takımı arasında daha şeffaf bir ilişki oluşturacağını açıkladı.

Alt Hesapların Özellikleri

Risk Yönetimi

 • Farklı uyarı seviyeleri bildirimleri
 • Alt hesaplar için yeni “Ticareti dondur” denetimi
 • Gerçek zamanlı kaldıraçlı ve marjin kullanımını izleme
 • Fon sahibinin herhangi bir işlem kararını sonlandırmak için “Acil kapatma anahtarı”
 • Birincil hesap sahibi olarak erişimi istediği zaman sonlandırma hakkı
 • Teminatlı işlem için herhangi bir fonun sınırlı kullanımı
 • Birincil hesap sahibi tarafından para çekme işlemleri için izin denetimleri
 • OKX’ten akıllı sözleşme denetimi, böylece Vakıf Ekipleri herhangi bir yüksek getirili protokoldeki pozisyon riskini değerlendirebilir

Hesap düzeyinde erişim (CeFi ve DeFi arasında)

 • Ticaret ekiplerine DeFi staking için izin verilmesi
 • Kilitli tokenların korunması için ETH ve BTC seçeneği
 • Alt hesaplar için seçili fonun gözükmesine izin verme
 • Seçilen ekipler için spot, vadeli ve sürekli swap işlem erişimi verme

OKX hesabınız yoksa linkimizden kaydolup hem avantajlardan yararlanabilir hem de bize destek olabilirsiniz.

Daha fazla Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar