Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69728.67
-0.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3833.21
2.30%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.86
-2.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $615.2
-1.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Opera, Kripto Para Cüzdanı Özelliği Sunan İlk Tarayıcı Oluyor!

Opera, dünyanın ilk tarayıcı içerisine yerleşik kripto para cüzdanı özelliği sunan tarayıcısını tanıttı.

Clock
Paylaş
Opera, Kripto Para Cüzdanı Özelliği Sunan İlk Tarayıcı Oluyor!

Opera, dünyanın ilk tarayıcı içerisine yerleşik kripto para cüzdanı özelliği sunan tarayıcısını tanıttı.

Opera, Opera Software tarafından geliştirilen ve Windows, macOS, Linux gibi çeşitli işletim sistemlerinde çalışan bir web tarayıcısıdır. Piyasaya 1995 yılında sürülen Opera, tamamen ücretsiz olmakla beraber yerleşik VPN özelliğine sahip olmasıyla da adından söz ettirmektedir. Sistemini kullanıcı odaklı olarak geliştirmeye odaklanan Opera, Dünya çapında 360 milyondan fazla kullanıcısı olan, gizliliğe ve kullanışlılığa önem veren oldukça popüler bir tarayıcı hâline gelmiştir.

728×90 muhabbit - Opera, Kripto Para Cüzdanı Özelliği Sunan İlk Tarayıcı Oluyor!300x250 muhabbit - Opera, Kripto Para Cüzdanı Özelliği Sunan İlk Tarayıcı Oluyor!
kripto para cüzdanı 1 - Opera, Kripto Para Cüzdanı Özelliği Sunan İlk Tarayıcı Oluyor!

Unstoppable Domains ile yaptığı ortaklık, artık Opera kullanıcılarının Ethereum Blokchain’i üzerine kurulan bir blockchain sistemi ile aracısız bir şekilde ve IPFS protokolü desteği ile merkeziyetsiz ağlara ve uygulamalara erişebilmesini sağladı.

Şimdi ise Opera gözünü kripto para cüzdanlarına dikti. Yeni tarayıcısı Web 3’ü tanıtan Opera, dünyada bir ilk olan tarayıcıya yerleşik biçimde olan kripto para cüzdanını duyurdu. Kripto para cüzdanı sayesinde artık kripto para yatırımcıları herhangi bir sekme veya aracı kullanmadan direkt olarak kripto para alım-satımlarını yapabilecekler.

Geçtiğimiz aylarda Opera tarayıcısına yerleşik kripto para cüzdanından bahsetmiş ve Ethereum Blockchain’i altyapısı ile oluşturulan bu sistem ile kripto paraların saklanabileceğini duyurmuştu. Şimdi ise tam teşekküllü bir şekilde kripto para cüzdanlarından direkt olarak kripto para alım-satımlarının mümkün olacağını da duyurdu.

Sürekli değişen ve ihtiyaçları yenilenen dünya karşısında ancak bu yeniliklere adapte olabilen teknolojiler ayakta kalacaktır. Opera da kripto para yatırımcıları için bu ihtiyacı karşılayabileceğini vaat ederek gelişen ve değişen dünya düzeninde yer almak istediğini açıkça göstermiştir. İlerleyen günlerde Opera’nın yerleşik kripto para cüzdanı hakkında yeni bilgilerin açıklanması durumunda sizlerle paylaşacağız.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar