Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51632.42
0.95%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3046.21
2.80%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.88
0.93%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $384.2
0.65%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Orta Afrika Bankacılık Düzenleyicisi Kripto Para Yasakları Hakkında Açıklama Yaptı!

Düzenleyici, Orta Afrika Cumhuriyeti’nin (CAR) Bitcoin’i yasal olarak tanımlamasından kısa süre sonra, kripto para yasakları hakkında bir açıklama yaptı.

Clock
Paylaş
Orta Afrika Bankacılık Düzenleyicisi Kripto Para Yasakları Hakkında Açıklama Yaptı!

Orta Afrika’nın bölgesel bankacılık düzenleyicisi, üye devlet olan Orta Afrika Cumhuriyeti’nin (CAR) Bitcoin‘i yasal olarak tanımlamasından kısa süre sonra, kripto para yasakları hakkında bir açıklama yaptı.

Binance BannerBinance Banner

Altı ulustan oluşan Orta Afrika Ekonomik ve Parasal Topluluğu’nda (CEMAC) bankacılık sektörünü düzenleyen Orta Afrika Bankacılık Komisyonu (COBAC), yasağın finansal istikrarı sağlama amaçlı olduğunu söyledi.

Düzenleyici tarafından yapılan açıklama, kripto para birimlerinin, stablecoin TerraUSD’nin piyasalara darbe vurması ve büyük kayıpların yaşanmasından sonra geldi.

Bilindiği üzere Orta Afrika Cumhuriyeti 27 Nisan’da Bitcoin’in yasal para birimi olarak tanındığını duyurmuştu. Palamento’da oy birliğiyle kabul edilen yasa sonrası, Bitcoin’in yasal olarak tanıyan CAR, El Salvador’dan sonra bunu yapan ikinci ülke konumuna gelmiş oldu.

2021

CAR yetkililerinden Obed Namsio, hükümetin resmi Facebook sayfasındaki bir gönderide, hareketin ülkenin ekonomik iyileşmesi için önemli bir kilometre taşı olduğunu söyledi. Bu durum hakkında açıklama yapan analistler ve kripto para uzmanları, internet kullanımının düşük olduğu ve çatışmaların yaygın olduğu bölgede atılan bu adım karşısında şaşkın olduklarını söylediler.

Resmi Bir Bildirim Yapılmadı

Ancak bu söylentilere rağmen açıklama yapan hükümet sözcüsü Serge Ghislain Djorie, Orta Afrika Cumhuriyeti’nin basında ve sosyal medyada haberleri görmesine rağmen COBAC’tan kripto para yasağı hakkında resmi bir bildirim almadığını söyledi.

“Cevap vermeden önce belgenin resmi olarak iletilmesini bekliyoruz. Her devletin egemenliğinin olduğu anlaşılmalıdır.”

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar