Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62054.92
1.93%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3432.45
2.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.25
2.32%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $409.3
1.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Opera’nın Yeni Tarayıcısı BNB Smart Chain’i Desteklemeye Başladı!

Opera; Bitcoin, Solana, Polygon, StarkEx, Ronin, Celo, Nervos Network ve IXO olmak üzere sekiz büyük blok zincirini entegre etti.

Clock
Paylaş
Opera’nın Yeni Tarayıcısı BNB Smart Chain’i Desteklemeye Başladı!

2022 Mart ayında kripto para dostu olarak bilinen ve en popüler internet tarayıcılarından biri olan Opera, Web3’ü dünya çapında 380 milyondan fazla kullanıcıya tanıtmak için sekiz farklı blok zincirini tarayıcısına entegre ettiğini duyurmuştu.

6 Mayıs 2022 tarihinde Opera, desteklediği blok zincirleri listesine BNB Smart Chain’i de ekledi. Opera, BNB Chain’i masaüstü ve mobil cihazlarda desteklediğini duyurdu.

Binance BannerBinance Banner

Ocak 2022’de Opera, merkeziyetsiz uygulamalar (DApp), oyunlar ve metaverse platformları arasında gezinmeyi kolaylaştırmak için Web3 odaklı bir girişim olan Crypto Browser projesini başlatmıştı.

Kripto para dostu tarayıcının kullanıcıları, BNB Smart Chain üzerinde çalışan PancakeSwap gibi popüler DEX’lere (merkeziyetsiz borsa) kolay bir şekilde erişebilecek.

Opera Yeni Tarayıcısına Blok Zincirlerini Entegre Etmeye Devam Ediyor!

Opera, BNB Smart Chain entegrasyonuyla birlikte, kullanıcıların itibari para birimleriyle BNB token satın almalarını sağlayacağını açıkladı.

BNB Smart Chain’de işlem yapan kullanıcılar blok zinciri üzerinde çalışan merkeziyetsiz platformlara kolay bir şekilde erişebilecek. Örnek verecek olursak, kullanıcılar Opera ile; PancakeSwap, 1inch, BiSwap, DRIP Venus, Tranchess, Treehouse, ApeSwap ve AutoShark Finance gibi platformlara direkt erişim sağlayabilecek.

Opera bu entegrasyonla birlikte Web3’ün benimsenmesini biraz daha artırdığını söyleyebiliriz. Opera entegrasyonu şu şekilde bir duyuru yaparak açıkladı:

“BNB Smart Chain entegrasyonu ile Opera, Web3’e olan erişimi kolaylaştırmaya devam ediyor. Opera Crypto Browser ile BNB Smart Chain üzerindeki merkeziyetsiz uygulamaları kullanan kullanıcıları artık dünya çapındaki yüz milyonlarca farklı kulanıcıyla beraber Web3’te buluşturacak.”

Opera Tarayıcı Web3
Opera Tarayıcı Web3

Opera’nın Kripto Para Tarayıcısı

Opera, yeni tarayıcısı için birçok blok zinciriyle entegrasyon sağladı. Crypto Browser projesi için şirket; Bitcoin, Solana, Polygon, StarkEx, Ronin, Celo, Nervos Network ve IXO olmak üzere sekiz büyük blok zincirini entegre etti.

Opera bütün popüler blok zincirlerinin entegrasyonunu sağlayarak herkesi tek bir tarayıcı aracığıyla Web3’te buluşturmak istiyor.

Tarayıcı Savaşları

Kasım 2021’de Opera’nın sektördeki rakibi olan Brave tarayıcısı, henüz kullanıma sunulmamış olan DApp özelliğini güçlendirmek için Solana blok zincirini entegre etme planlarını duyurdu.

Brave CEO’su ve Kurucu Ortağı Brendan Eich, konu ile ilgili şunları söyledi:

“Giderek daha fazla kullanıcı, merkeziyetsiz Web3 teknolojisine uygun maliyetlerle erişim sağlamak istiyor. Bu entegrasyonlarla birlikte birçok kripto para kullanıcısı, merkeziyetsiz uygulamaları ve tokenları daha kolay şekilde kullanabilecek.”

Brave ise çoklu zincir desteği ile ilgili henüz herhangi bir açıklama yapmadı.

Daha fazla DeFi Haberleri için: DeFi Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar