Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69121.42
0.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3758.45
0.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.72
-1.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.9
0.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

OpenBlox’un Bloxverse Evreninde Neler Oluyor?

OpenBlox, Bloxverse evrenini genişletmeye devam ediyor. Birden çok projeyi aynı anda geliştiren ekip, güncellemeleri topluluğu ile paylaştı.

Clock
Paylaş
OpenBlox’un Bloxverse Evreninde Neler Oluyor?

OpenBlox; Medium ve Twitter hesapları üzerinden geçtiğimiz gün (13.07.2022) yapılan AMA (Bana İstediğini Sor) etkinliğine ve projeye dair son gelişmeleri topluluğu ile paylaştı. Önemli başlıkları makalemizde hep birlikte inceleyelim.

İlginizi çekebilir: OpenBlox İle Bloxverse’e Katılın ve Web3’ü Tanıyın

728×90 muhabbit - OpenBlox'un Bloxverse Evreninde Neler Oluyor?300x250 muhabbit - OpenBlox'un Bloxverse Evreninde Neler Oluyor?

Sanat Yarışması Kazananları

Haziran ayında (2022) OpenBlox, bir sanat yarışması düzenledi ve katılımcıların birer Blox tasarımı sunmaları beklendi. 55 yarışmacının katılımı sonrası gerekli filtreleme sonrası 27 ön kazanan tespit edildi. Her yaratıcı, yakın zaman içerisinde kazandıkları NFT’leri talep edebilecekler.

AMA etkinliği esnasında ise topluluğa 5 dakika süre tanındı ve her 10 Blox tasarımı arasından en iyisine oy vermeleri istendi. 400 adet oy kullanımının ardından, 3 kazanan belirlendi. İşte ilk 3 kazanan:

openblox1 625x600 - OpenBlox'un Bloxverse Evreninde Neler Oluyor?

RunBlox Güncellemeleri

RunBlox ile ilgili son zamanlarda yapılan önemli değişiklikleri başlıklar altında inceleyelim.

İlginizi çekebilir: OpenBlox, Bloxverse Evrenine RunBlox ile Girmeye Hazırlanıyor!

UI ve Uygulama içi Cüzdan Geliştirmesi

RunBlox uygulamasında yapılan geliştirmeleri proje ekibi AMA etkinliği esnasında topluluk ile paylaştı. Proje ekibi şu anda uygulama içerisindeki cüzdanın geliştirmeleri üzerinde çalışıyor. Cüzdan için yüz tanıma özelliği entegre edilecek ve kullanıcılar için kolaylık sağlanacak.

Yüz tanıma özelliklerinin bir örnek görselini paylaşalım:

openblox2 1067x600 - OpenBlox'un Bloxverse Evreninde Neler Oluyor?

Proje ekibi ayrıca market senkronizasyonu için de çalışmalara devam ediyor. Bu özellik ile web ve mobil platformları tam anlamıyla birbirine bağlanmış olacak.

Açık Erişim

AMA esnasında ayrıca proje ekibi, RunBlox uygulamasının tamamen topluluğa açık ve erişime hazır olduğunu da duyurdu. İlk aşamalarda ekip, adım adım ve davetiye kodları ile kullanıcılara uygulamanın erişimini açmıştı. 8 Temmuz 2022 sonrası ise uygulama herkese açıldı.

RunBlox uygulamasını bu link üzerinden indirebilirsiniz. Eğer indirme esnasında bir kod sorulursa; 0000000000 kodunu girerek işleme devam edebilirsiniz.

Video Yarışması

Proje ekibi; kullanıcıların RunBlox maceralarını daha yakından takip edebilmek için bir video yarışması düzenliyor. Yarışmaya katılmak için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz:

  • Favori ayakkabınızı belirleyin.
  • RunBlox yolculuğunuzu filme alın ya da arkadaşlarınızı RunBlox ile koşarken videoya çekin.
  • Videoyu sosyal medya üzerinden yayınlayın ve #RunBloxVideocontest olarak tagleyin.
  • RunBlox duyurusunu retweet yapın ve beğeni atın.

En iyi video kazanacak. Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

openblox3 1042x600 - OpenBlox'un Bloxverse Evreninde Neler Oluyor?

RougeBlox Güncellemeleri

OpenBlox’un bir diğer projesi olan RougeBlox’a ait ne gibi gelişmeler olmuş, inceleyelim.

Dragon Kartları Geldi

Proje dizayn ekibi tarafından son tasarımlar kullanıma açıldı: Dragon kartları. RougeBlox üzerinde kullanılmak için atak ve defans kartları böylece sunulmuş oldu ve oyuncular rakipleri ile bu şekilde savaşabilecekler.

openblox4 777x600 - OpenBlox'un Bloxverse Evreninde Neler Oluyor?

RougeBlox Test Versiyonu

AMA etkinliği sürecinde proje ekibinden Nik, oyuna ait son versiyonu topluluk önünde herkes ile birlikte oynadı. RougeBlox; bir sıra tabanlı strateji oyunu olarak karşımıza çıkıyor ve oyunda kartlar kullanılıyor.

openblox5 1011x600 - OpenBlox'un Bloxverse Evreninde Neler Oluyor?

Oyun geliştirilmeye devam ettikçe, proje ekibi de geliştirmeleri topluluk ile paylaşacak. Bu esnada topluluktan alınacak geri bildirimler ile geliştirmelere devam etmek istiyorlar.

İlginizi çekebilir: OpenBlox’un İlk Oyunu RougeBlox Nasıl Tasarlandı?

Topluluktan Gelen Sorular

Her AMA etkinliğinde olduğu gibi proje ekibi, etkinlik süresinin belirli bir kısmını topluluktan gelen sorulara ayırdı. Soruları cevaplanmamış topluluk üyelerini Discord kanallarına davet ediyorlar. Şimdi gelin hep birlikte cevaplanan sorulara göz gezdirelim.

Proje ekibi gelecekte RunBlox’a görev özellikleri eklemeyi planlıyor mu? Örnek olarak; 10 kilometrelik mesafeye eriş ve ödül kazan, gibi.

Evet, uygulama içerisine görev özellikleri getirmeyi planlıyoruz. Ancak bunun gerçekleşmesi için öncelikle uygulamanın tam anlamıyla lansmanının yapılması gerek. Şu anda hala beta versiyonundayız ve ana lansman için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

RunBlox’a burs veya kiralama özelliği eklemeyi planlıyor musunuz?

Bunlar da planlarımız arasında ancak henüz tam olarak netleşmedi. Topluluğumuzu her türlü değişiklikte haberdar edeceğiz.

Android kullanıcıları için bir dezavantaj söz konusu mu? Çünkü onların uygulamayı beklemeleri gerekiyor.

Hayır bir dezavantaj olmayacak. Çünkü uygulamanın ana lansmanı hem Android hem de IOS üzerinde aynı anda gerçekleşecek.

Whitepaper’ınızda bulunan mint hesaplama sonuçlarının detaylarını ne zaman açıklayacaksınız? Mint ederken nadir ayakkabılara erişme olasılığımız yüzde kaç olacak?

Whitepaper’ımızdaki tüm detaylar belirlendiğinde bunu da açıklayacağız. Ancak cevap olarak şimdilik, eğer mint ederseniz her zaman nadir bulunan veya çok nadir bulunan ayakkabılara erişmeniz mümkün.

RougeBlox’un kapalı beta versiyonunda nasıl gelişmeler katediyorsunuz?

RougeBlox geliştirmelerimizde çok iyi gidiyoruz. AMA etkinliğimizde oyuna dair önemli özellikleri göreceksiniz. Gelecekte de her türlü gelişmeden topluluğumuzu haberdar edeceğiz.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar