Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66409.05
0.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3252.9
2.77%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.98
1.99%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610.2
0.69%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Optimism 1,65 Milyar Dolar Değerleme ile 150 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Ethereum için bir Layer 2 çözümü olan Optimism, yeni finansman turu ile birlikte 150 milyon dolarlık yatırım topladı. Detaylar haberimizde.

Clock
Paylaş
Optimism 1,65 Milyar Dolar Değerleme ile 150 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Ethereum ağı için Layer 2 çözümleri sunan Optimism, B serisi finansman turunda 150 milyon dolarlık yatırım topladı. Finansman turuna A16z ve Paradigm gibi önemli kuruluşlar da katıldı ve bir önceki turda yaptıkları gibi yine yatırımlarını sürdürdü. Son tur ile birlikte Optimism’in değerlemesi; 1,65 milyar dolara ulaştı.

728×90 muhabbit - Optimism 1,65 Milyar Dolar Değerleme ile 150 Milyon Dolar Yatırım Aldı!300x250 muhabbit - Optimism 1,65 Milyar Dolar Değerleme ile 150 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

İlginizi çekebilir: Bitcoin vs Ethereum: Aradaki Fark Nedir?

Optimism Büyümeye Devam Ediyor

Ethereum ağındaki işlemler için düşük işlem ücretleri sunan Optimism, B serisi finansman turunda 150 milyon dolarlık yatırım aldı. Finansman turu A16z ve Paradigm tarafından yönetildi. 1,65 milyar dolarlık değerleme ile Optimism, Ethereum ekosistemindeki en değerli Layer 2 firmalarından biri olarak öne çıkıyor.

Layer 2 projeleri blok zincirlerindeki ölçeklendirilme problemlerine çözüm bulmaları ile biliniyor. Son zamanlarda Venture Capital (Risk Sermayedarı) kuruluşları, Layer 2 firmalarına yönelmiş durumda.

Bugünlerde Ethereum ağındaki işlem ücretleri nispeten düşük olsa da, boğa sezonları gibi yoğunluk yaşandığı dönemlerde işlem ücretlerinde ciddi artışlar görülüyor. Yüksek işlem ücretleri ödemek istemeyen kullanıcılar için Layer 2 çözümleri dikkat çekiyor. Optimism de bu projelerden biri ve Layer 1 verilerini Layer 2’de kısaltılmış kodlara dönüştürerek tekrar Layer 1’e aktarıyor.

Yapılan açıklamaya göre şimdiye kadar Optimism, kullanıcılarını 1 milyar dolardan fazla işlem ücreti ödemekten kurtardı. Optimism üzerindeki TVL (Toplam Kilitli Varlık) ise şu anda 469 milyon dolardan fazla. Bu rakam ile Optimism, en büyük 4. platform olmayı başarmış durumda.

Optimism hakkında daha fazla haber için buraya bakabilirsiniz.

recep ozel istek ethereum layer 2 - Optimism 1,65 Milyar Dolar Değerleme ile 150 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Elde Edilen Fonlar Büyümek için Kullanılacak

Optimism tarafından paylaşılan blog duyurusunda, son turda alınan yatırım fonlarının nasıl kullanılacağı açıklandı. Şirketin planları arasında iş gücünü artırmak ve platforma yeni özellikler katmak yer alıyor. Şirketin şu anda yazılım ve finansman gibi çeşitli departmanlar için 18 adet açık pozisyonu bulunuyor.

A serisi finansman turunda Optimism, 25 milyon dolarlık yatırım toplamıştı. A16z ve diğer risk sermayedarı kuruluşlarının Optimism için umutları fazla. Ethereum ağındaki çıkmazlar için Optimism’in gelecekte; işlem ücretlerinde daha büyük iyileştirmelere gideceğine, program geliştiricileri için kolaylıklar sunacağına ve cüzdan kullanıcıları için yenilikçi çözümler getireceğine inanılıyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar